Jump to content

Rad u Austriji na crno


Sk1312

Preporučene objave

Pozdrav!

Radio sam u Austriji mjesec dana,nakon sta je gazda lagao da sam prijavljen, cekao sam tu placu od 1300€ jos par dana nakon dogovorenog, ali sve mi je bilo jasno da necu dobiti placu.

Nakon toga, desilo se da imam promet oko 1200€ U novcaniku, gazde tog dana nije bilo, ja sam pokupio stvari i s tim novcem otisao kuci.(da sebe naplatim.)

Inace sam iz Hr., imam pravo boravka u Austriji, vrijeme i datum ulaska se ne pise u putovnicu a niti mi se nije ni pregledala putovnica ( eu drzavljanin)

Prvi put sam dosao raditi u Austriju.

Nisam bio prijavljen taj period niti na boraviste adresu, niti me nije prijavio za posao.( nazvao i pitao)

Nisam ga mogao prijaviti na Policiju, ili ams,jer prema tome nemam nikakve dokaze da sam radio.( nema pecata u putovnici niti ostalog)

Nazvao me je i prijeti da ce me prijaviti za krađu.

Dali netko zna s pravne strane sta me ceka?

Nisam nigdje upisan na radne liste niti nisam nikad nigdje nesto potpisao.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Realno, ovdje postoji osnova za kaznenu prijavu pronevjere. Kako će to dalje izgledati ako prijava bude podnesena - ne znam, jer je to pitanje austrijskog pravosuđa.

 

Unatoč tome što vas razumijem zašto ste to napravili, ovo nije bio ispravan način. S druge strane, sumnjam da bi dečki u Austriji blagonaklono gledali na rad na crno te bi zbog toga i vaš poslodavac mogao imati problema, pa je najbolje rješenje dogovoriti se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,Hvala na odgovoru.

Ali kako da on dokaže da sam ja uopće bio kod njega,ili kako da ja njega tužim za rad na crno?

Najviše me strah da ne odgovaram kazneno za taj slučaj.

Mada je njemu onda kazna 25 000€ za rad na crno

 

- - - Updated - - -

 

Mislim da me samo straši jer je ljut što sam otišao, ali nije baš čist u glavi, nebi me čudilo i da me optuži za 20 000€

Lik je bolestan.

Ja imam blagi dokaz da sam Radio tamo( mogu mještani svjedočiti,imam sliku gdje sam u radnom odnosu u tom restoranu)

Ali ja ga ne planiram tužiti jer nije mi to cilj, niti nemam pravih dokaza,samo neznam dali će on mene tužiti za krađu( prijaviti policiji) ako već nije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gledajte, ovo što vi jeste počinili je kazneno djelo (prema RH pravu). Je li i u Republici Austriji ne znam. Za što vas je točno prijavio poslodavac i kome - opet ne znam.

 

Previše upitnika je u igri, a najbolje rješenje nalazim u dogovoru. U protivnom, ako ćete se inatiti obojica, obojica ćete dobiti i odgovarajuće kazne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija