Jump to content

Neobrađena oranica


icuculic

Preporučene objave

Vlasnik sam oranice koja je u zapuštenom stanju. Vlasnik susjedne parcele je zainteresiran da obrađuje i moje zemljište gdje planira posaditi masline i ubirati plodove u desetogodišnjem razdoblju. Umjesto novčane naknade,vlasnik susjedne parcele voljan je obrađivati jednu moju parcelu na kojoj ja planiram posaditi masline i brinuti se o njima.

Stoga me zanima: 1. Kakav mi ugovor predlažete?

2. Što je bitno staviti u taj ugovor? 3. Da li je ugovor potrebno zabilježiti u Zemljišne knjige?

 

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru i lijepi pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vlasnik sam oranice koja je u zapuštenom stanju. Vlasnik susjedne parcele je zainteresiran da obrađuje i moje zemljište gdje planira posaditi masline i ubirati plodove u desetogodišnjem razdoblju. Umjesto novčane naknade,vlasnik susjedne parcele voljan je obrađivati jednu moju parcelu na kojoj ja planiram posaditi masline i brinuti se o njima.

Stoga me zanima: 1. Kakav mi ugovor predlažete?

2. Što je bitno staviti u taj ugovor? 3. Da li je ugovor potrebno zabilježiti u Zemljišne knjige?

 

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru i lijepi pozdrav.

Ma sve se vi možete dogovoriti i staviti u ugovor,ali pripazite na jedno, ako imalo sumnjate u poštenje susjeda ne ulazite u nikakve aranžmane vraćajem usluge, nego samo isključivo novcem, jer ako on ne bude više obrađivao vašu parcelu ,šta vi njemu možete? Pogotovo ako to stavite u posjedovni ili vlasnički list.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija