Jump to content

Prava jednog supružnika u slučaju teže bolesti drugog


"pravna 0"

Preporučene objave

Poštovani, pozdrav svima.

Vjerujem da je odgovor na moje pitanje jednostavan, ali ja ga ne znam. No, sva sreća vi postojite!

Svekar je završio u bolnici nakon moždanog udara i stanje mu je vrlo loše, teško diše i ne znamo prepoznaje li išta oko sebe.

Svekrva nije nigdje bila zaposlena te žive od svekrove mirovine. Ona nema nikakvu punomoć i ne zna nijedan pin, nitko nije očekivao da će se to dogoditi. Ostvaruje li ona u ovom slučaju pravo na njegovu mirovinu i što treba učiniti?

Hvala, najbolji ste portal na svijetu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Smatram da se svekrva mora obratiti prvo CSS-u, da ju se postavi skrbnicom svome suprugu, a što vjerujem neće biti nikakav problem budući kažete je stanje vrlo ozbiljno. Nakon toga, moći će disponirati suprugovom mirovinom.

 

Nadam se da stvari doista budu otišle na bolje, iako iz osobnog iskustva u identičnoj situaciji moram naglasiti da je kod osoba starije životne dobi to izuzetno rijetko. No, nikad se ne zna, pa se treba nadati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija