Jump to content

ispitivanje djece u czss-u bez majke


Galaxy6

Preporučene objave

Dobar dan!

Mene zanima ima li czss pravo svako toliko od mene tražiti da im dovodim svoju maloljetnu djecu (djeca od 8. i 7. god.) na razgovor i ispitivanje, ali bez mojeg prisutstva? A ako imaju, zar nemam ja pravo kao majka dobiti uvid u to kako je točno tekao taj razgovor?

Gdje su tu djeteova prava i puste konvencije.. kad ih se zbog lažnih prijava koje pristižu na centar (koje šalje bivša svekrva protiv mene), svako toliko izlaže tom stresu? Zar ne postoji bar neka dobna granica ispod koje ih se štedi od ispitivanja?

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan!

Mene zanima ima li czss pravo svako toliko od mene tražiti da im dovodim svoju maloljetnu djecu (djeca od 8. i 7. god.) na razgovor i ispitivanje, ali bez mojeg prisutstva? A ako imaju, zar nemam ja pravo kao majka dobiti uvid u to kako je točno tekao taj razgovor?

Gdje su tu djeteova prava i puste konvencije.. kad ih se zbog lažnih prijava koje pristižu na centar (koje šalje bivša svekrva protiv mene), svako toliko izlaže tom stresu? Zar ne postoji bar neka dobna granica ispod koje ih se štedi od ispitivanja?

 

Hvala.

Ako se stvarno radi o lažnom prijavljivanju, uputiti predstavku nadležnom Ministarstvu na rad i zaprimanje takvih prijava od strane djelatnika CZSS, a protiv osobe koja to radi, lažno prijavljuje, ako prijavljuje neko KD od strane Vas naspram djece i ako se utvrdi da se stvarno radi o neistinitom i lažnom prijavljivanju, nadležnom ODO-u ili policiji podnijeti kaznenu prijavu radi KD iz čl. 304. KZ-a RH (lažno prijavljivanje)...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan!

Mene zanima ima li czss pravo svako toliko od mene tražiti da im dovodim svoju maloljetnu djecu (djeca od 8. i 7. god.) na razgovor i ispitivanje, ali bez mojeg prisutstva? A ako imaju, zar nemam ja pravo kao majka dobiti uvid u to kako je točno tekao taj razgovor?

Gdje su tu djeteova prava i puste konvencije...

 

Naravno da imaju pravo.

Potpisali smo i provodimo sve moguće konvencije o pravima djeteta, i po tim konvencijama općenito prava roditelja su dovedena u pitanje. Svatko danas ima pravo, a službene osobe obavezu pod prijetnjom kazne , da prijave svaku sumnju u zlostavljanje djeteta.

Razumijete - sumnju, ne nužno i viđeno nasilje. Ili krivo protumačenu životnu situaciju.

Dobrodošla u globalistički orwellijanski svijet!

 

Drugi puta kada počne priča o tome kako pod svaku cijenu trebamo najstrožim zakonima i postupanjem zaštititi jadnu djecu od zlih roditelja, možda bi svi trebali razmisliti da svaka priča može imati i drugu stranu, i da i ta druga strana zaslužuje pravo da bude saslušana i poštivana u postupku.

A ne odmah etiketirana i ušutkana.

 

kad ih se zbog lažnih prijava koje pristižu na centar (koje šalje bivša svekrva protiv mene), svako toliko izlaže tom stresu? Zar ne postoji bar neka dobna granica ispod koje ih se štedi od ispitivanja?

 

Tim djelatnica CZSS je 'stručan i kvalificiran' da obavi takve razgovore.

Bar na papiru, i pred zakonom.

U praksi, o njihovoj 'stručnosti' najbolje govori da im preko 90% njihovih 'mišljenja (evaluacija) u pogledu prijava nasilja nad djecom počinjenog od strane roditelja bude u potpunosti pobijeno vještačenjem od strane Poliklinike za zaštitu djece.

Ako do takvog vještačenja uopće i dođe, jer ga treba platiti optuženi roditelj!

 

Bar su takvi podatci vrijedili za prethodno razdoblje, kada su masovno bili lažno optuživani očevi u postupku razvoda.

Ali svaka batina ima dva kraja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jel mogu ja npr. odmah zatražit sama to vještačenje i vrijedi li onda ono bar neko vrijeme..? Mislim, ako bi to značilo centru i sudu, ja ću ga odmah zatražit i platit sama.. samo da stanem nekako na kraj ovim gadostima.

Znate, svekrva me "upozorila", ona neće stat samo tako.. i samo će sve više i više izmišljat i izvrtat stvari.. i pohvalila mi se u lice kako ja nemam pojma šta je ona sve u stanju napravit i iz čega se sve ona može izvuć, jer ona ima svugdje "veze", a ja sam nitko i ništa.

TAko da znam da me čeka borba protiv nje putem privatne tužbe, jer drugačije ne vidim rješenje nego da se s njom obračunam i da dobijem na papiru crno na bijelo da me ostavi na miru. Još nisam otkrila tko joj je veza na centru pa joj drži lojtre.. jer naravno da će mi doć doma u nadzor i zvat još ne znam koliko puta mene i djecu na raport... ali dobro, samo nek dođu.

Ako sam dobro onda shvatila, centar ima pravo zahtjevat od roditelja što god mu se sprdne na temelju nečijih škrabotina o tome kakva sam ja mama svojoj djeci?

Predivno. Šta drugo reći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, u potpunosti se, nažalost, slažem sa navodima poštovanog felixx-a da djelatnici CZSS moraju provjeriti osnovanost svake prijave na možebitno zlostavljanje djece, a što i Vi konstatirate na kraju svoga posta, jer se radi o KD počinjenom naspram djece, ali ako su te prijave učestale i neutemeljene, tj. lažne, a CZSS ih, kao takve, prihvaća, te postupa po njima i utvrđuje suprotno i ne reagira adekvatno protiv podnositelja istih, onda Vam nema druge nego postupiti kako sam Vam i napisao u svom prethodnom postu, predstavku nadležnom Ministarstvu na rad tog i takvog CZSS, te prijavu ODO-u protiv osobe koja te, lažne, prijave podnosi za KD iz čl. 304. KZ RH (lažno prijavljivanje)...

Sretno još jednom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija