Jump to content

Ostavstina


Lalalanddd

Preporučene objave

Baka mi je umrla. Iza sebe je ostavila dosta sto novaca sto nekretnina. Iza sebe nije ostavila nikakvu oporuku sto je cak i rekla dok je bila u bolnici 15ak dana prije smrti. Nakon nekoliko neuspjesnih dogovora gle cuda pojavi se vlastorucna oporuka koju je nemoguce da napise polupismena osoba uostalom potpis nije isti, pokusavali su da bude isti ali kad se bolje pogleda onda nije ni priblizan, kad pokazem ljudima tu oporuku oni se smiju i nemogu vjerovati da bi to moglo proci ali opet morati ce se ici na sud. Zanima me kakva je procedura kad to ode na sud i koliko bi otprilike to trebalo trajati . Ja bi uzeo privatnog grafologa da s ovih trenutnih 99% budem 100% siguran da je oporuka krivotvorena i da mogu s mirom cekati da sud odredi svog vjestaka i da se to onda potvrdi na sudu. Takodjer ta stranka koja je donijela tu oporuku se nije nadala da cu ici na sud nego je smatrala da sam glup i da cu potpisati pa su poceli s izgovorima i sad su poceli spominjati nekakvo uzdrzavanje i da necu dobiti nista. Pa me zanima kad se dokaže da je oporuka krivotvorena kolike su sanse da ce se dokazati tko je krivotvorio, posto se zna tko je oporuku donio kod bilježnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duljinu postupka je nemoguće anticipirati, jer ovisi o nizu faktora. Računajte cca najmanje par godina.

 

Glede drugog upita, moja topla sugestija - podnesite na nadležno općinsko državno odvjetništvo kaznenu prijavu poradi kaznenog djela krivotvorenja isprave iz čl. 278. st. 3. u vezi st. 1. KZ-a protiv osobe koja je oporuku priložila u spis, pa neka DORH utvrdi tko je krivotvoritelj i neka isti snosi posljedice svog čina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duljinu postupka je nemoguće anticipirati, jer ovisi o nizu faktora. Računajte cca najmanje par godina.

 

Glede drugog upita, moja topla sugestija - podnesite na nadležno općinsko državno odvjetništvo kaznenu prijavu poradi kaznenog djela krivotvorenja isprave iz čl. 278. st. 3. u vezi st. 1. KZ-a protiv osobe koja je oporuku priložila u spis, pa neka DORH utvrdi tko je krivotvoritelj i neka isti snosi posljedice svog čina.

 

znaci kad sud potvrdi da je oporuka krivotvorena da podnesem prijavu nadleznom drzavnom odvjetnistvu? a postoji li zastara ako se to sa sudom odulji? i zanima me kad se ponisti oporuka onda se ide pravnim putem i svatko dobiva jednak dio imovine?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znaci kad sud potvrdi da je oporuka krivotvorena da podnesem prijavu nadleznom drzavnom odvjetnistvu?

 

Ne, sad odmah. Paralelno će se voditi kazneni i parnični postupak.

 

a postoji li zastara ako se to sa sudom odulji?

 

Za vrijeme trajanja sudskog postupka zastara je u prekidu.

 

i zanima me kad se ponisti oporuka onda se ide pravnim putem i svatko dobiva jednak dio imovine?

 

Vrijedi zakonsko nasljeđivanje, gdje se ostavina dijeli na zakonske nasljednike kako ih pripada po zakonu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, sad odmah. Paralelno će se voditi kazneni i parnični postupak.

 

 

 

Za vrijeme trajanja sudskog postupka zastara je u prekidu.

 

 

 

Vrijedi zakonsko nasljeđivanje, gdje se ostavina dijeli na zakonske nasljednike kako ih pripada po zakonu.

 

Ako to prijavim kako si rekao, dali onda oni to salju na vjestacenje i ako se recimo to dokaze da je krivotvoreno i on dobije kaznenu prijavu dali onda ovi na sudu moze prihvatiti to grafolosko vjestacenje ili se mora ici ponovno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija