Jump to content

Dodjela dionica HRVI


stipesunjic

Preporučene objave

Možeš ih staviti na "led" pa čekati da im se vrijednost možda poveća (što je malo vjerovatno da će se desiti) ili ih prodati. Za prodaju vidi post #603 u temi http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/19182-Dionice

 

hvala na odgovoru,ako stavim na čekanje, što s deividendom u tom slučaju,otvara li se neki račun na koji dividenda dolazi, kako s tim ..a u slučaju prodaje, da li broker uzima veliku proviziju..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da bi se donijela odluka o isplati dividendi, tvrtka bi trebala poslovati s dobrom dobiti. No tvrtke čije su dionice dodjeljivane HRVI su uglavnom u banani, tako da se i od toga ne očekuje previše. Inaće, nema neki poseban propisan oblik isplate, uglavno se proslijedi na tekući račun.

hvala, da li postoji određeni rok u kojem mogu dionice biti na "ledu" ili to znači da ih mogu prodati kada hoću..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala, da li postoji određeni rok u kojem mogu dionice biti na "ledu" ili to znači da ih mogu prodati kada hoću..

 

Rekao Buda, što znaći da možeš čekati da im vrijednost naraste, ili još padne..ili tvrtka propadne.

Sličan slučaj je sa tvrtkom čije su dionice masovo dijelili HRVI (pa i meni), no tvrtka je u stečaju pa joj dionice ni nisu na burzi. Vjerovatno ih svi koji su dobili te dionice drže na ledu jer trenutno za njih možeš dobiti cca 7-9 kn po dionici (a nominalno kao vrijede 100) i to samo zato jer se očekuje da bi se tvrtka, zbog nekakovih interesa, mogla spasiti.

 

nazovi bilo koju brokersku kuću i sve će ti objasniti.

 

Kakvi brokeri, u postu #2 pojašnjen točan postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rekao Buda, što znaći da možeš čekati da im vrijednost naraste, ili još padne..ili tvrtka propadne.

Sličan slučaj je sa tvrtkom čije su dionice masovo dijelili HRVI (pa i meni), no tvrtka je u stečaju pa joj dionice ni nisu na burzi. Vjerovatno ih svi koji su dobili te dionice drže na ledu jer trenutno za njih možeš dobiti cca 7-9 kn po dionici (a nominalno kao vrijede 100) i to samo zato jer se očekuje da bi se tvrtka, zbog nekakovih interesa, mogla spasiti.

 

 

 

Kakvi brokeri, u postu #2 pojašnjen točan postupak.

 

Spitka ,kako će prodati dionice nego preko (posredovanjem ) brokerske kuće.znam jer sam aktivno trgovao dionicama 2006-2008.da bi mogao prodati dionice one moraju biti zabilježene u Središnjoj Depozitarskoj Agenciji iz Varaždina ,gdje dobiva svoj pin.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Spitka ,kako će prodati dionice nego preko (posredovanjem ) brokerske kuće.znam jer sam aktivno trgovao dionicama 2006-2008.da bi mogao prodati dionice one moraju biti zabilježene u Središnjoj Depozitarskoj Agenciji iz Varaždina ,gdje dobiva svoj pin.

 

Nije ti se baš čitao #603 navedene teme?

 

Naravno da se dionice prodaju preko borkera. I sad će čo'ek nazvati borkere, ovi će pitati imate PIN, pa kad kaže ne, reći će e trebate ga dobiti od SKDD, možda će dati broj istog, možda ne. Pa ga traži, pa zovi njih. Jel nije jednostavnije i jasnije pojašnjeno u #603?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije ti se baš čitao #603 navedene teme?

 

Naravno da se dionice prodaju preko borkera. I sad će čo'ek nazvati borkere, ovi će pitati imate PIN, pa kad kaže ne, reći će e trebate ga dobiti od SKDD, možda će dati broj istog, možda ne. Pa ga traži, pa zovi njih. Jel nije jednostavnije i jasnije pojašnjeno u #603?

ljudi hvala vam,ali sad sam pomalo zbunjen,vrijednost dobivenih dionicaje oko 19000,dali znači to da im možda nije stvarna vrijednost to,kako to mogu znati..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljudi hvala vam,ali sad sam pomalo zbunjen,vrijednost dobivenih dionicaje oko 19000,dali znači to da im možda nije stvarna vrijednost to,kako to mogu znati..

 

Odeš ovdje http://zse.hr/default.aspx?id=26521 , nađeš tvrtke čije si dionice dobio, pomnožiš broj dobivenih dionica sa zadnjom cijenom i dobiješ trenutnu, stvarnu vrijednost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije ti se baš čitao #603 navedene teme?

 

Naravno da se dionice prodaju preko borkera. I sad će čo'ek nazvati borkere, ovi će pitati imate PIN, pa kad kaže ne, reći će e trebate ga dobiti od SKDD, možda će dati broj istog, možda ne. Pa ga traži, pa zovi njih. Jel nije jednostavnije i jasnije pojašnjeno u #603?

Spitka,iskreno , nisam ga pročitao jer nevidim brojeve posta a ne broji mi se po jedan.ako želiš možeš ga prebaciti da pročitam.ovaj postupak koji sam ja objasnio je legalan i tako se postupa.

1.nači tel.broj SKDD i nazvati za pin

2.kad poštom dođe pin nazvati brokera u slučaju prodaje

Sve riješeno u dva koraka.

Teško i mukotrpno ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da? Pa pri vrhu je..al ajd evo..#603

 

Trebaš dobiti i PIN za prodaju. Nazoveš 01/4607 300, sačekaš i stisneš 0..To ti broj od Središnjeg klirinškog depoz.društva..oni ti sve kažu oko PIN-a..samo reci da si dobio dionice od Cerp-a i pripremi OIB..

 

Nakon dobijanja PIN-a, odeš kod brokera po vlastitom izboru.

 

Valjda je sad jasniji drugi dio #8.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odeš ovdje http://zse.hr/default.aspx?id=26521 , nađeš tvrtke čije si dionice dobio, pomnožiš broj dobivenih dionica sa zadnjom cijenom i dobiješ trenutnu, stvarnu vrijednost.

:palac:

 

Ažurirano

 

SKDD 01 460 73 00

 

kad se uključi govorni automat stisnuti O i javit çe se operater.poslije njemu objasniš što trebaš.

:palac:

 

Ažurirano

 

SKDD 01 460 73 00

 

kad se uključi govorni automat stisnuti O i javit çe se operater.poslije njemu objasniš što trebaš.

 

ok hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možeš li napisati koje si Ti dionice dobio (i količinu)?a dioničko se tržište urušilo 2008 i sad ako dobiješ 20% vrijednosti na konju si.a oni ne gledaju na tržišnu cijenu nego nominalnu vrijednost.

 

 

Elektropromet-5,nominalana 300

Optima-244-nominalna-10,00

Pevec-104,nom-100,00

Gramat-8 nom,-400,00

Merkantile-2,nom-380,00

Svpetrvs hoteli-1, nom-100,00

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pevec ti trenutno vrijedi 228 kn a 104 komada 23 700 kn i mislim da se isplati čekati barem do skupštine zbog dividende. A i rasti će sigurno.

Optima Telekom je počela rasti prije par dana i taj se trend bude nastavio jer je neka trgovina u pitanju sa H1 a ima novih ulagača koji se žele dokopati Optime.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pevec ti trenutno vrijedi 228 kn a 104 komada 23 700 kn i mislim da se isplati čekati barem do skupštine zbog dividende. A i rasti će sigurno.

Optima Telekom je počela rasti prije par dana i taj se trend bude nastavio jer je neka trgovina u pitanju sa H1 a ima novih ulagača koji se žele dokopati Optime.

 

Vaša preporuka ?? Kako to s dividendom ide,molim da mi objasnite...hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vaša preporuka ?? Kako to s dividendom ide,molim da mi objasnite...hvala

 

dividenda.isplata djela dobiti. u trenutku kad skupština donese odluku o isplati dividende -ona se isplaćuje. dakle skupština odredi dividendu po dionici.

za pevec se kalkulira s iznosom 27 kn. dakle-104 dionice x 27 kn=2800 kn bruto.

 

sama vrijednost dionice peveca je turbulentna,rat oko upravljačkih prava,širenje ili ne,sudski sporovi na 150 M kn....no,u svakom slučaju one su sad na oko 2,3x većoj cijeni od nominalne i prošao si super s dionicama peveca.

ostalo je skoro pa bezvrijedno i njih nemoj prodavati. za njih bi dobija vrlo malo ,da ne kažem ništa. ako propadnu-nećeš puno izgubiti. ali ko zna, možda jednom postanu vrlo vrijedne! jednom su se dionice jedne hotelske kuće davale za 20-25 kuna....a sad su 1400-1500 kn!

 

Ažurirano

 

koliko se sad čeka na dodjelu dionica HRVI tj koe razdoblje zahtjeva se rješava?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da li ću biti obaviješeten kao dioničar u trenutku skupštine pismeno ili moram pratiti na internetu i kako ide tijek isplate na račun..da napomenem da čekam još pin od CERPA..a negdje sam pročitao da bi skupština mogla biti tijekom drugog mjeseca o g

 

Zašto se sekiraš bez veze.pa neradi se o 100 000 kuna da si toliko nestrpljiv.sve ide svojim uhodanim tokom.na dan glavne skupštine moraš biti upisan u knjigu dioničara.skupština odlučuje da li će biti dividende i koliko će ona iznositi (u kunama naravno).dividenda se isplačuje ,ne odmah sutra kako bi ti htio (po užurbanom pisanju),već sa odmakom dva mjeseca.dobit ćeš upit iz firme čije dionice imaš broj računa na koji da ti pošalju dividendu.

Zadovoljan ?

 

Ažurirano

 

Na internetu možeš potražiti kada su skupštine firmi kojih posjeduješ dionice.(malo aktivnosti ne šteti)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
ne sekiram se, nego sam neupućen u ovo , pošto se prvi put susrećem s dionicama,možda sam malo naporan u pitanjima, ali zato poštujem sve ljude koji će mi pomoći da bolje pojasnim situaciju,pa tako i vama, hvala svima , još jedanput..:)

al mu ga komplicirate

mislim da tebe zanima kak podiči dividendu na koju imaš pravo

ja odem u finu, ponesem rješenje, kopiju osobne, oib i predam na šalteru i pričekam da mi da lovu...i to ti je sve

 

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

al mu ga komplicirate

mislim da tebe zanima kak podiči dividendu na koju imaš pravo

ja odem u finu, ponesem rješenje, kopiju osobne, oib i predam na šalteru i pričekam da mi da lovu...i to ti je sve

 

pozdrav

Da nisi prika nešto pogrešio?Stipe pita za dionice koje je dobio kao RVI, ne za udjele Braniteljskog Fonda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da,trebam mišljenje...prodati ili zadržati čekati dividendu

 

Ovo je dio portala za hrvatske branitelje, ne poslovni portal.neka Ti nebude preteško nazvati neku brokersku kuću i saslušati savjete brokera.oni su u takvom poslu svaki dan.mada su to sve predviđanja.

 

Pogledaj Poslovni hr./forum.tamo imaoci dionica razmjenjuju mišljenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...
  • 4 mjeseci kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
, stipesunjic je napisao:

 

 

Elektropromet-5,nominalana 300

Optima-244-nominalna-10,00

Pevec-104,nom-100,00

Gramat-8 nom,-400,00

Merkantile-2,nom-380,00

Svpetrvs hoteli-1, nom-100,00

Pravo na ustupanje dionica

Pravo na  dionice imaju hrvatski ratni vojni invalidi Domovinskog rata  ovisno o stupnju oštećenja organizma i članovi obitelji smrtno stradaloga, odnosno zatočenog ili nestalog hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata koji pravo na dionice bez naplate nisu ostvarili na temelju Zakona o privatizaciji, i to:

  • HRVI iz Domovinskog rata s 20 posto oštećenja organizma dionice u nominalnoj vrijednosti od 18.400 kuna

 To je nominalna vrijednost dionica koju možeš dobiti, druga je stvar koliko one stvarno vrijede na tržištu i koju ćeš cijenu moći ostvariti.Jedino što vrijedi je ova dionica Peveca ostalo je jako nepovoljno i treba čekati barem godinu , ako se što ne promjeni onda i to prodati.To je moje mišljenje nije nagovaranje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mozda ce nekome trebati informacija.Ja sam svoje Jadran prodao prije 2 dana preko Erste broker aplikacije.Prvo sam morao u banku i potpisao ugovor za prodaju dionica a poslije toga se ulogirao na Erste broker aplikaciju i prodao ih po 5,5kn.Naknada preko erste broker aplikacije je oko 20kn a ako date brokeru da ih proda onda je naknada oko 125kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
Prije 14 minuta, teriteriri je napisao:

tko ima pravo na te udjele u fondu HB..molim pojasnite..hvala

Pravo na udjele u Fondu imaju

-hrvatski branitelji iz Domovinskog rata
-hrvatski ratni vojni invalidi iz Domovinskog rata
-
članovi obitelji poginulog hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata
-
članovi obitelji umrlog hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata
-
članovi obitelji zatočenog ili nestalog hrvatskog branitelja
-
članovi obitelji hrvatskog branitelja koji je od rane ili ozljede zadobivene u obrani suvereniteta Republike Hrvatske umro nakon 31. prosinca 1996., odnosno nakon 31.prosinca 1997., ukoliko je smrt posljedica bolesti, pogoršanja bolesti ili suicida.
-
članom Fonda smatra se i osoba koja je na temelju Zakona o nasljeđivanju stekla članska prava od osoba iz prethodnog stavka
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, Spitfire je napisao:

Pravo na udjele u Fondu imaju

-hrvatski branitelji iz Domovinskog rata
-hrvatski ratni vojni invalidi iz Domovinskog rata
-
članovi obitelji poginulog hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata
-
članovi obitelji umrlog hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata
-
članovi obitelji zatočenog ili nestalog hrvatskog branitelja
-
članovi obitelji hrvatskog branitelja koji je od rane ili ozljede zadobivene u obrani suvereniteta Republike Hrvatske umro nakon 31. prosinca 1996., odnosno nakon 31.prosinca 1997., ukoliko je smrt posljedica bolesti, pogoršanja bolesti ili suicida.
-
članom Fonda smatra se i osoba koja je na temelju Zakona o nasljeđivanju stekla članska prava od osoba iz prethodnog stavka
 

Znači , iako ima dionice HRVI ,mogu zatražiti i udjele iz fonda...molim upute  ako nije problem, što i kako napraviti da se  dobiju iste..hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Poštovanje evo par pitanja ako me možete uputit. Uglavnom dijete sam poginulog branitelja zanima me kako uopće dobit dionice nikad nisam nista iskoristio pa sam poceo malo guglat i svasta vidio da mogu iskoristit  ? Sta trebam i kad podnijet zahtjev gdje sta kako sa tim da me zanima ako podnesem za dionice da li mogu trazit pomoc pri prvoj nekretnini posto smo ja brat i mama podstanari pa bi vjerojatno podnio zahtjev i za to ? Unaprijed se zahvaljujem 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija