Jump to content

Prestanak plaćanja alimentacije punoljetne djece?


dbrko

Preporučene objave

Problem je sljedeći.Naime ovršen sam za plaćanje alimentacije i s tim sam se pomirio.Nisam bio u mogućnosti plaćati puni iznos za dva sina.Stariji sin je ove godine završio srednju školu i nije uspio upisati faks.Trenutno je prijavljen na burzi i nezaposlen.Ima 19 i pol godina.Mlađi sin je prekinuo školovanje prije dvije godine.Ima samo završenu osnovnu školu i više nema pravo na redovan upis u srednju školu.Navršio je 18 godina u 9 mjesecu. Sudski sam pokrenuo tužbu za prestanak plaćanja uzdržavanja za mlađe dijete.Ovršno mi svaki mjesec skidaju alimentaciju za njega a ja je više ne bih trebao plaćati.Za starijeg sina znam da sam dužan plaćati godinu dana od završetka škole ili do dana dok se ne zaposli.Šta sam i za njega dužan dizati tužbu o prestanku ili postoji možda neki brži i jednostavniji način.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da ste dužni pokrenuti sudski postupak radi poništavanja sudskog Rješenja (odluke) o uzdržavanju djeteta kod suda koji ju je i donio, jer se svaka sudska odluka može ukinuti u sudskom postupku, tj. donošenjem sudskog rješenja o stavljanju van snage važeće sudske odluke, ali nakon proteka tih godinu dana po završetku školovanja ili po zapošljavanju, kako i pišete, u kojem ćete to dokazati, dok ste za mlađeg, kako pišete, već to i učinili.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost u pravu ste, ja sam jedan sudski postupak pokrenuo krajem veljače i u istom nije zakazano još niti jedno ročište....

 

No ako ste Vi postupak pokrenuli u rujnu, kako pišete, te ako bude riješeno u Vašu korist, presuda će biti donesena sa datumom pokretanja postupka, naravno u tom slučaju ćete imati pravo potraživanja povrata nezakonito obustavljenih sredstava...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa valjda mora biti riješena u moju korist.Ne vidim niti jedan razlog da ne bude.

A joj žalosno je naše sudstvo.Ne bi me iznenadilo suprotno.

 

Oprostite, nisam mislio da neće biti riješena u Vašu korist, samo sam opisao sudski postupak u globalu, dakle, kad je sudski postupak riješen u korist tužitelja, te su mu tužba i tužbeni zahtijev prihvaćeni, sve mu se priznaje od dana pokretanja sudskog postupka, još jednom oprostite, mali nesporazum...

Sretno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija