Jump to content

Ugovor o doživotnom uzdržavanju i dugovi primatelja uzdržavanja


iriminage

Preporučene objave

Poštovanje

Moja supruga je sa svojim ocem potpisala ugovor o doživotnom uzdržavanju.

Po savjetu odvjetnika izjavili smo u matičnom uredu da on nema imovine i da ostavinska rasprava nije potrebna.

Javio nam se jedan čovjek koji nas želi tužiti za dug supruginog oca tj. on je prodao jednu parcelu na koju se taj čovjek ne može uknjižiti.

Moja pitanje.

Da li smo mi s obzirom da ostavinske rasprave nema i da smo nekretnine njenog oca stekli kroz institut doživotnog uzdržavanja a na nasljedno, dužni nadoknaditi dugove supruginog oca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje

Moja supruga je sa svojim ocem potpisala ugovor o doživotnom uzdržavanju.

Po savjetu odvjetnika izjavili smo u matičnom uredu da on nema imovine i da ostavinska rasprava nije potrebna.

Javio nam se jedan čovjek koji nas želi tužiti za dug supruginog oca tj. on je prodao jednu parcelu na koju se taj čovjek ne može uknjižiti.

Moja pitanje.

Da li smo mi s obzirom da ostavinske rasprave nema i da smo nekretnine njenog oca stekli kroz institut doživotnog uzdržavanja a na nasljedno, dužni nadoknaditi dugove supruginog oca.

 

Dobro vas je odvjetnik savjetovao.

Doživotno uzdržavanje je naplatni posao.

Vi ste (vaša supruga, ali je to zapravo bračna stečevina) stekli imovinu tako da ste istu 'platili' davanjem uzdržavanja. Da je supruga prihvatila nasljedstvo, prihvatila bi i dug. Ili naslijedila spor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nekretnina je prodana 2008. Zabilježba je nedavno predana na sud.

Čija zabilježba?

Vaša za ugovor o doživotnom, ili njegova za tu kupoprodaju?

 

 

 

Da ta parcela je obuhvaćena ugovorom a jedan dio je prodan tom čovjeku. Pa ako je taj čovjek izgubi gubimo je i mi. Usput rečeno, on je znao da nije sigurno da će postići uknjižbu pa je zato i platio znatno ispod cjene.

 

Ako je jedan dio prodan, zašto taj kupac nije uknjižio vlasništvo?

Je li razlog da ugovor nije bio valjano sročen, pa su mu odbili upis?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Parcela je bila društverno vlasništvo koju je opcina dala kao nekakvo sredstvo plaćanja a sad se javljaju ljudi kojima je taj dio konfisciran i traže povrat imovine.

Ugovor je valjan, ali prodavatelj nije uknjižen i ne zna se hoće li uspjeti u tome (odvjetnik to pokušava riješiti).

Mi smo stavili zabilježbu ugovora o doživotnom, postoji i plomba koja je možda od tog kupca.

Nama je najvažnije to da nas kupac u slučaju obostranog neuspjeha uknjižbe ne može tužiti za štetu.

Nadam se da još stoji da pošto nismo nasljednici i da nema ostavinske ne odgovaramo za to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija