Jump to content

Potvrda o naplaćenoj kazni na mjestu počinjenja prekšaja


zmaj22

Preporučene objave

Platio sam kaznu na odmah tamo gdje su me i zaustavili rijeć je o razgovoru na mobitel.

 

ono što me zanima dali se ta kazna gdje vodi u evidenciji i dali se negativni bodovi dobijaju ako sam kaznu odmah platio?

 

ta kazna se ne unosi u prekšajnu evidenciju, i nesmatram se osuđenim za prekršaj... to piše na potvrdi i ok al prijatelj mi kaže da uredno dobiješ kazneni bod za to????

 

ako dobijem kazneni bod kako mi ga daju ako se to nigdje nevodi što sam platio na licu mjesta?

 

beznačajni prekšaj dali ga imam pravo tražiti i dali mi ga policajac može dati ili samo sud?

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za neke prekršaje se može dobiti i bod uz plaćanje 1/2 kazne, ali za ovu tvoju brzinu ne, nemaš brige.

 

I tu se radi o novčanim kaznama, a policajci mogu izdati i upozorenje (ne opomenu) kod koje nema niti novčane kazne niti bodova. Policajci sami procjenjuju može li se dati upozorenje prilikom utvrđivanja prekršaja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako dobijem kazneni bod kako mi ga daju ako se to nigdje nevodi što sam platio na licu mjesta?

Kad dobiješ kaznu (bilo od policije ili suda) policija to uvede u svoju evidenciju i ako je za taj prekršaj propisano da dobiješ bodove oni sami automatizmom u tvoj "vozački dosije" upišu bodove i te bodove možeš samo kod njih provjerit a u presudama,prekšajnim nalozima i potvrdama se ne upisuje koliko bodova dobivaš.

 

Za što dobivaš nabrojeno je u čl.287 http://www.zakon.hr/z/78/Zakon-o-sigurnosti-prometa-na-cestama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija