Jump to content

Dozivotno uzdrzavanje


lorisa

Preporučene objave

Ovaj suvlasnički udio nekretnine kojeg ste stekli prije braka predstavlja vašu vlastitu imovinu, a ovaj udio kojeg ste stekli temeljem ugovora o DU sklopljenog za vrijeme trajanja bračne zajednice predstavlja bračnu stečevinu (osim one iznimke) u kojoj oba bračna druga imaju 1/2 udjela (ako nema drugačijeg dogovora među njima).

 

Primjer - 1/2 suvlasničkog udjela stekli ste prije braka, a drugu 1/2 udjela temeljem ugovora o DU s majkom. Matematički, vaših su 3/4 suvlasničkog udjela, a suprugina 1/4 udjela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ustvari ja to jos nisam stekao, samo je u gruntovnici napravljena zabiljezba jer je roditelj ziv a razvod je u tijeku.

 

1. Jeste li jedinac?

Koji je razlog da ste napravili taj ugovor?

 

2. Koliko ima kako ste sklopili taj ugovor? Jeste li na ugovoru navedeni samo vi ili i supruga kao davatelj uzdržavanja?

 

3. Majka živi s vama, davali ste joj uzdržavanje i njegu?

Ili je zapravo ugovor zasad bio 'pro forma', kao priprema za neko buduće vrijeme kad će majka trebati skrb... a majka je do sada uglavnom sama o sebi brinula?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Jeste li jedinac?

Koji je razlog da ste napravili taj ugovor?

 

2. Koliko ima kako ste sklopili taj ugovor? Jeste li na ugovoru navedeni samo vi ili i supruga kao davatelj uzdržavanja?

 

3. Majka živi s vama, davali ste joj uzdržavanje i njegu?

Ili je zapravo ugovor zasad bio 'pro forma', kao priprema za neko buduće vrijeme kad će majka trebati skrb... a majka je do sada uglavnom sama o sebi brinula?

 

Nisam jedinac, razlog je sto brat i sestra nisu htjeli skrbiti za nju a kako smo mama i ja u istom kucanstvu logicno je da ja preuzmem skrb. Ugovor je napravljen 2014 godine i cijelo vrijeme sam se skrbio za nju dok nije dosla u tu fazu demencije da je morala u dom sad nadoplacujem razliku od njene mirovine do punog iznosa za smjestaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija