Jump to content

Savjet za obnovu ruševine


Stel84

Preporučene objave

Poštovani, u nasljedstvo sam dobio poljprivrednu česticu u sklopu čije se nalazi jedna mala čestica od 40m2, koje se vodi u katastru sa oznakom ZGR, ali je kao namjena upisano pašnjak. Rečeno mi je da moram to najprije legalizirati, dobio sam od katastra uvjerenje da je zgrada postojala prije 68. god. kako sada dalje? i dali mogu nekako dobiti stambenu namjenu za tu česticu malu, s obzirom da se istarskoj županije zakon zabranilo prenamjena štala i sl objekata u bilo što osim toga što je. Na papirima od suda piše štala namjena.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oznaka određuje da je to čestica zgrade (štala). Što se tiće legalizacije, pričekajte za se donesu najavljene promjene Zakona o postupanju sa nezakonito izgrađenim građevinama pa možda bolje prođete po tome pitanju. No, ako i uspijete, to če i dalje biti legalizirana štala, pa kako JLS propisuje to što ste naveli, teško da će te moći prenamjeniti u stambeni objekat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oznaka određuje da je to čestica zgrade (štala). Što se tiće legalizacije, pričekajte za se donesu najavljene promjene Zakona o postupanju sa nezakonito izgrađenim građevinama pa možda bolje prođete po tome pitanju. No, ako i uspijete, to če i dalje biti legalizirana štala, pa kako JLS propisuje to što ste naveli, teško da će te moći prenamjeniti u stambeni objekat.

 

 

Hvala na brzomodgovoru.

 

Zapravo nigdje ne piše da je to štala. Kako je u katastru pisalo da je način uporabe čestice pašnjak, tražio sam da mi se izda uvjerenje da je građ. sagrađena prije 1968.g. i to sam dobio(vojni avio snimak). U uvjerenju piše da je identifikacijom utvrđeno je je se na toj čestici nalazi građevina. Zapravo tamo su mi rekli da sa time idem na Grad tražiti neke papire, sa kojima bi zajedno sa geod. elaboratom upisao tu građevinu ponovo u katastar valjda kako je.

 

Valjda je to taj postupak??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Zapravo tamo su mi rekli da sa time idem na Grad tražiti neke papire, sa kojima bi zajedno sa geod. elaboratom upisao tu građevinu ponovo u katastar valjda kako je.

 

OK, vjeroatno su vas poslali da temeljem uvjerenja od katastra zatražite Uprabnu dozolu za građevine izgrađene prije 15. veljače 1968 te skupa s elaboratom ucrtate građevinu. No, zbog područja u kojem se nalazi sumnjam da će vam upisati bilo što drugo osim "štala".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija