Jump to content

Alimentacija


Jerko123

Preporučene objave

Poštovani zanima me dali ja nakon što sam napunio 18 godina imam pravo na zahtjev za alimentaciju? Stvar je u tome što majka to nije htjela podnijeti a ja želim! Pa ako mi netko može reći što sve treba i dali je uopće to moguće jer sam punoljetan

 

Da, imate pravo unazad pet godina za period dok niste bili punoljetni ili završili školu i zaposlili se unutar tih pet godine, a ako se, poslije školovanja, niste zaposlili unutar godine dana po završetku školovanja, imate pravo i za tu godinu dana, najduže do 26 godina starosti...

 

Ako se još školujete, a niste napunili 26 godina, još uvijek imate pravo na uzdržavanje bez obzira što ste punoljetni...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A dali znate možda gdje i kako se može pokrenuti taj postupak i što sve treba? I naravno ako znate kako će sud pronaći oca ako majka ne želi dati nikakve podatke o njemu?

 

Postupak se pokreće Tužbom kod stvarno i mjesno nadležnog suda (Općinski sud najbliži Vama)...

 

E sada, ako majka ne želi otkriti identitet Vašeg biološkog oca, iskreno neznam, jer protiv koga bi onda pokretali postupak ako uopće neznate tko Vam je otac..... popričajte sa majkom i jednostavno je zamolite da Vam reče tko Vam je biološki otac, a ako ona neće reći, neznam protiv koga i temeljem čega bi se mogli upustiti u sudski parnični postupak...

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija