Jump to content

Neisplata plaće


zvonko111

Preporučene objave

Pozdrav. Dakle, prije nekih god. dana sklopio sam ugovor o radu na neodređeno vrijeme, (nepuno radno vrijeme). Radio sam manje od god. dana. Zadnja 2 mjeseca rada poslodavac mi nije isplatio dvije ugovorene plaće. Dao sam izvanredni otkaz ugovora o radu. NIsu me odjavili sa zdravstvenog i mirovinskog u vremenskom roku. Sve to je prijavljeno u inspektoratu rada. Prošlo je skoro god. dana. ,niti sam dobio niti jednu kunu na tekući račun od zakašnjelih plaća niti dokumente obračuna plaća za zadanja 2 mj. Nitko nije izašao na teren od inspektora. Na sudskom registru preko Interneta piše da su u stečaju. Zbog poslodavaca ne mogu dobiti niti honorare od nekih drugih poslova koje sam radio u međuvremenu, dok sam bio zaposlen u toj firmi. Kažu referenti porezne da mi oni moraju prvo sve isplatiti. Nakon tog otišao sam agenciji za osiguranje radničkih potraživanja u slučaju stečaja. Nisam mogao ništa napraviti , niti tamo , jer su mi rekli da moram pogledat na trg. sudu da li su oni zaista brisani ( da to pogledam na oglasnoj ploči?!!!) . Pa tko je tu lud? Nakon svega toga otišao sam i u ured pučke pravobraniteljice, naravno da me nije ona primila nego njezina pravnica, za pitanja radničkih prava, na pitanje zašto ne mogu pričati s pravobraniteljicom. Jedna od zaposlenica je rekla da nje nema i da po protokolu se i inače priča s pravnicima ,tj. zaposlenicima tamo. Kažem dobro, kažem pravnici sve ovo prethodno napisano . Kaže da će se možda razmotriti ovaj moj slučaj, da o tome odlučuje ured?! Konačno , gledala je na sudskom registru preko Interneta što je s firmom gdje sam radio. Na trg. sudu koji je u drugom gradu gdje sam radio, otvorio je isti dan i istovremeno zaključio skraćeni stečajni postupak nad dužnikom. Na kraju ove sage , pitao sam ju što dalje, ona kaže da probam na trg. sud, jer ona tu više ništa ne može , ona se ne bavi pravosuđem! Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija