Jump to content

Presuda Visokog prekrsajnog suda


ivanP11

Preporučene objave

Bok!

 

Prije par dana sam dobio presudu Visokog prekrsajnog suda u kojoj se pobija kazna Prekrsajnog suda.

 

Ukratko, na prvostupanjskom prekrsajnom sudu sam osudjen na kaznu 2000 kn i oslobodjen obveznog lijecenja o ovisnosti ( prekrsaj je iz sfere zlouporabe droga).

Kaznu sam uredno platio odmah nakon dospijeca rjesenja.

To je bilo sredinom 2014 godine.

 

Prije par dana dobivam na adresu presudu Visokog prekrsajnog suda (s datumom 10 mjesec 2016) da se ukida novcana kazna i nalaze obvezno lijecenje o ovisnosti od 3 mjeseca. Podnositelj zalbe je nadlezni MUP (koji me tuzio i u prvostupanjskom postupku).

 

 

Moje pitanje je:

- Kako je moguće da od Visokog prekršajnog suda dobijem samo presudu, odnosno, zar nisam trebao dobiti nekakvu obavijest o ulozenoj zalbi, i zasto nisam imao mogucnost ocitovanja na tu zalbu.

Ovako je Visoki sud donio odluku "meni iza ledja", bez da sam ja znao uopce da se vodi nekakav postupak.

 

Dakle, ja sam svoju kaznu uredno platio, i onda nakon skoro tri godine prva informacija koja dolazi do mene je da Viski sud ukida tu kaznu i uvodi novu.

 

Meni ovo zvuci ful cudno, mislio sam da je moje pravo kao okrivljenika biti upucen i imati mogucnost u ocitovanje na postupke koji se vode protiv mene.

 

+ Hoce li mi onda vratiti novce kojim sam platio (sada ukinutu) kaznu?

 

\\Ivan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija