Jump to content

Sudski spor s gradom

Nicoletta
 Dijeli

Preporučene objave

Uglavnom, živim na istoj adresi već 32 godine(cijeli svoj život), na toj adresi sam uredno prijavljena naravno. Živim u stanu kojeg sam naslijedila od prabake koja ga je davno otkupila od tvrtke koja je tada posjedovala zgradu. U tom stanu je živjela moja prabaka, moja baka, moj otac i majka i na kraju ja. Uredni su svi papiri sve je divno i krasno mislim da nitko ne plača redovitije račune od mene tako da je i to u redu. Naravno kako je to prije bilo zgrada je prije jedno 100 godina imala vlasnika i nacionalizirana je i bla bla bla došla je u posjed te tvrtke jer se prvobitni vlasnik odrekao vlasništva. Znači sve super imam svoj stan svi smo u njega ulagali i ja kada sam počela živjeti tamo sama ali dolazi nekakav papir da je grad vlasnik zgrade u kojoj živim i zemljišta pretpostavljam ali ne i stanova koliko sam ja shvatila do tad ništa, nikakvog govora o tome da je grad vlasnik ičega. Svi stanovi u zgradi su više manje otkupljeni. Mene zanima da li mene grad ili tko već god može izbaciti iz stana u kojem sam se praktički rodila i u kojem je moja obitelj živjela od pa oduvijek i koji je po mom mišljenu "moj i božji". Svojim znojem, trudom i radom smo ga otkupili i uredili. Ako ima tko što pametno o ovoj temi neka kaže ne mora biti niti toliko pametno.

Hvala puno.

Dijeli na drugim stranicama

Uglavnom, živim na istoj adresi već 32 godine(cijeli svoj život), na toj adresi sam uredno prijavljena naravno. Živim u stanu kojeg sam naslijedila od prabake koja ga je davno otkupila od tvrtke koja je tada posjedovala zgradu. U tom stanu je živjela moja prabaka, moja baka, moj otac i majka i na kraju ja. Uredni su svi papiri sve je divno i krasno

A koje vi zapravo 'papire' od tog stana imate?

Upis u KPU?

Vlasnik nekretnine je osoba upisana u zemljišne knjige.

Naravno kako je to prije bilo zgrada je prije jedno 100 godina imala vlasnika i nacionalizirana je i bla bla bla došla je u posjed te tvrtke jer se prvobitni vlasnik odrekao vlasništva. Znači sve super imam svoj stan svi smo u njega ulagali i ja kada sam počela živjeti tamo sama ali dolazi nekakav papir da je grad vlasnik zgrade u kojoj živim i zemljišta pretpostavljam ali ne i stanova koliko sam ja shvatila do tad ništa, nikakvog govora o tome da je grad vlasnik ičega. Svi stanovi u zgradi su više manje otkupljeni. Mene zanima da li mene grad ili tko već god može izbaciti iz stana

Savjetujem vam da sakupite što više dokumentacije i potražite pomoć. Neka pravno educirana osoba prouči o čemu se tu točno radi, i da vas uputi što bi bilo najbolje učiniti.

Ovako napamet možemo samo nagađati.

A koje vi zapravo 'papire' od tog stana imate?

Upis u KPU?

Vlasnik nekretnine je osoba upisana u zemljišne knjige.

Savjetujem vam da sakupite što više dokumentacije i potražite pomoć. Neka pravno educirana osoba prouči o čemu se tu točno radi, i da vas uputi što bi bilo najbolje učiniti.

Ovako napamet možemo samo nagađati.

Da upis u KUP vlasnički list i da ja moja majka i moja baka smo upisane u zemljišne knjige kao vlasnici nekretnine. Oporuka od mog oca da ostavlja svoj dio stana meni,svi papiri koji postoje o naslijeđu, sve. Nije problem u tome tko je vlasnik stana ja sam vlasnik stana ali zemljište i zgrada je gradska ???? Čudno. Mislim pobogu netko bespravno zauzme stan pa ga ne mogu izbaciti a nas 30 ljudi koji žive u mojoj zgradi mogu? U centru grada.

Da upis u KUP vlasnički list i da ja moja majka i moja baka smo upisane u zemljišne knjige kao vlasnici nekretnine. Oporuka od mog oca da ostavlja svoj dio stana meni,svi papiri koji postoje o naslijeđu, sve. Nije problem u tome tko je vlasnik stana ja sam vlasnik stana ali zemljište i zgrada je gradska ????

Vlasnik stana je i suvlasnik zgrade i pripadajućeg zemljišta.

Vlasnik je osoba upisana u zemljišnu knjigu.

KPU (knjiga položenih ugovora) je privremena evidencija koja je trebala biti ukinuta prvo do kraja 2011. , pa se rok produživao i sad je bio do 1.1.2017. valjda... više i ne pratim taj cirkus.

Uglavnom, i vi i ostali stanari te zgrade trebali bi pokretnuti rješavanje toga, napraviti etažni elaborat i upisati se kao (su)vlasnici.

Čudno. Mislim pobogu netko bespravno zauzme stan pa ga ne mogu izbaciti a nas 30 ljudi koji žive u mojoj zgradi mogu? U centru grada.

Moguće da je grad pokrenuo proceduru rješavanja vlasništva, pa se pravnim slijedom upisao na zgradu i zemljište jer će biti suvlasnik nekih djelova zgrade i zemljišta.

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

Dijeli

• Napravi novi...

Važna informacija