Jump to content

Sistematski pregledi za branitelje !


Kompa

Preporučene objave

Poštovani kompa.

 

Nije dobro. Osobno imam problema sa bubrezima i ne bude na dobro izašlo. Međutim. Mišljenja sam, a i sam se uvjerio kada su mom kolegi 37 god. prilikom liječnićkog pregleda kao profesionalnog vatrogasca ustanovili zločudni tumor kralježnice.

Pod zemljom je več 6 mj. Kada si ga vidio imao si dojam da je zdrav ko " dren". Otišo je na dodatne pretrage i završio kobno.

Stoga smatram da kad jednom pipneš u žarište, odj.... si.

Možda je i cilj da se nas branitelje eliminira na takav način. Prilikom razgovora sa urologom u 2 minute, isti je izjavio da bubreg mora van dok je glava na ramenu.

Smatram da se tako ne razgovara sa pacijentom općenito.

Još bi mogao pisati ali jednostavno rečeno " Ja sam svoga tijela gospodar".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kompa.

 

Prilikom razgovora sa urologom u 2 minute, isti je izjavio da bubreg mora van dok je glava na ramenu.

Smatram da se tako ne razgovara sa pacijentom općenito.

Još bi mogao pisati ali jednostavno rečeno " Ja sam svoga tijela gospodar".

 

Uvijek imaš pravo tražiti mišljenje drugog liječnika, pa i trećeg ( ako sam platiš tog trećeg ).

 

Dobri su ti sistematski, to ti je kao i sa autom na tehničkom pregledu.

 

Zašto ne ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Šteta što to nije postojalo prije 10-ak godina..

 

@Draganec Između ne znati pa završiti 2m ispod ilovače i saznati dok se još nešto možda može napraviti, bolje je ovo drugo.

 

Nikad nije kasno.

 

Ima puno branitelja mlađih godišta kojima će ovo zasigurno dobro doći. Koji su tijekom rata imali 18 ili manje godina života.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uvijek imaš pravo tražiti mišljenje drugog liječnika, pa i trećeg ( ako sam platiš tog trećeg ).

 

Dobri su ti sistematski, to ti je kao i sa autom na tehničkom pregledu.

 

Zašto ne ?

 

Poštovani kompa. Potpisao sam da ne želim daljnje pretrage.

Zatražit ću nakon 2 mj ili 3 dodatni ultrazvuk.

Imam dojam, a vi to ne znate, 2016. god. imao sam prelom lijevog palca na nozi kod kuće u šupi za drva ( pao panj sa metra visine) 2x kirurgija, saniranje, klavocini + sumamed i eto pokrpalo se.

U tom razdoblju slikao sam rengenski stopalo 2x, kičmu 1 i abdomen ultrazvuk i CT.... i onda su kak ti otkrili da je na desnom bubregu limfni čvor 5 cm koji se metastazirao. Ee, sad ga h...i

Funkcioniram normalno temeljem fizioloških potreba......malo prostata...ali he... god. proizvodnje.

Da ne duljim.

Smatram da je zračenje uzelo svoj danak.

 

Vaša mišljenja!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvale vrijedno.samo da ubrzaju dok možemo doći da bolnice.

 

buda, znaš kako to sve ide,prijedlog,prvo čitanje,drugo čitanje ,narodne novine,tko će to platit i drugo da ne duljim,onda u koju bolnicu iz male sredine da idem.Treba doći do bolnice ,tj .imati sredstava za prijevoz, a znamo da mnogi možda i nemaju.U svakom slučaju pozdravljam odluku i priliku da se pomogne braniteljima,i da će se iznaći rješenja .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kompa. Potpisao sam da ne želim daljnje pretrage.

Zatražit ću nakon 2 mj ili 3 dodatni ultrazvuk.

Imam dojam, a vi to ne znate, 2016. god. imao sam prelom lijevog palca na nozi kod kuće u šupi za drva ( pao panj sa metra visine) 2x kirurgija, saniranje, klavocini + sumamed i eto pokrpalo se.

U tom razdoblju slikao sam rengenski stopalo 2x, kičmu 1 i abdomen ultrazvuk i CT.... i onda su kak ti otkrili da je na desnom bubregu limfni čvor 5 cm koji se metastazirao. Ee, sad ga h...i

Funkcioniram normalno temeljem fizioloških potreba......malo prostata...ali he... god. proizvodnje.

Da ne duljim.

Smatram da je zračenje uzelo svoj danak.

 

Vaša mišljenja!

Imam prijatelja koji nije čekao i testirao se na rak debelog crijeva i na vrijeme se spasio.I ti me pitaš za mišljenje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kompa. Potpisao sam da ne želim daljnje pretrage.

Zatražit ću nakon 2 mj ili 3 dodatni ultrazvuk.

Imam dojam, a vi to ne znate, 2016. god. imao sam prelom lijevog palca na nozi kod kuće u šupi za drva ( pao panj sa metra visine) 2x kirurgija, saniranje, klavocini + sumamed i eto pokrpalo se.

U tom razdoblju slikao sam rengenski stopalo 2x, kičmu 1 i abdomen ultrazvuk i CT.... i onda su kak ti otkrili da je na desnom bubregu limfni čvor 5 cm koji se metastazirao. Ee, sad ga h...i

Funkcioniram normalno temeljem fizioloških potreba......malo prostata...ali he... god. proizvodnje.

Da ne duljim.

Smatram da je zračenje uzelo svoj danak.

 

Vaša mišljenja!

 

Poštovani Draganec; u vašem postu se iznijeli osobno viđenje zdravstvene situacije,donijeli odluke te je sada svima koji žele teško izraziti mišljenje o vašem stanju,"nada umire posljednja"sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draganec!

To je tvoj stav,tvoja odluka. Ne valja se olako predati.

kako "lični primer najbolje vaspitava"-evo i mog osobnog primjera. DG adenokarcinom glave gušterače-2011 godine. Životni vijek-50% do 6 mj,3% iznad 5 godina. i? malo se streseš,odhebeš crne misli,i kirurg to laganini odriže. Malo tj dno želudca,žučnjak,dvanaesterac,glavu gušterače i metar tankog crijeva. I vozi dalje,bez KT i RT! dakle,dobro će doći pregledi,barem oni minimalni.....i bez rata-godine čine svoje!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvale vrijedno je to sto su poceli misliti o nama i nasem zdravlju. To je nama dato na izbor da li hocemo to koristiti ili ne, svaki pojedinac donosi odluku za sebe. Ja kod doktora idem samo u krajnjoj nuzdi, imam osjecaj da bi mi na sistematskom nasli sto bolesti i problema, ovako samo stisnem zube i idem dalje, guram dok ide.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draganec!

To je tvoj stav,tvoja odluka. Ne valja se olako predati.

kako "lični primer najbolje vaspitava"-evo i mog osobnog primjera. DG adenokarcinom glave gušterače-2011 godine. Životni vijek-50% do 6 mj,3% iznad 5 godina. i? malo se streseš,odhebeš crne misli,i kirurg to laganini odriže. Malo tj dno želudca,žučnjak,dvanaesterac,glavu gušterače i metar tankog crijeva. I vozi dalje,bez KT i RT! dakle,dobro će doći pregledi,barem oni minimalni.....i bez rata-godine čine svoje!

 

Dukes C?

 

U biti sam zbog sličnog naveo ono da je šteta što nije to postojalo prije 10 god..možda bi prošao bolje neg što jesam, kad je već navedeno da se pretrage rade upravo zbog karcinoma i kardiovaskularnih bolesti..pa bi možda našli samo polip koji se jednostavno sjecne i doviđenja, a ne bih u redovnom postupku čekao da tek za 6 mj otkriju što je u biti kad je već AC Coli bio 10 cm, ne bih tad izgledao kao živi leš od 50 kg, nit bi sjeckali toliko meteri, nit morao proći šugavu KT..pa iz iskustva, bolje saznati pa probati rješiti i upravo proslaviti 7 godišnjicu, nego ne znati (ili ne željeti znati) pa se naći na zadnjim str. novina pod "maturantima" gdje će pisati "iznenada u xy godini života"..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

citat sa stranica min.branitelja:

"Prioritet u pristupanju pregledima tijekom 2017. godini imat će hrvatski branitelji bez statusa HRVI koji su u borbenom sektoru u obrani suvereniteta sudjelovali više od 1 500 dana."

 

evo mene sad zanima tko je i radi čega ovako postavio prioritet......

1.šta bi sad ratni invalidi trebali pomisliti....oni koji nisu invalidi i još rade,nek idu na pregled jer trebaju poživjeti....a invalidi ,ionako ste na teretu...

2.borbeni sektor?...prvo ga treba redefinirati,da ga nema svatko...drugo,jel borbeni sektor od 1500 dana ,a da nije vidio terena bitniji od 500 dana borbenog sektora ljudi koji su ratovali?.....

 

da li se ikad može donijeti ijedna mjera (ova je potrebana i dobra) ,a da bude napravljena kako treba....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uvijek imaš pravo tražiti mišljenje drugog liječnika, pa i trećeg ( ako sam platiš tog trećeg ).

 

Dobri su ti sistematski, to ti je kao i sa autom na tehničkom pregledu.

 

Zašto ne ?

 

Kompa u potpunosti se slažem sa Vama i svim ostalima koji govore da je to dobro, pisao sam o tome u drugoj temi vezano za isto, meni je otkrivena maligna bolest i to sasvim slučajno, čovjek nikad nezna što nosi u sebi, a kad se otkrije može biti kasno, poglavito za branitelje koji su prošli svu tu ratnu gungulu, a ti sistemski pregledi ipak pomognu da se na vrijeme otkrije i počne liječiti, možebitna, teža bolest, a čime su, i vjerojatnost i šanse, izlječenja (zalječenja) puno veće, tako da bih svima preporučio (iz vlastitvog iskustva pišem) da pristupe istom i da to nikako ne odbijaju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

citat sa stranica min.branitelja:

.borbeni sektor?...prvo ga treba redefinirati,da ga nema svatko...drugo,jel borbeni sektor od 1500 dana ,a da nije vidio terena bitniji od 500 dana borbenog sektora ljudi koji su ratovali?.....

 

da li se ikad može donijeti ijedna mjera (ova je potrebana i dobra) ,a da bude napravljena kako treba....

 

Istina.

 

Borbeni sektor se vode svi tadašnji djelatnici MUP-a i oni koji su bili po terenima i oni koji nisu bili dalje od neke županije koja nije vidjela pušku ni čula metak.

 

A vjerujem da je slična situacija i u MORHU sa razno , raznim kancelarijskim štakorima koji su bili DVO ali koji kako onda tako ni danas nisu doslovno ali doslovno ispalili metka, pa ni na streljani.

 

Ali eto, spadaju u skupinu borbenog sektora samo zato jer su dužili osobno naoružanje koje mnogi od njih nikada nisu rastavili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

citat sa stranica min.branitelja:

"Prioritet u pristupanju pregledima tijekom 2017. godini imat će hrvatski branitelji bez statusa HRVI koji su u borbenom sektoru u obrani suvereniteta sudjelovali više od 1 500 dana."

 

evo mene sad zanima tko je i radi čega ovako postavio prioritet......

1.šta bi sad ratni invalidi trebali pomisliti....oni koji nisu invalidi i još rade,nek idu na pregled jer trebaju poživjeti....a invalidi ,ionako ste na teretu...

2.borbeni sektor?...prvo ga treba redefinirati,da ga nema svatko...drugo,jel borbeni sektor od 1500 dana ,a da nije vidio terena bitniji od 500 dana borbenog sektora ljudi koji su ratovali?.....

 

da li se ikad može donijeti ijedna mjera (ova je potrebana i dobra) ,a da bude napravljena kako treba....

 

 

pa gleć vako....rečmo metnimo pretpostavku...1500 dana-skoro 4 godine rata i to borbeni sektor! i nema HRVI. jako dobar prijedlog prioriteta!

jer HRVI su pod lječničkim nadzorom usljed temeljne dg. a 4 godine je veliko trošenje materijala, i sasvim realno da je ta kategorija najugroženija! osobito oni koji se dobro osjećaju,a godine idu i čine svoje!

dakle,1500 dana rata-odmah! a HRVI-ako idu redovito k medicinarima,onda su pod nadzorom struke. amen!

 

Ažurirano

 

borbeni sektor su čistačice u PU Istarskoj od 1990.g, kvazipolitičari koji su dobili prvo oružje i prvi ga vratili, ...i oni su sasvim uredno nagrađeni udjelima u fondu HB s koeficijentom 8. a gardijske postrojbe, specijalci MUPa, ročne i pričuvne postrojbe HV do pred bljesak-nisu ni postojale!

nepravda je načinjena...njeno otklanjanje bi zdrmalo državu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

 

borbeni sektor su čistačice u PU Istarskoj od 1990.g, kvazipolitičari koji su dobili prvo oružje i prvi ga vratili, ...i oni su sasvim uredno nagrađeni udjelima u fondu HB s koeficijentom 8. a gardijske postrojbe, specijalci MUPa, ročne i pričuvne postrojbe HV do pred bljesak-nisu ni postojale!

nepravda je načinjena...njeno otklanjanje bi zdrmalo državu!

Nema više potrebe za tim crny.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa gleć vako....rečmo metnimo pretpostavku...1500 dana-skoro 4 godine rata i to borbeni sektor! i nema HRVI. jako dobar prijedlog prioriteta!

jer HRVI su pod lječničkim nadzorom usljed temeljne dg. a 4 godine je veliko trošenje materijala, i sasvim realno da je ta kategorija najugroženija! osobito oni koji se dobro osjećaju,a godine idu i čine svoje!

dakle,1500 dana rata-odmah! a HRVI-ako idu redovito k medicinarima,onda su pod nadzorom struke. amen!

 

Ažurirano

 

borbeni sektor su čistačice u PU Istarskoj od 1990.g, kvazipolitičari koji su dobili prvo oružje i prvi ga vratili, ...i oni su sasvim uredno nagrađeni udjelima u fondu HB s koeficijentom 8. a gardijske postrojbe, specijalci MUPa, ročne i pričuvne postrojbe HV do pred bljesak-nisu ni postojale!

nepravda je načinjena...njeno otklanjanje bi zdrmalo državu!

 

crny46, što se tiče ažuriranog dijela odgovora :da nije (po mome,nemora biti ispravno) '96 bilo uvoznih dozvola za aute (moja neiskorištena) ne bi bilo ni toliki veliki broj branitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

citat sa stranica min.branitelja:

"Prioritet u pristupanju pregledima tijekom 2017. godini imat će hrvatski branitelji bez statusa HRVI koji su u borbenom sektoru u obrani suvereniteta sudjelovali više od 1 500 dana."

 

evo mene sad zanima tko je i radi čega ovako postavio prioritet......

1.šta bi sad ratni invalidi trebali pomisliti....oni koji nisu invalidi i još rade,nek idu na pregled jer trebaju poživjeti....a invalidi ,ionako ste na teretu...

 

da li se ikad može donijeti ijedna mjera (ova je potrebana i dobra) ,a da bude napravljena kako treba....

 

Poruka je jasna i malom djetetu u 1.razredu osnovne .

HRVI su na proračunu države.

Gledaju nas samo kao trošak (sve vlasti odredom koje su bile ili će biti).

U interesu države je da nas ima što manje.

Mrtav vojnik toliko košta državu ,a invalid toliko.

Naravno da je za državu bolje da vojnik u ratu pogine nego ostane invalid.

Surovo ali istinito,jer smo za njih samo broj,siromašni i neuki seljaci.

Kada ćete više shvatiti da smo mi odradili svoj posao i da smo sada samo problem za državu i financijski i politički.

Što političari glume i blebetaju o dostojanstvu branitelja,brizi za naše zdravlje to je jedna strana medalje.

Moš mislit kako ih je briga za to.

Pa njihov posao političara je da lažu ,mažu i manipuliraju ljudima da bi dobili glasove i došli/ostali na vlasti.

Jedino ih to zanima i o tome brinu.

Realnost je sasvim nešto drugo.Pa tko još nije shvatio-konstatno umanjenje prava branitelja i njihovih obitelji od 2001.g. pa na ovamo( glupo mi je to uopće objašnjavati).

RVI od 92.g.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa gleć vako....rečmo metnimo pretpostavku...1500 dana-skoro 4 godine rata i to borbeni sektor! i nema HRVI. jako dobar prijedlog prioriteta!

jer HRVI su pod lječničkim nadzorom usljed temeljne dg. a 4 godine je veliko trošenje materijala, i sasvim realno da je ta kategorija najugroženija! osobito oni koji se dobro osjećaju,a godine idu i čine svoje!

dakle,1500 dana rata-odmah! a HRVI-ako idu redovito k medicinarima,onda su pod nadzorom struke. amen!

neslažem se u potpunosti iz tri razloga....prvi ,već spomenut 1500 dana ima niz branitelja koji nisu bili u šansi da se prehlade......drugi,normalno da je prioritet 1500 dana ,ali onda i za hrvi...i tu dolazimo do treće točke....hrvi pod nadzorom?.....osobno znam kad npr .netko bude u bolnici zbog bolesti u svezi rata i zatraži neku sasvim drugu pretragu koja ga mući (ne sistematski,reda radi) često dobije odgovor to ti rješavaj izvan bolnici sa doktorom opće prakse jer nismo te za to primili.....čak se i liječnici pravdaju da bi oni to radili,ali imaju pritisak da bude što manje pretraga...

 

borbeni sektor su čistačice u PU Istarskoj od 1990.g, kvazipolitičari koji su dobili prvo oružje i prvi ga vratili, ...i oni su sasvim uredno nagrađeni udjelima u fondu HB s koeficijentom 8. a gardijske postrojbe, specijalci MUPa, ročne i pričuvne postrojbe HV do pred bljesak-nisu ni postojale!

nepravda je načinjena...njeno otklanjanje bi zdrmalo državu!

njeno otklanjanje bi zdrmalo one koji i nisu trebali biti branitelji....a branitelji bi napokon dobili satisfakciju i napokon bi i ostali građani mogli cijeniti njih...jer ovako kad netko vidi nekoga da koristi privilegije ,a nije b od branitelja,onda on više ne prizna nikoga...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

HRVI su pod lječničkim nadzorom usljed temeljne dg. a 4 godine je veliko trošenje materijala, i sasvim realno da je ta kategorija najugroženija! osobito oni koji se dobro osjećaju,a godine idu i čine svoje!

dakle,1500 dana rata-odmah! a HRVI-ako idu redovito k medicinarima,onda su pod nadzorom struke. amen!

 

 

Nije istina da HRVI idu redovito medicinarima.

 

U današnje vrijeme tehnologije dr. opće prakse se ne vidi godinama. Barem je u mom slučaju tako.

 

Sve ide preko telefona i maila....naručivanje kod specijaliste i mjesečna terapija.

 

A u bolnici te " gledaju " samo po uputnici, ništa drugo ih ne zanima.

 

Zato je sistematski bitan. Kod sistematskog se gleda sve.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

točno-da smo postali robovi tehnologije, često i dg sami sebi postavljamo putem neta pa onda i terapije. odg za KOMPU/.

za GORAND-naveja san borbeni sektor...dakle izravne učesnike b/d i djelove postrojbe u zoni b/d. a lječnici su samo ljudi-ako im ne kažete,možda i ne pitaju! ja imam sasvim drukčija iskustva i opčom medicinom (obiteljskom),privatnom i bolničkom. i sve o njima naj! jer izvuć se od karcinoma pankreasa/gušterače/ i ići dalje 6 godina-kao da nije ništa,spada u sam vrh vrhova medicine! od dijagnostike do kirurgije! ostalo na PP-ako nedaj Bože kome triba...ali mogu reći da je to Gastro odjel i ABD kirurgija KB Dubrava!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije istina da HRVI idu redovito medicinarima.

 

U današnje vrijeme tehnologije dr. opće prakse se ne vidi godinama. Barem je u mom slučaju tako.

 

Sve ide preko telefona i maila....naručivanje kod specijaliste i mjesečna terapija.

 

A u bolnici te " gledaju " samo po uputnici, ništa drugo ih ne zanima.

 

Zato je sistematski bitan. Kod sistematskog se gleda sve.

 

tehnologija i zablude!

...negdi oko 20.08.95. godine, s nama je bija u društvu mobilni bolnički tim....i reče internist-dečki moji koji ćete vi imati probleme s probavom....živci,hrana,kava,piće....

i prođe 4-5 godina-dođe želudac na red...i tralj vuci...ide nekako....i onda nakon destak godina,stisne do "jaja" i za vrat! kako je spomenuti internist tada bija pokojni,odem kod privatnika na gastroskopiju u UZ abdomena. i cijenjeni internist nakon 15 minuta! UZ mi kaže-prika moj-nikad više nemoj sebi postavljat dijagnozu! ti imaš kroničnu upalu gušterače kao posljedicu ko zna koliko akutnih upala koje si proša na nogama!.....i onda je počelo sustavno praćenje-naravno odmah krvne pretrage, CT,MRCP,EUS,ERCP.....i bogme-maligne stanice! i onda kirurg.

kad nas boli-lječniku. kad se probije guma-vulkanizeru. kad curi voda-zovi vodoinstalatera! svaki životni šlamperaj-najskuplji je! a u zdravlju se glavom plaća. koliko je ljudi zatražilo proširenu krvnu pretragu-a da mu family dok nije da????? a od tog se počinje!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za GORAND-naveja san borbeni sektor...dakle izravne učesnike b/d i djelove postrojbe u zoni b/d.

zakon to tako negleda....gleda se broj od 1500 dana...a druga stvar je što ja mislim da je trebalo obuhvatiti sve (i hrvi) sa prioritetom....jer mislim da ratni invalidi nisu ništa više "pregledani" od drugih bolesti jer se liječe od neke "ratne"...većina je davno obrađivana i sad samo održavaju zdrastveno stanje (terapije itd)...a ako kojim slučajem i završe u bolnici opet se sve vrti oko osnovne bolesti ili ranjavanja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zakon to tako negleda....gleda se broj od 1500 dana...a druga stvar je što ja mislim da je trebalo obuhvatiti sve (i hrvi) sa prioritetom....jer mislim da ratni invalidi nisu ništa više "pregledani" od drugih bolesti jer se liječe od neke "ratne"...većina je davno obrađivana i sad samo održavaju zdrastveno stanje (terapije itd)...a ako kojim slučajem i završe u bolnici opet se sve vrti oko osnovne bolesti ili ranjavanja...

 

što ja mislim,što ti misliš,što mi mislimo....? mislimo da visimo!

ovo je pravni portal,di ljudi dođu zatražiti pomoć / admini-kapa vam do poda/, ljudi iznose svoje brige i muke, svoja iskustva.ž

ali pajdo moj-ti iznosiš svoje stavove,a tome i svi mi ostali počinjemo skretati.

istina HB su osjetljivija tema,od ostalih-tako napisa jedan od admina.

ali neke teme-preporuka adminima-triba zatvoriti. stajališta, mišljenja....a nije zasnovano na zakononu,politička mišljenja,osobna mišljenja,postove što će biti-ako bude-ima li smisla?????? ajmo dati prostora ljudima koji zaista traže pravni savjet-a ne naša kvazi mišljenja na osnovu pravde. ovo je pravni portal!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Istina.

 

Borbeni sektor se vode svi tadašnji djelatnici MUP-a i oni koji su bili po terenima i oni koji nisu bili dalje od neke županije koja nije vidjela pušku ni čula metak.

 

A vjerujem da je slična situacija i u MORHU sa razno , raznim kancelarijskim štakorima koji su bili DVO ali koji kako onda tako ni danas nisu doslovno ali doslovno ispalili metka, pa ni na streljani.

 

Ali eto, spadaju u skupinu borbenog sektora samo zato jer su dužili osobno naoružanje koje mnogi od njih nikada nisu rastavili.

 

di vrhovnik u slučaju rata spada? borbeni, neborbeni...ili uopće ne spada?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozz ekipa, a kaj vi mislite da se događa na tim pregledima, da netko radi testiranja krvi na tumorske markere, moš si misliti.

Dakle zvade vam krv i mokraću i provjere osnovnu krvnu sliku uz masnoće i trigliceride te cukor.

Odete na ultrazvuk gdje vam proroštaju jetru, mjehur, žuć, prostatu i želudac a potom na EKG zbog rada srca.

Na kraju vam internista napravi opći pregled i kraj priče.

Vezano na 1500 dana je točno ali sam u grupi vidio i rvi i one koji nisu rvi.

Pregled koji može obaviti svaki malo bolji dom zdravlja a moj redoviti dva puta godišnji pregled krvi je opsežniji (zbog lijekova) od ovoga tj sadrži sve elemente ovog pregleda.

Kad sam imao problem sa žući na ultrazvuku u domu zdravlja mi je odmah pregledano sve što i na ovom pregledu a ekg rade isto kao na hmp .

Pregled interniste je sličan pregledu doktora opće prakse.

U konačnici se oko pregleda razvijaju ne znam kakvi mitovi a radi se o jednom općem zdravstvenom pregledu jedino što se obavi u jednom danu i na jednom mjestu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

što ja mislim,što ti misliš,što mi mislimo....? mislimo da visimo!

ovo je pravni portal,di ljudi dođu zatražiti pomoć / admini-kapa vam do poda/, ljudi iznose svoje brige i muke, svoja iskustva.ž

ali pajdo moj-ti iznosiš svoje stavove,a tome i svi mi ostali počinjemo skretati.

istina HB su osjetljivija tema,od ostalih-tako napisa jedan od admina.

ali neke teme-preporuka adminima-triba zatvoriti. stajališta, mišljenja....a nije zasnovano na zakononu,politička mišljenja,osobna mišljenja,postove što će biti-ako bude-ima li smisla?????? ajmo dati prostora ljudima koji zaista traže pravni savjet-a ne naša kvazi mišljenja na osnovu pravde. ovo je pravni portal!

 

ovo su pravila foruma....

http://www.legalis.hr/content.php/16-pravila-foruma

 

molio bih moderatore da pojasne da li korisnici ovog foruma mogu raspravljati i iznositi mišljenja o tome u temama kao što je ova,odnosno u temi gdje nije postavljeno pitanje za pomoć,nego informativnog karaktera....pošto izmeđuostalog i gospodin @crny46 iznese svoje mišljenje i onda pošto se nitko s njim ne složi ,a rasprava je bila u temi sasvim pristojna i u skladu teme,tada on počne soliti pamet ko bi šta trebao i smio pisati ,kakav je ovo forum i šta bi trebalo brisati itd.....ja osobno nisam vidio nikakav problem u temi....al' eto ,možda griješim...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Kad je već dan link, da naglasimo ono bitno, "Legalis forum je mjesto razmjene mišljenja o pravu i pravnim pitanjima...

 

molio bih moderatore da pojasne da li korisnici ovog foruma mogu raspravljati i iznositi mišljenja o tome u temama kao što je ova,odnosno u temi gdje nije postavljeno pitanje za pomoć,nego informativnog karaktera...

 

Da, ali samo iz razloga već nekoliko puta navedenog, specifičnosti podforuma.

 

Nažalost, to se koristi katkad previše. Večina tema ode u beskonačnost jer se nekima ne čita već napisano, nekima je dosadno pa upišu nešto, eto čisto da nešto napišu, bez nekog smisla, pa kad to napišu dovoljno nejasno drugi to shvate kao uvredu, treći to okrenu na politiku i ode sve k vragu..

..i onda u slijedečoj temi sve ispočetka.

 

Kada bi se sve to uzelo u obzir, možda ovo pitanje ne bi bilo ni potrebno. No, dok je primjereno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

iz pravila foruma "Legalis forum je mjesto razmjene mišljenja o pravu i pravnim pitanjima, kako između pripadnika pravne struke, tako i između svih koji se za pravo ili pravna pitanja iz bilo kojih razloga zanimaju, ili ih se na bilo koji način dotiču."

 

ovo se možda može dvojako tumačiti,odnosno može se tumačiti da članovi mogu npr.komentirati zakone iznositi svoja mišljenja o tome ili kako bi zakon trebao biti itd....a može se i tumačiti da je rasprava dopuštena samo u smislu pomaganja ili mišljenja oko tumačenja pojedinih zakona u svrhu pomoći nekom članu.....

 

ja sam ovaj tvoj odgovor shvatio (ako sam dobro razumio) da je u principu pravila foruma dopuštaju mišljenja samo u vezi konkretnog pitanja i u skladu zakona...međutim ,dopušta se zbog "specifičnosti" situacije malo i rasprave izvan okvira .

molio bih moderatore da pojasne da li korisnici ovog foruma mogu raspravljati i iznositi mišljenja o tome u temama kao što je ova,odnosno u temi gdje nije postavljeno pitanje za pomoć,nego informativnog karaktera....

 

Kad je već dan link, da naglasimo ono bitno, "Legalis forum je mjesto razmjene mišljenja o pravu i pravnim pitanjima...

 

 

 

Da, ali samo iz razloga već nekoliko puta navedenog, specifičnosti podforuma.

 

Nažalost, to se koristi katkad previše...

 

e ,sad ako je to tako,onda bi gospodin @crni po pravilniku bio u pravu sa svojom opaskom da se držimo pravila foruma...neću sad ulaziti u to dal je bilo potreba da se poziva na to i dal su njegovi 250 postova svi (ili bar većina) u skladu pravila za koja od drugih očekuje da poštuju već ću samo napisati kad smo se toga već dotakli,svoje mišljenje o pravilima.

 

vjerujem da je više od pola postova na forumu izvan takvih pravila,a kad bi se to doslijedno i provodilo,forum bi vjerojatno brzo ostao na nekoliko članova...tako da bi se pravila foruma mogla dopuniti sa pravilom koji inaće moderatori toleriraju tako da bude sve u skladu sa pravilima....

 

p.s.@crni bez ljutnje,ali već sam bar dva puta vidio da upozoravaš članove da se drže uskih pravila foruma iako ni sami moderatori to ne traže...pa evo da dalje nastavimo bez takvih postova,a ako moderatori zažele,možemo se i striktno držati pravila....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dečki ,čemu nervoza i povišeni tonovi.svatko odgovara kako zna.netko je u pravu, netko malo pogreši ali i forum je za pomoć i izmjena mišljenja.

pozzzzz

 

Poštovani kolege.

Da. To je to kod nas, braniteljske populacije. Komunikacija i komunikacijske vještine. Dobro razmišljanje, suprotno od nelogičnog.

Slaba izražajnost i nedostatak podrške, nedostaje cjelina.....

Znači, iskustvo, trajna ili slaba svijest o tome kako se izraziti i dojam da je dobro samo kada to ( njemu ) nama odgovara, a zna da je u pravu.

Moje mišljenje..... kao jadnik, pozivam se na autoritet.....

 

Eto. LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa gleć vako....rečmo metnimo pretpostavku...1500 dana-skoro 4 godine rata i to borbeni sektor! i nema HRVI. jako dobar prijedlog prioriteta!

jer HRVI su pod lječničkim nadzorom usljed temeljne dg. a 4 godine je veliko trošenje materijala, i sasvim realno da je ta kategorija najugroženija! osobito oni koji se dobro osjećaju,a godine idu i čine svoje!

dakle,1500 dana rata-odmah! a HRVI-ako idu redovito k medicinarima,onda su pod nadzorom struke. amen!

 

Ažurirano

 

borbeni sektor su čistačice u PU Istarskoj od 1990.g, kvazipolitičari koji su dobili prvo oružje i prvi ga vratili, ...i oni su sasvim uredno nagrađeni udjelima u fondu HB s koeficijentom 8. a gardijske postrojbe, specijalci MUPa, ročne i pričuvne postrojbe HV do pred bljesak-nisu ni postojale!

nepravda je načinjena...njeno otklanjanje bi zdrmalo državu!

 

Crny46 o kakvom nadzoru pišeš,ja sam kod psihića oko 15-tak godina skoro svaki mjesec pa sam tek nedavno otkrio "pun želudac malih čireva,ne sjećam se kada sam ovako nešto vidio" kako mi reče specijalista,ako ideš za određenu bolest ne ideš za cijeli organizam a to što piše na stranici ministarstva nikakvo čudo,već sam napisao da je neki Medved izjavio da su HRV-i dobili svoje da su sada na redu ostali,pa i nije to neka granica što je 1500 dana,pravi ministar kao i njegova stranka,noramalan čovjek koji je bio u ratu zna da je 1 dan znao biti dug kao godina i ne da si dobijao stresove nego šokove al bože moj zakone pišu oni "pravi",ko normalan može objasniti da se nekome sa prve crte ukida status branitelja ako je bio npr. 99 dana a ovo o 1500 dana da se i ne govori,do kraja će status imati samo oni koji su bili u ratu od 91-2017,di su sada Glogoški i kompa stigli njihovi na vlast pa je sve OK ,da je bilo koja druga stranka na vlasti za onih 10% bi bio šou al sada su naši na vlasti pa nema veze,e kada su vaši uživajte,moji nisu ni crveni ni crni,ni lijevi ni desni..eben ih sve,još da dodam OK je smanjiti nekome prava,ja prvi nisam bio cijeli rat u uniformi i ne tražim da imam primanja kao oni koji su bili cijeli rat al od kuda nekome pravo da nekome oduzme status branitelja,samo tako,nemaš 100 dana gubiš sve,znam ih priličan broj koji imaju iznad 100 dana al su bili zbog plaće a ne zbog nečeg drugog,al kome reći,najvažnije je ko je na vlasti ,za ostalo ćemo lako

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

,ko normalan može objasniti da se nekome sa prve crte ukida status branitelja ako je bio npr. 99 dana

drž' se pravila foruma..šalim se dalmoš :)........samo da te nadopunim/ispravim...ovo oko 99 dana ...ne ukida se status branitelja,ali za neke "priviligije" je potrebno 100 dana...recimo nekad za opskrbninu ili za status dragovoljca 91 itd....znači ostane status al' ne možeš skoro ništa s tim ....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad je već dan link, da naglasimo ono bitno, "Legalis forum je mjesto razmjene mišljenja o pravu i pravnim pitanjima...

O ovome treba ozbiljno razmisliti, nekoliko puta naglasiti pravnu pozadinu svega.

 

 

Da, ali samo iz razloga već nekoliko puta navedenog, specifičnosti podforuma.

 

Možda je vrijeme i ovaj podforum staviti u isti položaj s drugima, pa kome ne paše neka uzme odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

O ovome treba ozbiljno razmisliti, nekoliko puta naglasiti pravnu pozadinu svega.

 

 

 

Možda je vrijeme i ovaj podforum staviti u isti položaj s drugima, pa kome ne paše neka uzme odvjetnika.

 

hasko ;moje je mišljenje da ovaj podforum i dalje ostane u istom položaju u kojem i je, razlog je jednostavan ,tako što u obradi neke teme mogu učestvovati i samo čitanjem,da bi izvuko zaključke iz obrađene,prije nego što ju zaključaju.Poštovanje prema svim učesnicima u navedenoj raspravi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hasko ;moje je mišljenje da ovaj podforum i dalje ostane u istom položaju u kojem i je, razlog je jednostavan ,tako što u obradi neke teme mogu učestvovati i samo čitanjem,da bi izvuko zaključke iz obrađene,prije nego što ju zaključaju.Poštovanje prema svim učesnicima u navedenoj raspravi.

 

Nisam mislio na lokot, nego na bespotrebno brbljanje koje nema nikakve veze sa problematikom branitelja, njihovim rješavanjem pravnim putem, što se u bezbrojnim postovima izgubi i neka korisna i upotrebljiva pravna stvar.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija