Jump to content

Školsko osiugarnje,ozljeda djeteta


kesonja

Preporučene objave

Ispričavam se unaprijed ako sam postavio pitanje na krivom mjestu.Dijete je slomilo ruku prije par mjeseci i temeljem školske police osiguranja koju se godišnje plaća 30 kn osiguravajuća kuća nam je ponudila odštetu od 810 kn te ukoliko se s time slažemo da potpišemo i vratimo im ponudu.Međutim nismo sigurni da li to zbilja prihvatiti zbog zbilja niskog iznosa ili postoji mogučnost da se ponudi više,nismo sigurno što bi trebali napraviti tako da bi bili zahvalni za svaki konstruktivan prijedlog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na ovom forumu sam tijekom prethodnih nekoliko godina više puta postavio nekoliko pitanja ali desio mi se nedoživljeni raritet na ijednom forumu a to je da još nikada nisam dobio niti jedan jedini odgovor.Molim admina da slobodno obriše temu.Nije mi bilo prije dosta pa sam opet išao postavljati pitanja a znao sam da 99% ga neću dobiti,tako je i bilo.Ključ molim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na ovom forumu sam tijekom prethodnih nekoliko godina više puta postavio nekoliko pitanja ali desio mi se nedoživljeni raritet na ijednom forumu a to je da još nikada nisam dobio niti jedan jedini odgovor.Molim admina da slobodno obriše temu.Nije mi bilo prije dosta pa sam opet išao postavljati pitanja a znao sam da 99% ga neću dobiti,tako je i bilo.Ključ molim.

 

Poštovani!

 

Nisam moderator ali vaše pitanje je više vrijednosnog nego pravnog karaktera! Da biste donijeli pravilan sud morate imati uvid u ugovor o osiguranju, a prvenstveno u visinu osigurane štete! Načelno ako plaćate trideset kuna godišnje teško je očekivati da će vam netko isplatiti veći iznos, a meni se čini čak prilično velik! Naravno to ovisi o karakteru ozljede (loma ruke) i odredbama ugovora u dijelu u kojem određuju što osiguravaju! Obično se traži dijagnosticiranje trajnog invaliditeta ili smanjene sposobnosti zbog povrede! Nikad nisam osiguravao svoje dijete jer smatram da je to oblik "svojevrsnog poreza" a eventualna osigurnina na takva školska osiguranja je vrlo mala! Sami morate odlučiti da li je to za vas dovoljno, ali s obzirom na premiju koju plaćate (30 kn) mislim da je to sasvim pristojan iznos! :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imao sam još jedno dijete u vrtiću i palo je sa ljuljačke i imalo trostruki prijelom ruke i priznatih 5% invalidnosti i za to je osiguranje iz prve ponudilo 17.000 kn a to je bilo još pred 15 godina i osiguranje je koštalo također 30 kn tako da mi ovaj iznos dođe smiješan u usporedbi sa gore navedenim slučajem.Usput hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što kaže štovani Sunčani, bitan je ugovor o osiguranju i ugovorene visine štete. To što je bilo prije 15 godina nemojte više računati jer su iste ugovorene svote bitno manje. Tako večina osiguravateljskih tvrtki za lomove ruke ili prste ruke isplačuju 150 kn+600-800 kn za nošenje gipsa. Za nošenje gipsa preko 25 dana to se može popeti na 1500 a preko 60 dana i na 4500 kn. Sve to još može rasti ako nastupi trajna invalidnost.

 

Tako da su vam, po ovim parametrima bez invalidnosti, donekle realno i ponudili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imao sam još jedno dijete u vrtiću i palo je sa ljuljačke i imalo trostruki prijelom ruke i priznatih 5% invalidnosti i za to je osiguranje iz prve ponudilo 17.000 kn a to je bilo još pred 15 godina i osiguranje je koštalo također 30 kn tako da mi ovaj iznos dođe smiješan u usporedbi sa gore navedenim slučajem.Usput hvala na odgovorima.

 

Prilično iznenađujuće jer je internet pun iskustava nezadovoljnih roditelja kojima su osiguranja za lomove ruku ili nogu isplaćivala 100-200 kn! Radi se o čistoj matematici i visini osigurane svote! Ako su vama ponudili 17000 kn za 5% invaliditeta osigurana svota za sto postotni invaliditet bi bila 340000 kn! Teško je vjerovati da bi osiguratelj pristao na takav rizik sa premijom od samo 30 kn, ali ako imate takvo iskustvo i argumentaciju, naravno da nećete pristati na iznos koji su vam ponudili!:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam onomad bio iznenađen ponuđenim iznosom ali nisam se previše bunio.Da istina je da bi po toj logici ispalo 340000kn,jedino da niije 5% puta 3 pošto je trostruki prijelom bio,puno je vremena prošlo ali mogao bih ruku u vatru staviti da je bilo 5% invalidnosti.Vidio sam i sam iskustva ljudi na netu sa iznosima od 150-200 pa bi po toj logici ovih 800 kn trebalo kao biti ok ali kad se sjetim onog svog ranijeg slučaja onda se dvoumim da odbijem taj iznos jer u biti ništa ne gubim ako odbijem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija