Jump to content

Žalba na odbijenu žalbu zbog isteka roka


geci

Preporučene objave

Lijep pozdrav.

Molio bih vaš pogled na moj slučaj.

Ja sam Ovrhovoditelj (tužitelj) (moje poduzeće gdje sam direktor i jedini zaposlenik u startupu jdoo) koji je pokrenuo ovrhu kod javnog bilježnika protiv ovršenika (tuženika) doo.

Ovrha je pravilno podnijeta na temelju vjerodostojne isprave (račun) od 28.11.2014.

(To je jedini račun prema ovršeniku i nije plaćeno ni lipe zadnjih 2 godine, radili zajedno mjesecima i ja i njegovi zaposlenici na projektu)

 

Ovršenik uložio prigovor da se ne slaže s iznosom, odnosno ne odgovara njihovoj evidenciji, te traži da se rješenje povuče da bi se utvrdio točan iznos dugovanja.

 

Trgovački sud u VŽ odbacio prigovor kao nepravovremen, primio 21.studenog 2016., a preporučena pošiljka podnijeta 01.prosinca.2016.

 

Ovršenik ponovo podnosi žalbu protiv rješenja Trgovačkog suda i pobija u cijelosti zbog:

-zbog bitne povrede odredaba parničkog postupka,

-zbog pogrešno i nepotpuno utvrđenog činjeničnog stanja,

-zbog pogrešne primjene materijalnog prava.

Ne osporava dan primitka Rješenja niti dan predaje prigovora pošti (2 dana nakon isteka roka od 8 dana)

Navodi da nije bio u mogućnosti isti prigovor predati u zakonskom roku jer je službena osoba bila službeno odsutna.

Kao dokaz prilaže potvrdu gdje sam sebi dokazuje da je bio u Francuskoj od 28.11.2016. do 01.12.2016.

Predlaže da se poništi rješenje i predmet vrati prvostupanjskom sudu radi nastavka postupka.

 

Sada je ovaj predmet na Vrhovnom sudu.

 

Da li moram i ja angažirati odvjetnički ured kao i on (lako njemu kad ima novaca (mojih, a očito i od drugih kojima je dužan) za odvjetnike) ili ako si zakasnio, bez obzira što si se provodio po Francuskoj za moje novce, zakasnio si?

I koliko po prilici traje odgovor od Vrhovnog suda (mjeseci? godine?)?

 

Puno hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, očito je TS odbio molbu za povrat u prijašnje stanje, on se žalio i sada će VTS RH reći svoje. Prognozirati kada će oni donijeti odluku je vrlo nezahvalno, jer vam pravila nema. Najčešće se odluke ovih viših sudova čekaju malo duže, ali ima slučajeva, pogovotovo ako su jasni, da se riješe u kratkom roku.

 

I nema potrebe za nikakvom isprikom, sve OK.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

G-man puno hvala na odgovoru.

 

Mogu li još samo pitati zašto je ovršenik uopće i poslao žalbu, s obzirom da je zakasnio sa prvom žalbom.

 

Vidi se da je zaprimio rješenje 21.11.2016. što i on ne osporava, tada je bio u Hrvatskoj a tek od 28.11.2016. do 01.12.2016. otišao malo poslovno u Francusku, pa tek kad se vratio poštom poslao žalbu.

 

Zar postoji kašnjenje koje nije kašnjenje?

Zar vrijeme stoji kad je ovršenik izvan zemlje?

 

Znate li možda kakva je sudska praksa sa ovakvim kašnjenjima?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

On se hvata za slamke spasa, kojih nema. Znači, 21/11 uredno zaprima rješenje, rok od 8 dana kreće idući dan, istječe 29/11 u 24:00h, a on je tek od 28/11 van zemlje. Po meni, TS je ispravno postupio odbivši mu prijedlog za povrat u prijašnje stanje.

 

Je li možda TS donio odluku da se prekida postupak do odluke o prijedlogu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.

 

Je li možda TS donio odluku da se prekida postupak do odluke o prijedlogu?

 

To ne bih znao, mislim da nije. Ja imam samo da se ovršenik žalio i da je to sada poslano na viši sud.

Upravo sam sada vidio u E-Predmet da je zaprimljeno i dodijeljeno.

 

Nadam se da će odluka biti brzo donesena.

 

Hvala na optimističnim riječima. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija