Jump to content

Lokalni prevarant suvlasnik sa mojom majkom


buldozer

Preporučene objave

Pozdrav svima! Jako sam neinformiran u ovoj temi pa molim za mišljenje šta da radim u ovoj situaciji.

Naime, moja majka je suvlasnica nekoliko terena zajedno sa svojom braćom. Jedan od tih terena uskoro postaje i građevinski i graniči sa terenom lokalnog mafijaša koji je poznat po tome što je prevario hrpu ljudi. Uspio je nagovoriti braću od majke i za malen novac otkupio od njih njihov dio zemljišta, tako da je sad on suvlasnik zajedno sa majkom. Moja majka mu nije htjela prodati teren jer je njegova ponuda bila smješno malena.

 

Bojim se da li postoji način na koji bi taj čovjek mogao doći do tog djela terena (od majke) s obzirom da mu ona ne želi prodati, a on ne želi ponuditi normalan novac? Imam neki osjećaj da će nešto pokušati smuljati jer znam da mu taj teren treba za proširenje posla.

 

Kako da se osiguramo?

 

Hvala svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naime, moja majka je suvlasnica nekoliko terena zajedno sa svojom braćom. Jedan od tih terena uskoro postaje i građevinski i graniči sa terenom lokalnog mafijaša koji je poznat po tome što je prevario hrpu ljudi. Uspio je nagovoriti braću od majke i za malen novac otkupio od njih njihov dio zemljišta, tako da je sad on suvlasnik zajedno sa majkom. Moja majka mu nije htjela prodati teren jer je njegova ponuda bila smješno malena.

 

Ako su vaši ujaci prodali po nekoj cijeni, zašto mislite da to zemljište sada vrijedi neke enormne cifre?

Ne ulazim u te kvalifikacije je li taj 'mafijaš' ili poduzetnik.

Njemu će u svakom slučaju biti u interesu da vas isplati po nekoj prihvatljivoj cijeni, mnogo više nego da ulazi u neku pravnu zavrzlamu s vama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako su oni sada suvlasnici, pravno on može staviti prijedlog za razvrgnuće suvlasničke zajednice, pa onda predlagati geometrijsku ili civilnu diobu (prodajom i isplatom), time da se prvo pokušava geometrijska dioba (dakle, ako je moguće nekretninu podijeliti tako da je nesmetano mogu uživati oba suvlasnika kao samovlasnici u svom dijelu), a ako ona iz nekog razloga nije moguća (pristup i sl.), onda se pristupa prodaji radi isplate - suvlasnici mogu isplatiti jedno drugo, a može ih oboje isplatiti i treća osoba. Ako se Vaša majka protivi prodaji, možda joj je, ako dođe do ovakvog scenarija, prihvatljivije da sama otkupi drugu polovicu od drugog suvlasnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija