Jump to content

Brojila za struju se ne prebacuje na jeftiniju tarifu?


miroma

Preporučene objave

Primijetio sam da mi se brojilo za struju ne prebacuje sa skuplje na jeftiniju tarifu, znači brojila ima 2 brojčanika za skuplju i jeftiniju struju, i sva potrošnja ide preko brojčanika za skuplju struju. Naravno sistem je napravljen da sve uvijek ide preko leđa običnog čovjeka, jer se obrnuta situacija da sve ide preko brojčanika za jefitniju struju ne može dogoditi. Neznam od kada je takva situacija kod mene ali sumnjam da je tako duže vremena, moguće i godinama ako ne i preko 10 godina, jer nikad prije na to nisam obraćao pažnju.

 

1. Da li se u ovom slučaju mijenja cijelo brojilo ili se samo popravlja postojeće, te na čiji račun - moj ili HEP-ov?

 

2. Čija je odgovornost kontrolirati ispravnost brojila, moja ili HEP-ova?

 

3. Da li imam pravo na povrat preplaćenih sredstava i koliko vremena unatrag? I kako uopće izračunati koliki je to iznos, odnosno koliki dio struje potrošene u vremenu jeftinije struje je prošao preko brojčanika za skuplju struju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija