Jump to content

Zagreb59

Preporučene objave

Poštovani,

 

S obzirom da javni bilježnici (ali i pokoji sud) u rješenju o nasljeđivanju znaju zakomplicirati stvari s određivanjem suvlasništva više osoba na motornim vozilima (v. http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/74985-Kupnja-auta-bez-znanja-da-postoji-vi%C5%A1e-vlasnika), a i sam imam iskustava s predmetnim, ovime dajem sljedeći odgovor.

 

Još uvijek ne postoji mogućnost da MUP upiše kao vlasnika vozila više od jedne osobe.

 

Stoga se Vaš slučaj može riješiti na način da Vi s drugim suvlasnikom sklopite sporazum u kojem ćete odrediti osobu koja će se upisati u evidencijama MUP-a kao vlasnik citiranog vozila, te u istom sporazumu utvrdite vrijednost tog vozila, a u korist drugog suvlasnika vozila upišete teret na vozilu u vidu založnog prava u visini 1/2 dijela njegove prethodno navedene vrijednosti, te zatražite od MUP-a upis takvog tereta na vozilu u njihovim evidencijama i samoj knjižici vozila.

 

Evo, nadam se da sam Vam barem malo pomogao.

 

Lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija