Jump to content

Poslovno uvjetovan otkaz - prava radnika


leoness

Preporučene objave

ako uzmemo u obzir da prilikom poslovno uvjetovanog otkaza,ako radnik ima

pravo na u tom trenutku 2 tjedna godisnjeg te 2 mjeseca otkaznog roka

da li moze traziti da radi ta 2 mjeseca a godisnji koristi naknadno ili prije odnoso da mu se isti plati??

 

znaci u interesu radnika je da radi sto duze bude placen sto vise,ne mogu nigdje naci takvu informaciju,svi pitaju da li mogu na godsnji za vrijeme otkaznog roka a to znam da moze te da otkazni rok tece i dok si na godisnjem.

 

i drugo u kojem roku se mora napraviti plan godisnjeg?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se godišnjeg tiče, možete tražiti, ali odluka je na poslodavcu.

Obično u Odluci o otkazu piše kako će se godišnji iskoristiti ili će biti isplaćen.

Plan godišnjih odmora za 2016-u već je trebao biti donesen, ali i to se može promijeniti s obzirom na novonastale okolnosti. Plan za 2017-u donosi se do 30.6.2017-e.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hmm,a sta ako se ne mozemo dogovoriti,ako ja zelim svoja 2 i pol mjeseca a poslodavac zeli da idem na godisnji za vrijeme otkaznog roka,sta onda?

 

"Što se godišnjeg tiče, možete tražiti, ali odluka je na poslodavcu"

 

znaci njihova je zadnja,znaci moracu na godisnji za vrijeme otkaznog,nijednom poslodavcu nije u interesu da me plati vise ako moze manje,ako ima tu zakonsku mogucnost

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija