Jump to content

Doprinosi za direktora društva u mirovini


juraj.v

Preporučene objave

Suvlasnik sam tvrtke d.O.o., zajedno s drugim suvlasnikom direktor i umirovljen 2010. godine sa radnog mjesta vozača u invalidsku mirovinu s profesionalnom nesposobnošću za rad.

Više se nisam nigdje zapošljavao.

Zanima me sljedeće : jesam li bio dužan za sve vrijeme nakon umirovljenja uplaćivati doprinose zbog toga što sam i dalje bio direktor društva iako nisam obavljao nikakve poslove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Suvlasnik sam tvrtke d.O.o., zajedno s drugim suvlasnikom direktor i umirovljen 2010. godine sa radnog mjesta vozača u invalidsku mirovinu s profesionalnom nesposobnošću za rad.

Više se nisam nigdje zapošljavao.

Zanima me sljedeće : jesam li bio dužan za sve vrijeme nakon umirovljenja uplaćivati doprinose zbog toga što sam i dalje bio direktor društva iako nisam obavljao nikakve poslove.

 

Ono što je sigurno, to je da niste podlijegali obustavi isplate mirovine. Jeste li bili obvezni uplate razlike doprinosa, smatram da niste ako niste mali formalno zaposlenje. No, svakak ste kao korisnik mirovne bili obvezni prijaviti svaku promjenu (primate mirovinu i direktor ste) HZMO, pa se za dodatna pojašnjenja možete obratiti u područni ured.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po čemu zaključujete da samo upučujem na urede? Korisnik je jasno naglasio da je u profesionalnoj mirovini. Biti direktor tvrtke ne znaći i da je automatski zaposlen u istoj. Prema tome je i odgovoreno da smatram da nije obveznik uplate doprinosa, no kao takav je bio obvezan prijaviti svaku moguću promjenu HZMO te je stoga i upučen za pojašnjenje na iste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da je Zakonom o mirovinskom osiguranju definirano da umirovljenik kao član uprave d.O.o.-a plaća doprinose po propisanoj osnovici. U ovom slučaju, gospodin je imao "sreće" pa je u invalidskoj mirovini te je imao pravo na isplatu iste. Da je u starosnoj, priča je skroz drugačija.

A ovo o upućivanju na urede, sami ste mi nametnuli zaključak jer ste i mene uputili. Ništa osobno :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija