Jump to content

invalidska mirovina-prevođenje hrvi


anonimno

Preporučene objave

Hrvatski sam branitelj, dragovoljac, imam status HRVI 50%, u mirovini sam od 1998. god, mirovina mi je kumulirana i to 30% rat 70% ne.imam čin narednika

Imam li pravo po novom zakonu na dragovoljački dodatak tj. onih 30 % veća mirovina i ukoliko bude prevođenje kako će mi se računati mirovina, da li će oni faktori za vojnu mirovinu odnositi samo na onih 30% ili se uzima cjelokupna mirovina.

Do sada je tj. kada sam umirovljen mirovina mi je računata 30% vojna po zakonu o pravima hrv. branitelja, a 70% po prosjeku plaće iz 1997. god.

Ni po Pančićevom zakonu nisam dobio nikakav dodatak.

Što se može očekivati od prevođenja i kako će mi se izvršiti prevođenje, mogu li se nadati većoj mirovini

Hvala

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

je napisao:

Hrvatski sam branitelj, dragovoljac, imam status HRVI 50%, u mirovini sam od 1998. god, mirovina mi je kumulirana i to 30% rat 70% ne.imam čin narednika

Imam li pravo po novom zakonu na dragovoljački dodatak tj. onih 30 % veća mirovina i ukoliko bude prevođenje kako će mi se računati mirovina, da li će oni faktori za vojnu mirovinu odnositi samo na onih 30% ili se uzima cjelokupna mirovina.

Do sada je tj. kada sam umirovljen mirovina mi je računata 30% vojna po zakonu o pravima hrv. branitelja, a 70% po prosjeku plaće iz 1997. god.

Ni po Pančićevom zakonu nisam dobio nikakav dodatak.

Što se može očekivati od prevođenja i kako će mi se izvršiti prevođenje, mogu li se nadati većoj mirovini

Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sada su na mirovinskom jako škrti pogotovo ako idete u mirovinu sa prestankom radnog odnosa. Onda uglavnom daju postotak koliko imate status HRVI i profesionalnu nesposobnost (ima izuzetaka) pa se ljudi žale na rješenja i uglavnom dobivaju bumerang. U pravilu ne bi smjelo da se odlučuje na osnovi statusa HRVI ali tako rade.

 

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija