Jump to content

"Porezna prijava" za 2016.god


ekonomistica13

Preporučene objave

Pozdrav

ne znam da li to samo ja ne vidim ili na službenim stranicama porezne uprave (i netu općenito) nema uputa o "poreznoj prijavi" za prošlu 2016. godinu!? Konkretno me zanima sljedeće:

1. Radila sam kod 2 poslodavca u prošloj godini, i to ne cijelu godinu, te ću imati pravo na povrat poreza. Mogu li računati na to da će porezna to samostanlno rješiti ili moram osobno to pokrenuti?

2. Otac je imao brata dio godine kao olakšicu, zatim je skinut jer se brat zaposlio, ali do kraja 2016. nije ostvario dohodak veći od 13000kn. Može li ga sada naknadno prijaviti kao olakšicu i kako (s obzirom da se ne podnose porezne prijave)?

 

Puno zahvaljujem na svim sugestijama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav.

 

Imam dodatno pitanje. Ja sam također radila u prošloj godini kod 2 poslodavca, ali ne istovremeno. Da li sam u tom slučaju uopće obavezna podnijeti poreznu prijavu?

 

Naime, koliko sam uspjela shvatiti, nisam obavezna ako nisam radila kod 2 ili više poslodavaca istovremeno, a od firme sam dobila informaciju da sam obavezna prijaviti??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija