Jump to content
Vol1

Osiguranje i vinkuliranje nekretnine

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Zanima me zna li netko može li banka od korisnika kredita tražiti da se polica osiguranja za nekretninu ugovori unaprijed na period trajanja kredita (25 godina) ili korisnik kredita može npr. svake godine mjenjati osiguravačku kuću, a da pritom na vrijeme obavijesti banku o produženju osiguranja?

U ugovoru kredita nije nigdje točno napisano da se osiguranje mora ugovorit odmah na cijeli period trajanja već da ono svake godine mora biti obnovljeno a u općem pravilniku banke piše slijedeće:

Ukoliko je kao instrument osiguranja otplate stambenog kredita

ugovorena nekretnina, korisnik kredita dužan je istu osigurati na način

da je ugovorena svota osiguranja najmanje jednaka iznosu odobrenog

kredita, svake godine obnavljati policu i vinkulirati je u korist Štedionice

te dostaviti u Štedionicu, najkasnije do isteka roka važenja prethodne

police, tokom cijelog vremena otplate kredita.

Ako banka usmenim putem ili preko emaila zatraži da se osiguranje odmah ugovori na 25 godina, imam li pravo se pozivati na pravilnik/ugovor u kojem nije jasno to zatraženo ili moram postupati prema uputi, u ovom slučaju, direktorice banke koja je tu istu uputu dala preko emaila?

Unaprijed hvala!

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio Kockakvadrat
      Imam jedno pitanje vezano za kupnju nekretnine. Naime, uskoro idem u banku dići stambeni kredit. Naravno, kuća treba određenu adaptaciju za koju ja nemam novčanih sredstava dovoljno. Ono što želim jest, u dogovoru s prodavačem naravno, da stavi kupoprodajnu cijenu npr 40.000E, te da međusobno potpišemo ugovor/e kod bilježnika i odvjetnika da bi mi, nakon što mu banka isplati novce, vratio u gotovini npr. 10.000E (jer je zapravo usmena dogovorena cijena nekretnine 30.000E) na ruke da imam za potrebnu adaptaciju. 
      Ono što me zanima jest koliko je to sigurno i kako se najbolje osigurati, pogotovo pravno, od toga ako mi prodavatelj ne želi isplatiti svotu na ruke nakon što mu banka isplati novce? Što je najbolje napraviti, kako se najbolje osigurati? Kakve dokumente napisati i kod koga? 
      Unaprijed hvala! 
    • objavio Leona19
      Molim pomoc ako tko zna. Situacija je dakle ovakva, dobila sam 2010 g. da moram vratiti drzavi 9300 eura za imovinsku korist ( koju naravno nisam ucinila ), nisam placala nista,  2016 mi sjeda ovrha i blokirana sam do ove godine kada su me deblokirali jer nisam tri godine imala nikakva primanja niti sam bila u radnom odnosu. Dakle, sada sam deblokirana pa me zanima koji je minimalan iznos koji bi morala uplacivati da mi ne bi opet sjela ovrha, ja sam mislila uplacivati simbolicnih 100-200kn mjesecno. 
      Hvala
    • objavio danijela007
      Poštovanje, molila bih pravni odgovor.
      Plaćam li porez na svoju prvu nekretninu koju sam oporučno naslijedila (pri čemu naglašavam da nisam zakonski nasljednik) i u kojem postotku od vrijednosti nekretnine? Ako je bitno za odgovor, napominjem da je riječ o stanu u Zagrebu.
      Unaprijed hvala!
    • objavio toma49ka
      Postovani... Imao sam prometnu nezgodu, utvrdeno da nisam kriv. Proglasena je totalna steta na vozilu.
      Receno mi je da nemam pravo zalbe na odredeni iznos koji mi nude za odstetu.  Je li istina da rade po svom katalogu vrijednosti vozila, i da je to to.... Hvala
    • objavio erinerin
      Sava osiguranje odbija isplatiti štetu nastalu u prometnoj nezgodi. Slijedeći korak mi je tužba nadležnom sudu. Zanima me koja je procedura kod popravka automobila? Ja sad o svom trošku popravljam i onda na sudu tražim naknadu točno navedenu na računu? Ili ipak sud određuje koliki je iznos štete neovisno o tome kod koga sam ja i za koliko popravila automobil? Također me zanima imam li ja pravo tražiti od Save da mi dostave fotografije od procjenitelja (da ne bi poslije na sudu bilo da fotografije proguta mrak).
  • Online korisnici

• Napravi novi...