Jump to content

Osobna iskaznica


zsamac

Preporučene objave

Ok. Jasno ko dan. A što kada ti policajac otme osobnu , preda ju drugom policajcu koji ju zagubi, a tebe zalokotaju preko noći i onda te puštaju " na slobodu " rješenjem dežurnog suca , a pri povratku osobnih stvari nema osobne ! Znaš šta drote13 ? Ništa !!! Jel to normalno . Za mene nije , ali kada bih ja izgubio svjedodžbu učenika, njegovu najobičniju ispričnicu ili ne bih naveo datum kada sam ga i što pitao na satu obrao bih bostan, a meni nije objašnjen niti razlog zaustavljanja , niti razlog pretresa s rukama na zid i raširenim nogama u centru grada . BTW imam više od 50 god. i radim u školi. Vjerojatno stari dugovi !? A ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ali kada bih ja izgubio svjedodžbu učenika, njegovu najobičniju ispričnicu ili ne bih naveo datum kada sam ga i što pitao na satu obrao bih bostan,

 

a meni nije objašnjen niti razlog zaustavljanja , niti razlog pretresa s rukama na zid i raširenim nogama u centru grada . BTW imam više od 50 god. i radim u školi. Vjerojatno stari dugovi !? A ?

kao što ima svakakvih nastavnika,tako ima i svakakvih policajaca.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok. Jasno ko dan. A što kada ti policajac otme osobnu , preda ju drugom policajcu koji ju zagubi, a tebe zalokotaju preko noći i onda te puštaju " na slobodu " rješenjem dežurnog suca , a pri povratku osobnih stvari nema osobne ! Znaš šta drote13 ? Ništa !!! Jel to normalno . Za mene nije , ali kada bih ja izgubio svjedodžbu učenika, njegovu najobičniju ispričnicu ili ne bih naveo datum kada sam ga i što pitao na satu obrao bih bostan, a meni nije objašnjen niti razlog zaustavljanja , niti razlog pretresa s rukama na zid i raširenim nogama u centru grada . BTW imam više od 50 god. i radim u školi. Vjerojatno stari dugovi !? A ?

 

Imaš se pravo žaliti na postupanje, ali ako si sa mnom ovdje ovakav, pitam se kakav si bio tada s njima...

 

A i kao što kaže sivko, zbog osobne se ne prepraćuje kod suca...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako to mišliš "kakav sam s tobom sada". Potpuno normalan. Kada sam razgovarao s načelnikom jedne zg. policijske postaje on mi je odgovorio donekle slično, s tim da je rekao da je dužnost policajca predstaviti se na zahtjev osobe i objasniti razlog zaustavljanja . On kaže da niti jedan njegov policajac takvih gluposti nebi napravio jer uvijek se može reći" tragamo... tražimo i sl. " osobu koja odgovara vašem opisu i gotovo. Ali komunikacija na Ti , " oš se okrenut il da te mi okrećemo " i sl. bez objašnjenja ,to mi je primitivizam neprimjeren čovjeku sa završenom srednjom školom. Znam da se nagledaju i naslušaju svega, ali da od njih četvorice niti jedan nema pameti ,nemam pojma što da kažem. Kada smo u bolnici čekali pregled kod liječnika upitao sam njihovog voditelja ( zaključio po broju "čvaraka" na odori ) može li mi objasniti zbog čega sam doveden i zalokotan odgovorio mi je ,vjerovao ili ne " Ne znam ". Pisao sam prigovor načelniku PU, Unutarnjoj i Ravnateljstvu. Razgovor kod načelnika ,na moj zahtjev zaključen je izjavom da nisam ništa zrebao poduzimati. Odgovor Unutarnje stigao je dva tjedna nakon toga uz obrazloženje da neće ništa poduzimati jer je sve potrebno učinjeno na nivou PU , a Ravnateljstvo se ispričalo jer je zauzeto pritužbama građana. Kaznu sam platio, uskoro mi ističe i zabrana,a kada mi moji bivši učenici koji rade u službi kažu da mijenjem auto odgovorim da neću ! Vozač od 1984 bez prometnih nezgoda i s prekršajima zbog brzina 53,67,74, i sl. ( Sv. Ivan Zelina, D. Miholjac, Bizovac) , ugašena svjetla itd.

Alkohol dva puta- 0,53 i 1.01.( prvi puta nakon berbe, drugi nakon kćerkine maturalne) . Baš sam baraba !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kada smo u bolnici čekali pregled kod liječnika upitao sam njihovog voditelja ( zaključio po broju "čvaraka" na odori ) može li mi objasniti zbog čega sam doveden i zalokotan odgovorio mi je ,vjerovao ili ne " Ne znam "
I kad smo već tu zašto ste bili u bolnici i zašto si bio zatvoren?

 

Radi nedavanja ili neposjedovanja nitko ne završi u bolnivi i zalokotan.Sve se riješi u roku pola sata-sat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što kaže sivko, ne govoriš zašto je do toga došlo, pa ti nemamo što pametno reći.

 

Ako ne želiš, nije bed, a s obzirom da si ispucao pritužbe, ako smatraš da je na tvoju štetu počinjeno kazneno djelo, možeš podnijeti kaznenu prijavu državnom odvjetništvu, a i bez djela možeš i pokrenuti privatnu tužbu (povreda osobnosti ili kako se to već zove).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zbog toga što su tražili da se podvrgnem alko testu , a zaustavili su me nakon što sam parkirao vozilo iza njihovog,zaključao ga i otišao desetak metara od automobila. Mene nisu policajci zaustavili ,nisam počinio nikakav prometni prekršaj prije napuštanja vozila i meni je blesavo da na davanju iskaza pred sutkinjom kolege kažu da su me zaustavili jer sam se parkirao preblizu njhovom vozilu !? Kada sam pitao da kažu koliko sam bio udaljen od njihovog službenog-civilnog vozila razmak je varirao od 50-100 cm. Pa koliki je propisani razmak između vozila na označenom parkirnom mjestu. Ima likova koji ti se natandare na tablicu ,ili ti se nalijepe na vrata,pa šta onda. Treba ga ubit ili šta. Osim toga ,ja sam sin policajca koji je cijeli radni vijek od prvog do zadnjeg dana radnog staža proveo u policiji u Zg. Jako dobro sam kao dijete i kao mlad čovjek vidio kako policija postupa i kako radi. To se vjerojatno promjenilo , ali lopov je uvijek bio i ostati će lopov, baraba baraba itd...Samo ono što me vrijeđa je nastup ! Pristojnost , uljudnost itd. Četiri balavandera napumpana naoružana u centru grada ,bahati,bezobrazni -temeljna često mora pojes njihova editirao moderator jer kad počnu nemaju pojma kako to normalno završiti. Osim toga policija ima Pravilnik o postupanju , a kolege su u mom slučaju prekršile skoro pola odredbi. Kako policajac pristupa osobi!? Dobar dan,jutro, večer ili bilo šta! To je početak priče , a do kraja najbolje ispečemo prase ili nešto zaroštiljamo pa razjasnimo.

U centru Pitomače opća makljaža , u centru Vtc ludnica ( Dinamo-Zvezda), lokalni moćnik prebije ženu doma, onda ode još u bolnicu i napuca med.sestru a interventne nigdje, temeljne nigdje !? Zašto ?

Moj pokojni stari znao je reći kad su dobili prijavu o sukobu Roma na Volovčici ili Žitnjaku da bi poslali hitnu,maricu i mrtvačka kola- kad se prestane pucati preberu kome šta ide . Tako i ovi heroji danas. Kad je editirao moderator nema nikog , a dedu na cesti njih četiri hapsi !

Eto ! Nije samo zbog osobne nego i zbog nečega što se odnosi na kulturu ! O njoj predajem i tako se i ponašam, ali uniforma ne daje pravo na bahatost, aroganciju i nepristojnost. Ako griješim ispravite .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mene nisu policajci zaustavili ,nisam počinio nikakav prometni prekršaj prije napuštanja vozila

 

Ovo je apsolutno nebitno za alkotestiranje. Za prekršaj nije bitno jesu li te zaustavili, nego jesi li prije postupanja vozio. A jesi. Postupanje je potpuno opravdano.

 

Naravno da moraju s tobom postupati na pristojan i kulturan način. U ovoj situaciji bih rekao da ste i ti i oni postupili krivo. Ti si stao i pokušao otići pješke praveći se blesav, oni su to mislili da ih izbjegavaš i sve je krenulo nizbrdo, a tu su oni jači. I to je bilo to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gdje leži zeko ? Zaustaviš se iza policijskog vozila s civilnom tablicom ,parkiraš i kreneš ulicom... Reci kako bi se većina ljudi koji nisu upoznati s načinom postupanja i koji ne poznaju proceduru ponašala ? Meni je osnovno da se prvo pozdravi osobu koja dođe u školu bez obzira kome, da ga se pita što treba i da mu se pomogne jer puno ljudi ponekad prvi puta stupa u moju ustanovu i ne osjećaju se ugodno. Isto tako smatram da bi bilo normalno da su se kolege kulturno postavile u datoj situaciji . Odora ili značka ne daje pravo na bahatost ,aroganciju i nekulturu : ovo ponavljam jer očigledno sagledavate dio , a ne cjelinu . Akcija+reakcija=zatvor ! Nova matematika !

 

Ažurirano

 

Mislim da niste dobro pročitali- oduzeta mi je osobna iz mojih ruku i zagubljena. Alko test je uslijedio nakon što sam tražio objašnjenje zbog čega trebam imati kao pješak vozačku i prometnu. Neki put ima više smisla razgovarati sa zidom ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uz put osobnu je zagubila kolegica koja je slučajno uz dokumentaciju o odbijanju testiranja ponijela i nju u džepu svoje odore. Nađena je drugi dan i od strane kolega dostavljena na kućnu adresu uz ispriku. Ti ljudi drugi dan i oni od večer ranije kao da su iz dvije različite galaksije , a ne kao da rade isti posao. Ponudili kavu, čaj, pitali jesam li gladan ... to me ni žena ne pita već dugo. Sušta suprotnost i to je ono na čemu je težište " sukoba". Ne trpim ničiju bahatost, aroganciju i nepristojnost, a pogotovo ju ne očekujem od službenih osoba . I to je to ! Mislim samo da mi nitko od kolega nije odgovorio gdje piše da je osobna vlasništvo RH ! Svi valjani zakonski akti moraju biti objavljeni u NN . A tijelo koje potvrđuje zakone je Sabor , a sve kontrolira Ustavni sud ! To je hijerarhija . Molim samo da se navede zakonski članak u kojem to piše. To Je sve što želim. Na to još nitko nije odgovorio. Ako to negdje piše ja sam 100 % kriv jer nisam osobnu htio predati u ruke policajcu, koji nije objasnio zašto me zaustavlja , a sve ostalo je onda rezultat akcije i reakcije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odbio sam alko testiranje bez obrazloženja zbog čega se to od mene traži- cijeli spor izbio je s ekipom interventne policije . Mene nisu zaustavili , parkirao sam iza tog auta "Octavia" crna , izašao iz auta i krenuo nogostupom. Pa jel nije normalno pozvati,predstaviti se i objasniti postupak. Valjda ja imam pogrešan pogled na svijet ili se ne krećem u svijetu u kojem živite da bih njega i vas mogao razumjeti. Oprostite ako je ovo uvreda , nije mi namjera , ali ne hodaju ulicama samo lopine , a osobe koje rade posao trebale bi valjda biti sposobne procijeniti o kakvom se čovjeku radi , ili ne ! Šala- znete li kako carinici štrajkaju !?- Rade ! sada kako policija radi opet navodim da se ravnateljstvo ispričalo jer nema vremena za odgovor na pritužbu jer su zatrpani pritužbama građana ! Samo špranca ili istina. U školi vidim svašta i ako su u školi takvi kakvi su u gradu ne želim ni misliti ! Policija stvarno mora progutati ... nemam pojma što sve ne, ali opet , vide li svi s kim se susreću - s malim pijanim bedakom, bahatim siledžijom, pijancem ili samoubojicom. Nalete na mene i uz 20000 ljudi jedini ja završim u zatvoru jer tražim objašnjenje. Objašnjenje mi ne moraju dati itd...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Reci kako bi se većina ljudi koji nisu upoznati s načinom postupanja i koji ne poznaju proceduru ponašala ?

 

Ako bi im policajac rekao da stanu i daju isprave, dali bi i postupili kako im je rečeno.

 

 

Alko test je uslijedio nakon što sam tražio objašnjenje zbog čega trebam imati kao pješak vozačku i prometnu...

 

Alkotest bi bio i ovako i onako, a to što si pješak ne znači ništa ako su te vidjeli da si prije toga vozio. Tu je počeo tvoj problem.

 

 

Ne trpim ničiju bahatost, aroganciju i nepristojnost

 

Niti su oni dužni trpiti tvoju.

 

 

Mislim samo da mi nitko od kolega nije odgovorio gdje piše da je osobna vlasništvo RH... Ako to negdje piše ja sam 100 % kriv jer nisam osobnu htio predati u ruke policajcu, koji nije objasnio zašto me zaustavlja , a sve ostalo je onda rezultat akcije i reakcije.

 

Ne piše nigdje direktno „osobna iskaznica je vlasništvo RH“, ali piše da je ona dio državne informatičke infrastrukture i da se (istekom i u drugim slučajevima) vraća policiji. Da i ne piše tako, sudska praksa (koju donosi Visoki prekršajni sud) potvrđuje da se osobna mora dati policajcima. Na žalost, nemam neku takvu odluku koju bih ti linkao.

 

I da, kriv si. Upravljao si vozilom i nisi htio dati prometne isprave, a nisi htio niti dati osobnu iskaznicu. Vjerujem ti da su oni bili bahati i bezobrazni, ali mogu vidjeti i njihovu stranu i siguran sam da je bilo grešaka i s tvoje i njihove strane, ali isto sam siguran da si ti tome bitno doprinio.

 

 

Odbio sam alko testiranje bez obrazloženja zbog čega se to od mene traži...

 

Koje obrazloženje bi tebe zadovoljilo? Jesi vozio? Jesi, pa si se dužan i alkotestirati, bilo kad i bilo gdje, bez ikakvih objašnjavanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim samo da mi nitko od kolega nije odgovorio gdje piše da je osobna vlasništvo RH !

 

Ako to negdje piše ja sam 100 % kriv jer nisam osobnu htio predati u ruke policajcu, koji nije objasnio zašto me zaustavlja , a sve ostalo je onda rezultat akcije i reakcije.

Tvoje je vlasništvo jer ti je i daju nazad probušenu/poništenu kad napraviš novu.

 

Ti si kriv jer je nisi dao na uvid iako je tvoje vlasništvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija