Jump to content

Tuđa njega i pomoć


elan

Preporučene objave

Predao sam zahtjev na socijalno za "tuđu njegu i pomoć", bio sam na komisiji koja je odobrila moj zahtjev u iznosu od 500kn. Problem se pojavio kada je to trebalo proći birokraciju s objašnjenjem da imam invalidninu kao HRVI i zbog toga nemam pravo na naknadu ili da ukinem invalidninu (nije je moguće ukinuti jer po tome ispada da poništavam invalidnost).

Načuo sam da postoji članak po kojem se može ostvariti naknada samo mi ne žele izaći u susret. Molio bi vaša iskustva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisi naveo zbog koje bolesti potražuješ naknadu za tuđu pomoć i njegu.niti koliko imaš invalidnosti (predpostavljamo da imaš status RVI).

naknadu ,uz invalidninu,možeš ostvariti uz gubitak poslovne sposobnosti.a to narodski,znači,da imaš tutora.

 

 

 

Imam opću mirovinu kao HRVI. Komisija mi je odobrila da imam pravo zbog oštećenja organizma u skladu s mojim primanjima i svim dodacima na dodatak za tuđu njegu i pomoć, i kada idem ostvariti naknadu u centru mi ne daju s objašnjenjem da primam vojnu invalidninu da se može primati samo jedna, a vojnu se ne može poništiti pošto bi od centra primao dosta više.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija