Jump to content

Prijevara i prodaja laznih certifikata


crofck007

Preporučene objave

Pozdrav svima...Ukratko cu opisati svoj slucaj i trazim vase preporuke za rjesavanje mojega problema..Radim kao prof vojnik i imao sam nesto novaca ustedeno,koje sam htio uloziti i sigurnosne certifikate (za more i kopno)..Nasao sam grupu na facebook-u koja je dosta aktivna i preko koje dosta ljudi odlazi raditi te poslove itd..Stupio sam u kontakt sa administratorom i dogovorio sa njim izradu certifikata za more..Nasli smo se i uzivo,dogovorili sve itd...Pola dokumenata sam dobio,pola nisam i to je upitno jesu vazeci..E sad me zanima da li idem privatnom tuzbom da vratim te novce ili samo prijavom na policiju pa da oni to rjesavaju..Iznos je oko 15k kn..Imam sve poruke preko kojih smo se dogovarali i uplate novaca i takoder nisam jedini koji je prevaren..Takoder je ovaj covjek provjeren u policiji i ima vec kaznenih djela prijevare,izbjegavanja placanja poreza itd...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moja sugestija je, obzirom na detalje slučaja, da idete kaznenom prijavom poradi kaznenog djela prijevare, bilo policiji bilo nadležnom općinskom državnom odvjetništvu.

 

Moram doduše naglasiti da, kako vam je dio posla ipak obavio, će biti malo problematično dokazivanje prijevarne namjere, ali ako je istina da on na taj način "operira" i da je isto napravio i drugima, onda smatram da će do postupka ipak doći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moja sugestija je, obzirom na detalje slučaja, da idete kaznenom prijavom poradi kaznenog djela prijevare, bilo policiji bilo nadležnom općinskom državnom odvjetništvu.

 

Moram doduše naglasiti da, kako vam je dio posla ipak obavio, će biti malo problematično dokazivanje prijevarne namjere, ali ako je istina da on na taj način "operira" i da je isto napravio i drugima, onda smatram da će do postupka ipak doći.

 

Prijevario je dosta ljudi..U Hrvatskoj i izvan nje..Tako da pokusavam stupiti u kantakt sa jos par ljudi pa da zajedno idemo..Kazem poznat je vec od prije policiji sto se tice prijevara,sklapanja lihvarskih ugovora i slicno..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisi li nešto trebao odraditi ili polagati za te certifikate?

 

Po njegovoj prici za more se moze kupiti certifikati a onda kad pocnem raditi za neku firmu prolazim dodatnu obuku..naravno ljecnicki,test na alkohol i droge,nekaznjavanje sam morao izvaditi..Za kopno se mora bas poloziti i tu sam platio 350 eura kaparu za tecaj koji se trebao odrzati u zagrebu ali et nista od toga..Jos cekam te novce nazad..Obecava da ce vratiti i to sve ali izgleda da cu morati otici osobno kod njega ili uz pomoc policije rijesiti stvari..Kazem nisam ja jedini dosta je ljudi prevareno i treba mu se stati na kraj..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po njegovoj prici za more se moze kupiti certifikati a onda kad pocnem raditi za neku firmu prolazim dodatnu obuku..naravno ljecnicki,test na alkohol i droge,nekaznjavanje sam morao izvaditi..Za kopno se mora bas poloziti i tu sam platio 350 eura kaparu za tecaj koji se trebao odrzati u zagrebu ali et nista od toga..Jos cekam te novce nazad..Obecava da ce vratiti i to sve ali izgleda da cu morati otici osobno kod njega ili uz pomoc policije rijesiti stvari..Kazem nisam ja jedini dosta je ljudi prevareno i treba mu se stati na kraj..

 

 

to je stvar za krim policiju! a grupu na FB može svako formirati i davati si lažnu vjerodostojnost. ako si naivno da novce-nemoj se naivno upustiti u istjerivanje pravde!

drugi put razmisli o ovakvim navlakušama....i onima za 4 tjedna 5 stranih jezika, s ovim uređajem ušteda goriva i do 70 %.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to je stvar za krim policiju! a grupu na FB može svako formirati i davati si lažnu vjerodostojnost. ako si naivno da novce-nemoj se naivno upustiti u istjerivanje pravde!

drugi put razmisli o ovakvim navlakušama....i onima za 4 tjedna 5 stranih jezika, s ovim uređajem ušteda goriva i do 70 %.....

 

Sto se tice grupe na facebooku ljudi se dogovoraraju i odlaze raditi te poslove i polazu te certifikate itd..Taj covjek se i bavi tim poslom tj posrednik je..Problem je sto on nije ispunio nas dogovor a htjeo bi to rjesiti sto lakse i brze jer nemam vremena se natezati sa njim..Zanimam me gdje je u Zagrebu najbolje to otici prijaviti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bez polaganja si kupio certifikat koji bi zapravo morao polagati? Ne znam koliko ima smisla prijavljivati prijevaru kad si i ti sudjelovao u njoj... Ili sam ja to krivo shvatio?

 

Dogovorio sam se sa njim da cu doci poloziti sta trebam..Jedino sto mi je nabavio nekakvu sigurnost na brodu i pomorsku knjizicu..Kazem dogovorio sam si i tecaj u Zagrebu koji mi je trebao trajati 5 dana ali na kraju je sve propalo..ja nisam imao iskustva u tom poslu i javio sam se njemu koji je posrednik i koji mi je trebao pomoci to sve srediti..Kasnije sam stupio u kontakt sa nekim ljudima koji su mi objasnili tko je on i kako mulja ljude..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve pet, ja sam shvatio da si kupovao certifikat da si položio tečaj, iako ga nisi položio.

 

Ostaje samo ta sigurnost na brodu i pomorska knjižica koju ti je trebao nabaviti... Spada li to u kategoriju koju sam spominjao ili...?

 

 

P.S.: Oprosti što te pilam, ali htio bih da sve bude jasno, da ne ispadne da smo te poslali da prijaviš samog sebe...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Provjeri si to da se ne bi zeznuo i da budeš siguran, a što se tiče prijave, prijavljuješ u svojoj postaji ili svom državnom odvjetništvu, a oni će to prebaciti tamo gdje treba, u slučaju da bude prebačeno.

 

Ali ovo prvo si dobro provjeri, jer ako ispadne da si i ti nešto odgovoran, tj. da je on na tvoj poticaj radio nešto što ne smije, da ne dođe i do tvoje kaznene odgovornosti i da ne ostaneš bez posla...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok, ali ako ti je ponudio nešto ilegalno i ti si pristao, dođe na isto.

 

 

Sta ako je bila situacija da uopce nisam znao da je ilegalno?Ti certifikati su vazeci znaci moze se ici sa njima raditi na brodove ali ja ih jos nisam dobio..tek sam kasnije skuzio o cemu je rijec al sam vec dao novce i bilo je kasno..Sada bi trazio povrat svojih novaca i prijavio bi ga za prijevaru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je ilegalno, a bio si u zabludi da nije, nema kaznenog djela, ali to bi se dokazivalo u eventualnom postupku (a ne znam kako bi i sam postupak djelovao na tvoj posao).

 

Ne znam što bih ti pametno rekao jer se isto ne razumijem u te certifikate i ne znam je li to ilegalno ili ne. Svakako bi trebao to provjeriti na neki drugi način da budeš siguran prije bilo kakve prijave.

 

O kojim točno certifikatima se radi, tj. koji su točno nazivi da ti pomognemo proguglati, pa možda budemo pametniji?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odlucio sam se za Maritime security operations,znaci za more uz to sve spada (stcw,fpos2, Firearms ,mso,pomorska knjizica)..Za sada sam dobio samo stcw i pomorsku knjizicu to dvoje vrijedi max 500 eura i upitno je jesu ispravne jer mi je to sve sumljivo..Uz to sam se odlucio kada vec nabavljam za more da odmah i za kopno..U Zagrebu se trebao odrzati tecaj u 1 mj koji trebao kostao 850 eura ali se morala platiti kapara 350 eura..Tecaja nije bilo i obecao mi je vratiti te novce ali eto jos cekam..

 

Ažurirano

 

Valjda bi mi trebalo ici u susret to sto covjek ima dosije vec za slicna kaznena djela..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Brzim guglanjem mi izbacuje npr. ovo, prema čemu je i za stcw potreban tečaj i polaganje, pa ako si samo dobio bez toga, vjerojatno se radi ili o krivotvorenom certifikatu ili pribavljenom na drugi nedozvoljeni način (čim nisi stvarno i polagao).

 

Ako to nije to, reci.

 

Po meni, s obzirom na tvoj posao, bolje se pozdraviti s novcima (a i ako dobro shvaća, radi se o nekoliko stotina eura), nego riskirati kazneni postupak i posao...

 

To što on ima dosje ne utječe na tvoju eventualnu odgovornost, zapravo joj još i pridonosi, jer si mogao znati o čemu se radi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To sam dobio bez ikakvih polaganja jer je rekao da nije potrebno to polagati..To sam doznao tek kasnije kada mi je vec bilo sumljivo to sve pa sam se malo raspitao o njemu itd..Cekat cu onda jos da mi se jave ljudi koji su slicno prosli i raspitati se sa nekim odvjetnikom..Ja bi narade otisao do njega i rjesio te stvari ali je netko napisao da to nije pametno..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija