Jump to content

Oduzimanje nasljedstva za starački dom


Angelina33333

Preporučene objave

Moja majka i ja nismo u dobrim odnosima. Prijeti da će svu imovinu ostaviti staračkom domu.

Vlasnica sam polovine kuće u kojoj živim. Na nju sam prepisala vrt preko javnog bilježnika. Imamo dio i u drugoj kući što je djedovina sa očeve strane.

U njezinom vlasništvu koje joj je ostavio njen tata, moj djed, su tri zemlje.

Vrijednost nekretnina je preko 1000000€.

Kako se zaštititi da ona ne napravi tu suludu ideju da sve ostavi staračkom domu?

Ipak, ja i moje dijete Ovisimo o imovini.

Mi smo je spremni i njegovati kad za to dođe vrijeme, ali ona je jako zla osoba koja ne preza za ničim.

Molim vas kako se zaštititi da ne dođe do najgoreg?

Kako to pobiti ako ona to zaista napravi?

Koja su moja prava kao njezinoga jedinog nasljednika, naravno tu je i moja kći, njezina unuka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko je majka prisebna, spriječiti da raspolaže svojom imovinom kako hoće ne možete nikako. To je pravo svakog vlasnika.

 

No, u slučaju da ona oporukom ostavi sve staračkom domu, imala biste pravo tražiti nužni dio (jasno, ukoliko vam je povrijeđen), a koji bi obzirom ste jedina nasljednica iznosio 1/2 cijele ostavine. Tako da se određeni dio imovine ipak može u konačnici zaštiti, ali cjelokupna imovina ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

No, u slučaju da ona oporukom ostavi sve staračkom domu, imala biste pravo tražiti nužni dio (jasno, ukoliko vam je povrijeđen), a koji bi obzirom ste jedina nasljednica iznosio 1/2 cijele ostavine. Tako da se određeni dio imovine ipak može u konačnici zaštiti, ali cjelokupna imovina ne.

 

ali ako sa staračkim domom sklopi ugovor o doživotnom uzdržavanju nema nasljeđivanja ni nužnog djela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija