Jump to content

Predmet: Obavjest po članku 213. stavak 2.zakona o kaznenom postupku


darkoo

Preporučene objave

Kojom vas obavještavam da je dana x.x.2017 godine provedena prva dokazana radnja protiv vas , i to ispitivanjem svijedoka ------------ u svojstvu oštečenika, zbog postojanja osnovane sumnje da ste počinili kazneno dijelo omogučaanja trošenja droga iz čl.191.st.1.KZ-a.

Člankom 213.stavak 4. ZKP-apropisano je da kao okrivljenik imate pravo nakon primitka ove obavijesti predložiti poduzimanje dokaznih radnji, a sucu istrage provođenje dokazanog ročišta (članak 236.stavak 2. Zakona o kmaznenom postupku ).

Molim vas da mi objasnite sta piše u tim navedenim člancima i kakve dokazne radnje poduzeti. Hvala . Lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Predložiti poduzimanje dokaznih radnji - možeš predložiti ispitivanje još nekog svjedoka (ako imaš koga tko bi svjedočio u tvoju korist), pa će ga oni ispitati na isti ovaj način.

 

Provođenje dokaznog ročišta - ako želiš da se ovaj svjedok kojeg su oni ispitali dodatno ispita pred sucem istrage zbog razloga navedenih u čl. 236. ZKP-a.

 

S obzirom na kazneno djelo i sam postupak, za sve to bi ti trebao odvjetnik. Kazneno djelo priznaješ ili...?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači, ništa posebno, obavještavaju vas da provode tzv. istraživanje protiv vas da utvrde jeste li ili ne počinili djelo za koje vas sumnjiče.

 

Kako djelo nije bezazleno, obzirom na narav i posljedice koje će donijeti - moja sugestija je angažirati odvjetnika kaznenjaka, pa vidjeti kako će se predmet razvijati dalje.

 

Pretpostavljam da je ovaj svjedok koji je ispitan upravo osoba kojoj ste vi navodno dali drogu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija