Jump to content

Kraj ugovora o radu na određeno


Amras

Preporučene objave

Poštovani,

 

trebao bih savjet u vezi ugovora o radu na određeno vrijeme.

 

Naime, ugovor je sklopljen 30.6.'16. na 184 dana.

No, najavom isteka ugovora 30.12.'16. (zadnji radni dan) poslodavcu, isti objašnjava da je tvrdnja neistinita, te da se radni odnos računa na osnovu prijave u Zavodu za Mirovinsko Osiguranje, odnosno u ovom slučaju 31.12.'16., a ne prema ugovoru o radu.

 

Jel u ovom slučaju radni odnos traje do 30. ili 31.?

I koje su moguće kazne u slučaju da pravno radni odnos prestaje 30.-og no poslodavac zahtijeva dodatni radni dan van ugovora, te se taj dodatni radni dan ne ispoštuje, budući da nije pravovaljan?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve je opisano u prvom postu.

 

Znači, ugovor na određeno. Trajanje ugovora je 184 dana.

 

Jel to znači da ja imam pravo NE doći na radno mjesto dana 31.12. usprkos tvrdnji poslodavca da moram? (budući da tvrdi da radni odnos vrijedi od datuma prijave u HZMO koji je u ovom slučaju 31.06.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve je opisano u prvom postu.

 

Znači, ugovor na određeno. Trajanje ugovora je 184 dana.

 

Jel to znači da ja imam pravo NE doći na radno mjesto dana 31.12. usprkos tvrdnji poslodavca da moram? (budući da tvrdi da radni odnos vrijedi od datuma prijave u HZMO koji je u ovom slučaju 31.06.)

 

Iskreno, ja još nisam naišla na primjer ugovora čije se trajanje izražava u danima. Imate svoj primjerak prijave na zdravstveno kod sebe?

To Vam je poslodavac morao dati. Pogledajte tamo koji su datumi napisani.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iskreno, ja još nisam naišla na primjer ugovora čije se trajanje izražava u danima. Imate svoj primjerak prijave na zdravstveno kod sebe?

To Vam je poslodavac morao dati. Pogledajte tamo koji su datumi napisani.

 

Nemam primjerak prijave na zdravstveno.

 

Najavio sam istek ugovora budući da ne želim produžiti ugovor, te time ispada da dajem sporazumni otkaz.

 

Ugovor je, znači, potpisan na 6 mjeseci, koji se u cijelosti računa kao probni rad.

 

Isprike na pogrešnom dodavanju dana za lipanj, nisam provjeravao. Automatski sam pretpostavio, budući da je poslodavac rekao da sam prijavljen na mirovinsko 31.-og, što je očito laž.

 

Trebam li otići provjeriti datum prijave u HZMO ili je nebitno, te imam pravo ne doći na radno mjesto 31.12. kao što poslodavac zahtjeva budući da ugovor ističe kao što ste naveli - 30.12.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U roku 8 dana od dana prijave poslodavac Vam je bio dužan dati primjerak prijave na MIO i na HZZO.

Imate pravo s osobnom iskaznicom i ugovorom otići do mirovinskog i vidjeti što će vam reći.

Nemojte izgubiti pravo na naknadu od Zavoda za zapošljavanje zbog tog jednog dana. Bez velike pompe i galame provjerite si status na mirovinskom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ugovor se moze potpisati i prije pocetka radnog odnosa , datum sklapanja ugovora je nebitan. Bitno je sto u ugovoru pise koji vam je prvi radni dan, sto je poslodavac morao navesti, te datum prijave na mirovinsko, koji mora biti isti kao datum pocetka rada u ugovoru. To je datum od kojeg racunate radni odnos. Ako vas je poslodavac prijavio s danom poslije no sto ste poceli raditi - to je njegov veliki propust.... mozete ga prijaviti, al naravno ako imate dokaze da je to stvarno tako. Sto se tice najave da ne zelite da vam se ugovor produzi, to nikako nije sporazumni i nemojte na to pristati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Provjerio kod tete na mirovinskom, i u mirovinskom sam prijavljen 30.6.

Teta je isto tako pronašla u zaglavlju zadnji dan (koji sam očito izignorirao budući da je u zaglavlju) koji kaže "DO 31.12.'16."

No isto tako, teta nije sigurna jel to znači 31. zadnji radni dan ili 30. Molim savjet oko toga. (30.6. je prvi radni dan koji se ubraja u rok od 184 radna dana)

 

184.PNG evo što kaže brojač dana, no trebao bi potvrdu nekoga iskusnijeg.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upadam u post al ako moze mala pomoc.

Imala sam ugovor na 3mj. Od 16.9.2016. do 16.12.2016. prijava na 8 satu na 2400 kuna. Istekom ugovora sef mi rekao produljit ce ga ali nije, pa nakon par dana opet da ce ga produljit ali nije. Danas me htio prijavit na drugu firmu od zene na 4 sata sa prijavom na jedan mjesec na sto sam ja rekla da moram razmisliti. Prije par dana saznala sam da mi nit doprinosi ni mirovinsko nije u tom odradenom roku uplaceno.

Koja su moja prava i da li moram odradivati otkazni rok ( u ugovoru je mjesec dana, a ako se ne varam po zakonu 2 tjedna)?

Moram li i dalje ic na posao?

S time da vjerovatno za nekih 15 dana startam na novom poslu.

 

Ažurirano

 

Ako moze hitan odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nastavkom rada kod istog poslodavca smatra se da ste sklopila s njime ugovor na neodređeno.

 

Smatram da je najbolje to ne spominjati i jednostavno otići, jer pisanog ugovora nema, a ne vjerujem da bi poslodavac išao na sud radi toga jer ste otišla. Da je htio, mogao je to već stoput riješiti, ali nije i to je njegov problem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija