Jump to content

Zapisnik nasljedstva


corvo_73

Preporučene objave

Postovani pomoc !

preminula mi vjencana zena,nedavno,biljeznik mi trazi 3.300kn za Zapisnik nasljedstva kuce to jest jedan dio kata u kuci i za oranicu.

Pa sta to neide automatski bez placanja ak se nitko drugi nije javio na nasljedsto osim mene ? Mislim placat za nesto sto automatski to vec mora pripasti meni, a za prepis na sudu cu sam otici na zemaljskim knjigama,

3.300 kn ??? molim od nekog odgovor

Lp:majstor:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne, javni bilježnici zaračunavaju nagradu za provođenje ostavinskog postupka, koji plaćaju nasljednici, visina nagrade ovisi o vrijednosti ostavine, ne bi smjela biti viša od 2.500,00 kn po pravilniku o visini nagrade javnog bilježnika u ostavinskom postupku, ali pretpostavljam da su ostatak troškovi koje javni bilježnik ima za provođenje rješenja o nasljeđivanju. Ne vidim kako biste mogli zaobići te troškove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne, javni bilježnici zaračunavaju nagradu za provođenje ostavinskog postupka, koji plaćaju nasljednici, visina nagrade ovisi o vrijednosti ostavine, ne bi smjela biti viša od 2.500,00 kn po pravilniku o visini nagrade javnog bilježnika u ostavinskom postupku, ali pretpostavljam da su ostatak troškovi koje javni bilježnik ima za provođenje rješenja o nasljeđivanju. Ne vidim kako biste mogli zaobići te troškove.

 

jbg.Mnogo mnogo hvala,znaci ipak se placa. A ak ne uplatim sto onda dodje opcina i zatvorimi stan ? I izbaci me iz moje kuce ?:vojak:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija