Jump to content

Kako odjaviti prebivalište


Maricazg01

Preporučene objave

Poštovanje.

Sin je otišao od nas početkom ove godine. Punoljetan je. U osobnoj iskaznici adresa je, tj. prebivalište na adresi gdje više ne živi. Dali ja kao vlasnica stana moram njega odjaviti sa adrese ili nešto drugo? Kako da ga odjavim sa adrese? Dali mogu imati problema ako je još uvijek prijavljen na mojoj adresi, a ne živi ovdje?

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema nekih konkretnih problema koji se neće dati riješiti, ali možete imati neugodnosti ako bude kakva ovrha na njegovo ime, ako ga budu tražili policija/sud ili nešto slično.

 

Možete ga i vi odjaviti ako on to sam ne napravi. Na policiji podnesete zahtjev da ga odjave, nakon toga vam dođu doma u provjeru i odjave ga. Njemu je to problem jer mu onda više ne vrijedi niti osobna iskaznica, tako da bi bilo bolje kad bi se on sam negdje drugdje prijavio, ali ako to ne učini i imate kakvih problema s njim, onda možete to i ovako sami.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema nekih konkretnih problema koji se neće dati riješiti, ali možete imati neugodnosti ako bude kakva ovrha na njegovo ime, ako ga budu tražili policija/sud ili nešto slično.

 

Možete ga i vi odjaviti ako on to sam ne napravi. Na policiji podnesete zahtjev da ga odjave, nakon toga vam dođu doma u provjeru i odjave ga. Njemu je to problem jer mu onda više ne vrijedi niti osobna iskaznica, tako da bi bilo bolje kad bi se on sam negdje drugdje prijavio, ali ako to ne učini i imate kakvih problema s njim, onda možete to i ovako sami.

 

 

Puno hvala na odgovoru.

Ja sam iz Zagreba. Dali idem napraviti odjavu u policijsku postaju ili u Petrinjsku? Dali se to može pisanim putem podnijeti?

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U Zagrebu je to u Petrinjskoj, a mora se doći osobno.

 

Dali je to ovaj obrazac?

 

https://mup.hr/UserDocsImages/upute_obrasci/obrazac_1.pdf

 

ili ovaj?

 

https://www.mup.hr/UserDocsImages/Dokumenti/stranci/2013/Obrazac%208a.pdf

 

Malo sam gledala i ne razumijem. Čije ime se tu upisuje? Ja ne znam novu adresu to ostavim prazno? Dali trebam vlasnički list dostaviti ili nešto slično?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija