Jump to content

Žalba na ovrhu


šumica

Preporučene objave

Komunalno poduzeće mi je poslalo rješenje za ovrhu za neplaćene račune, međutim među mojim računima bio je i jedan račun koji se nije odnosio na mene, pa sam napravila žalbu na ovrhu koja je uvažena. Sada sam dobila poziv za sud pa me zanima da li da platim samo onaj dio koji se odnosi na mene, jer sam mislila da će to otpisati jer je iznos duga oko 450,00 kn i dug je iz 2013. god,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Komunalno poduzeće mi je poslalo rješenje za ovrhu za neplaćene račune, međutim među mojim računima bio je i jedan račun koji se nije odnosio na mene, pa sam napravila žalbu na ovrhu koja je uvažena. Sada sam dobila poziv za sud pa me zanima da li da platim samo onaj dio koji se odnosi na mene, jer sam mislila da će to otpisati jer je iznos duga oko 450,00 kn i dug je iz 2013. god,

 

Napisali ste prigovor koji je uvažen i slučaj je poslan na sud u građansku parnicu.

Zato ste dobili poziv za sud.

 

Sada na sudu izložite sve to što ste naveli u prigovoru plus i ako imate neke nove dokaze koje bi vam išli u prilog.

 

Sud će odlučiti svoje, hoćete ili ne ipak na kraju platiti taj dug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Danas sam imala pripremno ročište na žalbu na ovrhu gdje mi je tužitelj prihvatio žalbu, međutim ja sam još našla da je jedan raćun plaćen od drugog obrta kojemu su naplatili i kamate za moj račun. Budući da njohov odvjetnik nije imao te dodatne podatke sutkinja je zakazala novo ročište. Prije suđenja odvjetnik me pitao da li sam platila dugovanje kako bi povukli tužbu, međutim ja sam mu rekla da ne znam koji točno iznos moram platiti. Zanima me budući da dugovanje nije kako su oni rekli morati platiti sve troškove, jer se bojim da će sve meni nakalemiti. Unaprijed hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Komunalno poduzeće mi je poslalo rješenje za ovrhu i dug je iz 2013. god,

 

ako je to dug za neku uslugu (smeće,voda plin i struja,telefon ) zastara je godinu dana od dospjeća računa . ako je dospjeće računa npr. 15 prosincu 2013. ako do 16.prosinca 2014. nije pokrenuta ovrhanastupila je zastara potraživanja duga.

u jednom pismenom očitovanju prije rasprave ili odmah na raspravi pozvat se na zastaru potraživanja duga. pozivanjem na zastaru samo možete dobiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je to dug za neku uslugu (smeće,voda plin i struja,telefon ) zastara je godinu dana od dospjeća računa . ako je dospjeće računa npr. 15 prosincu 2013. ako do 16.prosinca 2014. nije pokrenuta ovrhanastupila je zastara potraživanja duga.

u jednom pismenom očitovanju prije rasprave ili odmah na raspravi pozvat se na zastaru potraživanja duga. pozivanjem na zastaru samo možete dobiti.

 

. a ovrha od travnja 2014

 

račun je od rujna 2013

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija