Jump to content

Oranica pristupni put


hitechservis

Preporučene objave

Pozdrav,

Nadam se da nije duplo iako sam tražio...

Ovako hoću kupiti komad zemlje nije građevinska iako oko nje ima nekih par legaliziranih objekata (kućica) na vl.listu oranica....e sada ta oranica nama pristup...sadašnji vlasnik tvrdi kako mu prvi prodavatelj inače vlasnik tri parcele od kojih je jedna po katastru puštena za put po izgledu čestice..ne dopušta prolaz jer je na toj parceli zasadio masline,dok u razgovoru sa tim prvim vlasnikom(koji je prodavao) tvrdi da taj moj od kojeg želim kupiti:kad je kupovao zemlju da je kupovao skupa sa još dvojicom rođaka i da njih trojicu nikad nije bilo briga za put,po sistemu mi ćemo lako se dogovoriti jer smo rođaci (svaki od njih ima po 1000m2) a samo jedan ima pristup javnom putu....e sad od tada je prošlo 30g i sada su stvari drukčije....

Prvi vlasnik prodavalac kako ga ja zovem on je sve to izparcelirao i kako kaže pustio tu malu česticu za budući put ali kako taj dio nije nikad urbanizani on si je tu posadio masline i ne želi prodati već ucjenjuje mog od kojeg ja kupujem da proda njemu...i naravno posto je to on prodavao tu zemlju od svoje tete ta čestica je naravno njegova...

Gdje da ja nađem elaborat parcelizacije iz 1986g...ili tadašnji zakon jer ne vjerujem da je i tada bilo moguće nešto parcelirati a da nije reguliran pristupni put do tih točno 3parcela makar u kupoprodajnom ugovoru to nekako naznačeno bez obzira šta nije ucrtane...slikovito tri parcele su imale pristup sa glavne ceste pa je ta mala čestica (7.5m široka i neznam koliko duga) pa su tri parcele od kojih je jedna njegova kao i jedna na glavnoj cesti (ali tada nisu navodno davali pristup putu na glavnu cestu) i onda su opet tri parcele koje imaju pristup "seoskom putu" gdje je i ta jedna od rodaka preko koje su ta tri rođaka išla!?!?

I šta da napravim da se probam izboriti za put?

Hvala svima!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Nije problem odustati,prodavac je stariji covjek druga dvojica su pokojni ostalo djeci koja su razasuta po svijetu....

Cilj je pomoci (susjedu taj stariji covjek) i ujedno kupiti komad zemlje po super povoljnoj cijeni dogovor i je kupnja i isplata po dobivanju puta samo je to palo na mene tj na moje izgublj.vrijeme.

Ono sta meni nije jasno 80-tih godina nitk onije smio imati pristup sa glavne ceste...(sto mi je potvrdeno i u opcini) ali nitko mezna prem parcelacijskom elaboratu kuda su putevi bili namjenjeni jer ne radi se samo o mojoj i ove druge dvije od rodaka vec o jos tri od kojih su dvije u vlasnistvu prodavaca....u naravi nigdje sada nakon 30g ne postoji put...

Ima li kakva pa neka je i dugotrajnije rijesenje ,kvaka kako se moze izboriti za pristupni put (nije bitno dali je kraci direktno na asfalt ili duzi kroz selo)

Hvala!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čl.174 ZVDSP

(1) Služnost je ograničeno stvarno pravo na nečijoj stvari koje ovlašćuje svojega nositelja da se na određeni način služi tom stvari (poslužna stvar) ma čija ona bila, a njezin svagdašnji vlasnik je dužan to trpjeti ili pak zbog toga glede nje nešto propuštati.

(2) Kako je nositelj prava služnosti ovlašten služiti se poslužnom stvari, određuje se kod osnivanja prava služnosti; ako se služnost osniva na temelju pravnoga posla, određuje to svojom voljom ili u sporazumu sa stjecateljem onaj čija je poslužna stvar; ako se osniva na temelju odluke suda ili drugoga tijela vlasti, određuje se to tom odlukom; inače to određuje zakon.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija