Jump to content

MUP, degradiranje na najniže moguće radno mjesto


dantol41

Preporučene objave

U 12. mjesecu 2012.g. u MUP-u su provedeni namješteni interni oglasi i natječaji te su smijenjeni svi nepodobni rukovoditelji i postavljeni na ta rukovodeća radna mjesta podobni policijski službenici

- po kriterijima stranačke opredijeljenosti strankama vladajuće koalicije ili

- po kriterijima zavičajnih, rodijačkih, kumskih i prijateljskih lobija ili

- po kriterijima veza, poznanstva, poltronstva i poslušnosti.

 

U 35. godini moje policijske službe sa zvanjem policijski savjetnik, zbog ne udovoljavanja kriterijima, smijenjen sam sa rukovodećeg radnog mjesta i ostao sam neraspoređen sve do dana 26.02.2013.g. s kojim danom sam raspoređen na radno mjesto za koje je predviđeno zvanje inspektor što je za 4 stepenice niže od moga zvanja i za koje radno mjesto nisam dao svoj pismeni pristanak.

 

Na ovo degradirajuće rješenje podnio sam žalbu Odboru za državnu službu, te sam zbog sprečavanja poniženja zatražio odlazak u mirovinu s danom 01.05.2013.g..

 

Nakon 3 godine i 9 mjeseci, Odbor za državnu službu dana 01.12.2016.g. donosi rješenje kojim poništava rješenje MUP-a i predmet mu dostavlja na ponovno rješavanje.

 

Može li mi netko reći:

- sada kada sam u mirovini kako da riješim nastalu situaciju

- što mi MUP može predložiti-ponuditi i

- što da tražim od MUP-a radi naknade štete za proteklo razdoblje

 

Unaprijed hvala na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dantol41....navodiš da si zbog neudovoljavanja kriterijima smjenjen sa rukovodečeg radnog mjesta i raspoređen 4 stepenice niže.....

 

1. Mišljenja sam da si nekim rješenjem raspoređen na radno mjesto policijskog savjetnika, a možda se u tom rješenju navodi da u nekom roku, npr. 4 god. položiš državni stručni ispit ili potrebnu stručnu spremu za radno mjesto....

 

2. Također pretpostavljam da se još uvijek vrši godišnja ocjena OSO. Možda nisi zadovoljio.

Smatram da imaš kopije godišnjih ocjena. Ako ne zatraži službeno.

 

Moje mišljenje nemoj uzet zdravo za gotovo. Nema me u službi 15god. Mnogo se toga promjenilo.

Kako navodi sivko po dobivenom rješenju mup-a kreni u borbu za ostvarivanje svojih stečenih prava. Najvjerojatnije će to biti upravni spor na Upravnom sudu.

Dobrog odvjetnika i dobre živce ili se pomiri sa dobivenim rješenjem i mirovinom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dantol41....navodiš da si zbog neudovoljavanja kriterijima smjenjen sa rukovodečeg radnog mjesta i raspoređen 4 stepenice niže.....

 

1. Mišljenja sam da si nekim rješenjem raspoređen na radno mjesto policijskog savjetnika, a možda se u tom rješenju navodi da u nekom roku, npr. 4 god. položiš državni stručni ispit ili potrebnu stručnu spremu za radno mjesto....

 

2. Također pretpostavljam da se još uvijek vrši godišnja ocjena OSO. Možda nisi zadovoljio.

Smatram da imaš kopije godišnjih ocjena. Ako ne zatraži službeno.

 

Moje mišljenje nemoj uzet zdravo za gotovo. Nema me u službi 15god. Mnogo se toga promjenilo.

Kako navodi sivko po dobivenom rješenju mup-a kreni u borbu za ostvarivanje svojih stečenih prava. Najvjerojatnije će to biti upravni spor na Upravnom sudu.

Dobrog odvjetnika i dobre živce ili se pomiri sa dobivenim rješenjem i mirovinom.

 

Draganec nema nikakvog uvjeta jer sam efektivno proveo u službi 34 godine i 9 mjeseci i zvanje policijskog savjetnika sam dobio redovno nakon proteka godina u nižem zvanju glavnog pol. insp. Od 2004.g. sve godišnje ocjene su maksimalne NAROČITO USPJEŠAN.

Jasno da ću se boriti maksimalno protiv ove bezrazložne degradacije.

 

Znade li netko dobrog odvjetnika ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija