Jump to content

Prekrsajni postupak sa marihuanom


Slash123

Preporučene objave

Pozdrav, desilo se danas na skolskom podrucju da su uhvatili mene i jos 2 prijatelja u konzumiranju marihuane, ja sam punoljetan a oni maloljetni i sad moje pitanje je s obzirom da su mi policajci objasnili i napisali mi Prekrsajni postupak a ne kazneni zato sto mi je dosje cist i nikad prije imao takvih problem i prvi put mi je da sam uhvacen i to sa 0.5 g i naravno s obzirom da sam svu krivicu na sebe bacio i na kraju svega oni su mi rekli da cu dobit novcanu kaznu koju mi sudac odredi i sad zelim znat ako je moguce:

1. Da sudac preokrene i da umjesto prekrsajni mi dodjeli kazneni postupak isto ako su policajci napisali prekrsajni?

2. Koje moze bit novcana kazna koja iznosi?

3. Jel ako je samo novcana kazna koliko imam vremena da isplatim i kako?

4. S obzirom da mi je prvi put da sam uvhvacen sa strane policije za bilo sta ima koja mogucnost da mi sudac odredi kaznu zatvora?

Molim vas hitan odgovor vrlo sam uspanicem i neznam sta mislit i radit i jako me strah trenutno ..

uređeno: od Borbena7
Naslov
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jeste li vi sigurni u ove navode - dakle, uhvaćeni ste svo troje u konzumaciji, a vi ste priznali da je droga vaša? U tom slučaju teretit će vas za kazneno djelo omogućavanja trošenja droge iz čl. 191. KZ-a.

 

Da priznao sam da je moja ali na postaji urucen mi je papir prekrsajnim postupkom i papir za oduzimanje te robe i receno mi je od strane 2 policajca da cu proci novcanom kaznom ..

 

Takoder kao sta sam vec reko uhvaceni smo samo u knzumaciji bez ikakve prodaje ili slicnog i to sa 0.5g a ja sam mladi punoljetnik i nikad prije uhvacen, ovo mi je prvi put ..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izasli su ti u susret, vjerojatno jer ti je prvi put i jer si bio normalan i pristojan, pa nisu spominjali druge osobe, pogotovo da su maloljetne.

 

Mogli su te tužiti i za ovo što G-man spominje, ali čim nisu privodili i njih i zvali im roditelje, znači da neće (maloljetnike se ne smije dalje pustiti same, nego ih se mora predati roditeljima/skrbnicima, a i pred njima se mora obaviti razgovor).

 

Dobit ćeš poziv na sud i primjerak optužnog prijedloga, pa ćeš tamo vidjeti kako su opisali događaj. Na sudu samo mirno i normalno, priznanje, kajanje, olakotne okolnosti i molba ha smanjenjem kazne, pa će ju sud vjerojatno i smanjiti.

 

Kad dobiješ dalje neki papir, navrati da ti kažemo nešto konkretnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izasli su ti u susret, vjerojatno jer ti je prvi put i jer si bio normalan i pristojan, pa nisu spominjali druge osobe, pogotovo da su maloljetne.

 

Mogli su te tužiti i za ovo što G-man spominje, ali čim nisu privodili i njih i zvali im roditelje, znači da neće (maloljetnike se ne smije dalje pustiti same, nego ih se mora predati roditeljima/skrbnicima, a i pred njima se mora obaviti razgovor).

 

Dobit ćeš poziv na sud i primjerak optužnog prijedloga, pa ćeš tamo vidjeti kako su opisali događaj. Na sudu samo mirno i normalno, priznanje, kajanje, olakotne okolnosti i molba ha smanjenjem kazne, pa će ju sud vjerojatno i smanjiti.

 

Kad dobiješ dalje neki papir, navrati da ti kažemo nešto konkretnije.

 

Uredu hvala vam puno, nemate pojma koliko ste mi trenutno olaksali zivot i znam da ce mi to biti lekcija za dalje! Zelim jos pitat sta se radi na sudu tacnije, znaci dodem i kako se to radi znaci ? Dje cu se nalazit u nekoj sobi ili uredu ili nesto slicno i cu biti sam sa sucem ili ce jos neko sudjelovati na to ? I zelim znati isto u vezi novčane kazne, koji je nacin placanja, koliko vremena imam i koje je mjesto gdje se kazna otplacuje ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To ti je obično kao ured gdje sjede sutkinja/sudac i zapisničarka/zapisničar. Uđeš i sjedneš preko puta njih, prvo ti uzme podatke i upozna te s pravima, pročita ti što ti se stavlja na teret, da ti priliku da ti kažeš svoje (priznaješ, kaješ se, neće se ponoviti, olakotne okolnosti - nekažnjavanost, mala primanja..., zamoliš za umanjenjem kazne), eventualno ti postavi par pitanja i to je to. Možda ti odmah kaže kakva će biti presuda, a možda i ne, pa presuda dođe naknadno.

 

Što se tiče novčane kazne, kao što je sivko napisao, 5000 kuna je minimalna, ali sud može smanjiti na višestruko manje (1500-2000, a tu su korisnici pisali da su prošli i ispod 1000). Ako želiš na rate, moraš to odmah na ročištu reći da ti omoguće, a plaćaš kad dobiješ presudu. S obzirom da će do tada proći koji mjesec, bilo bi dobro da počneš štediti, pa ćeš dio novca i imati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kada ste se vec opustili u ovaj razgovor ja bih htio se nadovezati i isto pitati par pitanja u vezi sa ovom temom.

 

2 policajca (krim) (musko i žensko) su zatekli mene i 2 pijatelja u automobilu u prometu zaustavili nas i trazili dokumente nakon toga su nas zamolili da izadjemo iz auta te ga pretrazili kao i nas ali nisu nista pronasli osim "rizli" (papira). Te su mene posto sam vozio i posto je auto moj (moga oca) trazili dali imamo kakvih stvari koje nebi trebali imati na sta smo mi rekli da nemamo,tada su poceli sa stezanjem obruca i stezanjem mene tako da su mi prijetili da auto ostaje kod njih do Ponedjeljka (to je se sve desilo sinoc oko ponoci- Subota navecer) kako bi doveli psa tragaca da pretrazi automobil. Na to sam ja rekao da automobil nije moj i da nije moguce da ga ostavljam tako jer nam je jako potreban. Nakon toga su mi rekli ovako "Imas drugu soluciju da sada predam ako imam nesto i da ce napisati zapisnik i da cu ici za 15min kuci,predao sam im PVC vrecicu (sa marihuanom) i pošao sa njima do stanice di su pravili zapisnik i na vagu. Imao sam kolicinu 1,13g sa PVC vrecicom i dobio sam ovako 2 papira, jedan je "Temeljem članka 109.a a stavka 1.Prekrsajnog zakona daje se pisana OBAVJEST - (moje ime,prezime,datum rođenja i ostali podaci) nakon toga pise "da se se za počinjeni prekršaj: optužni prijedlog. Na drugom papiru pise ovako "Potvrda o privremenom oduzimanju predmeta" čl. 174 Prekršajnog zakona.

 

dalje je navedeno da su mi oduzeli vrecicu sa cannabis marihuanom ukupne tezine 1,13g.

 

- Mene sada zanima ovako pošto je i meni prvi puta da sam uopce napravio nekakav prekrsaj, znaci prvi puta mi je da me policija zapisuje. Dali ce mi to pomoci ikako da smanjim sto vise tu novcanu kaznu sto cu dobiti ? Nikada nisam bio na sudu ni slicne stvari pa je za mene ovo sve novo i zelim da mi pomognete objasniti sto detaljnije kako sada to sve funkcionira i kako da sta napravim da bi prosao sa sto manjom kaznom. Imam pre veliki strah od toga i ne znam nista oko prava a nebi htio da mi netko to u obitelji sazna. Kolike su kazne ? Dali mi sta pomaze to sto sam prvi puta evidentiran oko smanjenja kazne ? I dali se ikako mogu izvuci sa nekakvom opomenom i sl.

 

Na kraju samog ispitivanja i kada su me prevozili natrag od stanice prema automobilu,pitao sam ih dali oni znaju koliko cu dobiti novcanu kaznu odprilike? Na sto su mi odgvorili da bi trebao dobiti novcanu kaznu izmedju 500-2000kn ili nekakvo grupno savjetovanje o stetnosti iste (koliko sam ih razumio) i jos neke prijedloge.

 

Zanima me dali je ikako moguce da se izvucem bez ikakve kazne ili sa nekom minimalnom ?

 

Kakava su iskustva ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobit ćeš poziv na sud i uz njega, svoj primjerak optužnog prijedloga u kojem ćeš vidjeti opis prekršaja. To može biti za mjesec dana, ali i za više mjeseci, pa i godine dana, ovisno o gužvi na sudu. Doći ćeš na sud, reći svoje, pa će sutkinja/sudac donijeti presudu.

 

Za ovo je propisana novčana kazna od 5000 kuna, ali prema iskustvima korisnika foruma, kazne su od 700 do 2000 kuna, u slučaju priznanja, kajanja, olakotnih okolnosti (nekažnjavanost...). Moguće je dobiti i liječenje od ovisnosti, ali to ćeš vidjeti kad ćeš biti na sudu, kako će razgovor teći. Moraš biti fin, pristojan i normalan i bit će ok.

 

Uglavnom, radi se o prekršaju i nije ništa strašno, a ako te neki dio zanima detaljnije, reci da pojasnimo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno na detaljnom odgovoru razumijo sam sve :)

 

Napomenuli su mi u stanici da ce napisati da su me zatekli "samog" i to bez automobila,nego da sam bio na bankomatu i da su me tada kontrolirali.. da mi uopce frendove nece dirati,nisi mu vadili krv iako sam bio vozio a 1h prije toga smo zapalili (laganu). Sve to jer sam priznao da imam i dao im. Zbog toga su mi izasli u susret.

 

Najvjerojatnije ce onda biti taj dio ispisan na optuznici.

 

Za koliko dana odprilike dolazi ta famozna plava koverta na kucna vrata ?

 

Ako ima mozda neki period odprilike ?

 

I zanima me vase misljenje kako mislite da bi mogao proci ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, dobit ćeš optužni prijedlog i na njemu će pisati njihovo viđenje situacije. Bio si normalan i naletio si na normalne, što je najbitnije.

 

Poziv može doći za mjesec dana, ali i više od godine, ovisno o gužvi na sudu. Najčešće bude unutar 6 mjeseci, ali nema druge nego čekati.

 

Što se tiče toga kako ćeš proći, iskustva su različita, ali variraju unutar tih 700-2000 kuna. Ako bude novčana kazna (a ne liječenje), pogađao bih da će biti oko 1500 kuna, ali iskustva su stvarno različita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Evo napokon sam prije 2 dana dobio kovertu sa suda i na svu moju srecu i sve vase komentare i pomogli ste mi dosta, pa sam zelio da vam i rezultat pokazem :)

 

Bez ikakvog ročišta i slicnog dobio sam kuci papir sa suda sa izjavom policajaca i sa irecenom kaznom od 500 kn.. tj. 2/3 333,33kn + 110kn sudski troskovi. Ocekivao sam mnogo tezi put ali sam imao srece valjda.

 

Posto sam dobio odmah i uplatnice dali sad ako platim 2/3 od kazne moram predociti kakvu potvrdu na sud ili slicno. U papirima mi je receno da mogu unutar 30 dana platiti 2/3 od kazne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zato te i pitam što si točno dobio. Kako se točno zovu ti papiri? Na prednjoj stranici uvijek imaju neki naslov (prekršajni nalog, presuda, rješenje, zapisnik, obavijest...) pa ako možeš napisati točno što piše?

 

Još bi bilo bolje ako možeš sliknuti i staviti fotku (naravno, da zacrniš osobne podatke).

 

Pitam zato da ti nešto krivo ne kažemo zbog nekog nesporazuma, pa da te ne zeznemo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve čisto i nemaš brige. Sud je skratio i odmah izdao prekršajni nalog, sa žestoko smanjenom kaznom i skoro minimalnim troškovima.

 

Kaznu plaćaš 2/3, a troškove cijele i miran si. Ne trebaš nositi uplatnice, ali ih čuvaj da ne bi kod njih bila neka greška.

 

Super si prošao.:palac:

 

 

P.S.: Fotke sam obrisao jer su ostali brojevi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozz, eto danas sam konacno dobio plavu kovertu u kojoj pise da taj i taj datum moram se pojaviti na sud sto mi nije takav problem posto sud mi je 50m od stana .. Uglavno zanimalo me posto sam dobio 3 papira i na zadnjem pise kazna od 5000kn i malo mi je cudan toliki iznos s obzirom da mi je prvi put i da sam uhvacen sa 0.5 i jeli moguce da to sud drasticno smanji recimo ispod 2000kn s obzirom da financisko stanje mi nije jos jedan od najboljih a uz to ne radim jos idem u srednju skolu a i roditelji su mi rastavljeni i trenutno zivim sa Mamom koja nema kozna kakvu placu .. I zanima me ako moze mozda utjecat na odluku suca to sto sam uhvacen sam u blizini skole.. Pa eto ako sto prije odgovorite puno hvala :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ta cifra ti piše na nečem što se zove optužni prijedlog, jel da? To je minimalno propisana kazna koja se tu uvijek piše i nema utjecaja na ono što će odrediti sud. I da, sud ju može žestoko smanjiti, i debelo ispod 2000 kuna (imaš na forumu primjere gdje su ljudi dobili 500-700 kuna).
Tako je.. Dakle pise optužni prijedlog. A zanima me to sto sam nadodao, moze li utjecat na odluku suca u vezi novčane kazne to sto sam se nalazio u blizini skole ?
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A zanima me to sto sam nadodao, moze li utjecat na odluku suca u vezi novčane kazne to sto sam se nalazio u blizini skole ?
Kupio si si usput idući u školu ili iz škole,ili znaš da netko prodaje u blizini škole pa se tako i dogodilo.Sljedeći put kad te maznu neće početna cifra bit 5000 kn nego debelo veća.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav

Htio bih se uključiti u temu jer vidim da bih mogao dobiti odgovor.

Ovako, prošle godine sam ''pao'' sa 0.3 g marihuane. Sve obavio u postaji, bio kod sudca, bla bla, dat će malu kaznu.

Nakon određenog vremena je došlo rješenje i uplatnice. Dvije uplatnice: jedna za kaznu u iznosu od 2.100 kn, druga troškovi suda 110 kn. Znači stvarno previše al ajde. U međuvremenu sam bio nezaposlen i razbolio se, nisam platio tu kaznu.

Zadnji rok za plaćanje je bio negdje u 7 mj.

Nemam nikakvih dugovanja državi niti kazni, mislim da nikad nisam ni bio kažnjavan, ama baš za ništa.

Biste mi mogli reći koje su posljedice?

Ovrha? Zatvor? Zastara? Stvarno nigdje da nađem odgovor.

Hvala vam unaprijed.

Pozdrav :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo će se pokušati naplatiti ovrhom na tvojim računima, a to je ovrha kao i svaka druga, uzmu ako što ima i čekaju da nešto sjedne. Ako u 2 godine ne uspije takva naplata (npr. ako se ne zaposliš u to vrijeme), novčana kazna će se zamijeniti radom za opće dobro. Ako odbiješ rad, zamijenit će se zatvorom (300 kuna = 1 dan zatvora).

 

Za detalje baci pogled na čl. 34. Prekršajnog zakona.

 

Kada prođe 3 godine od pravomoćnosti presude, predmet odlazi u zastaru i dug se briše.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozz evo danas bio na sudu, bilo sve uredu, nista strasnog. Necu dobit nikakvu novčanu kaznu osim troskova suda (150kn) ali moram na to neko odvikavanje sto i iskreno ne shvacam svrhu toga posto nit sam neki ovisnik ni nista, apsolutno ne pusim cesto i jos sam reko da je to bilo cisto iz znatizelje al ajde, pa ako neko ima neka iskustva sto se toga tice, zanimalo bi me kako to ide, sta se radi, koliko to traje i tako to .. I sto se tice troskova suda to placam uplatnicom putem banke ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pa eto ima 3 papira, u prvom pise kao naslov PRESUDA pa ko je presudio vamo tamo onda dole OKRIVLJENIK sto bio bio ja, pise gdje zivim i to o onda za sto sam kriv tj. sta sam napravio da sam tog i tog dana zatjecen u tom mjestu u konzumaciji i tako i na kraj da se izriče zastitna mjera odvikavanja od ovisnosti i to sve u prvom papiru onda poslje na drugom papiru kao rok plačanaj sudskih troskova i poslje naslov OBRAZLOŽENJE i pise kao moja obrana tj. sta sam ja tamo rekao i da sam kriv za to i to i onda spomene masu članaka da droga da je zabranjena po zakonu i sve te fore i na zadnjoj stranici pise uputa o pravnom lijeku i pise da imam 8 dana za zalbu i tako to sa uplatnicom za platit od 150kn .. Pise vise puta da mi se izrice to odvikavanje ali ne pise kad cu morat tamo, sta cu i to ..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, prije mjesec dana u civilnoj raciji pretresen u prisustvu 2 prijatelja, gdje sam dragovoljno predao 1,9g marihuane zajedno sa 3 rucno smotane đoje koje su samo navedene ne i vagane (nismo konzumirali nista)(zanima me dali se to moze naknadno vagati il je sve otislo u nebo ili negdje..). u postaji potpisao 2 papira, obavijest (temeljem clanka109.a prekršajnog zakona...) i potvrdu o oduzimanju (u opisu na kraju piše "zaključno sa RB 2.- molim objašnjenje sta to tocno znaci i dali bi me trebalo brinuti)...sluzbenici su bili korektni i sve smo rijesili na miran nacin. ovo mi je prvi puta da sam u vezi sam time...e sad moja pitanja su :

-kada mogu ocekivati "čestitku" s obzirom da je kazneno djelo pocinjeno izvan moje zupanije?(tocnije Zagreb)

-sto ocekivati na sudu s obzirom da je podnijeti optužni prijedlog ,da li ce uopce ici postupak sa sudom jer sam nacuo da salju i kazne ali cisto sumnjam za ovu kolicinu.

-korisni savjeti za sud?

 

-jos pitanja kasnije:) hvala unaprijed

uređeno: od Nixi221
zaboravljeni detalji
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zanima me dali se to moze naknadno vagati

 

Neće vagati, nemaš brige. Količina ionako nije bitna, bitno je da se radi o drogi.

 

 

na kraju piše "zaključno sa RB 2.- molim objašnjenje sta to tocno znaci i dali bi me trebalo brinuti)

 

Nemaš brige, to znači samo da su oduzeti predmeti pod 2 redna broja, a to se piše tako da se ne bi kasnije moglo nadodati nešto pod rednim brojem 3 (rb 3).

 

 

-kada mogu ocekivati "čestitku" s obzirom da je kazneno djelo pocinjeno izvan moje zupanije?(tocnije Zagreb)

 

Prekršaj, a ne kazneno djelo, a poziv na sud može doći i nakon 6 mjeseci, ovisno o gužvi na sudu.

 

 

-sto ocekivati na sudu s obzirom da je podnijeti optužni prijedlog ,da li ce uopce ici postupak sa sudom jer sam nacuo da salju i kazne ali cisto sumnjam za ovu kolicinu.

 

Čim si dobio ovu obavijest znači da će sve poslati na sud. Minimalna propisana kazna je 5000 kuna, a to sud može znatno smanjiti (nekima je smanjio i na 700), a moguće je dobiti i samo liječenje (razgovor i pišanje).

 

 

-korisni savjeti za sud?

 

Pristojno i normalno i nemaš brige.

 

 

Pogledaj druge teme o marihuani, a i o drugim prekršajima, pa će sve bit ijasnije. Ako imaš još pitanja, udri.:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije moguće izabrati, ali u razgovoru sa sucem ćeš moći reći kako bi se kaznio. Sudi se tamo gdje se dogodilo, a može te ispitati sud koji ti je bliže. Kad dobiješ papire od suda, nazvat ćeš i dogovoriti. Ako su gužve na sudovima, znaju cijeli spis prebaciti na neki drugi sud, ali to se ne može unaprijed reći.

uređeno: od drot13
ma...
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav, zelio bi dobit koju informaciju viska sto se tice tog lječenja .. Ja sam navodno dobio tu kaznu ljecenja u trajanju od 3 mjeseca i sad zanima me posto cu uskoro pocet radit koliko cesto cu morat ic na to ljecenje 1 tjedno, mjesecno i sto tocno tamo radim i ako sam sam tamo ili nas moze biti vise 2-3 odjednom ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poz..stigao poziv za sud ...znaci nije bilo 6+mj vec 3mj i sadamoram ic u Zagreb a nigdje nije navedeno dali se saslušanje može obaviti u mojoj županiji i kako bi taj proces funkcionirao. moja pitanja su kako se može prebaciti saslušanje ako se može i kako funcioniraova pisana obrana ako se odlučim na to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

Prije nekoliko danas sam uhvaćen sa pola jointa odveden u stanicu napravljen je zapisnik i rekli su mi da ću sobi ti poziv na sud

Inače uhvaćen sam također 2017 g kako sam konzumira marihuanu Ali nisam imao ništa kod sebe dobio sam kaznu od 1100 kn

Zanima me koliku bi kaznu sad mogao dobiti, hoće li biti nešto drakonsko poput pretresa stana ili liječenja jer sve pokušavam sakriti od roditelja

Ne smatram se ovisnikom zapalio sam u protekle 3 godine 5 puta strah me svega jer nemam nikakva iskustva nisam nikad bio na sudu prvi put su mi samo dali kaznu, što bi se sad moglo dogoditi u najgorem ili nadam se najboljem slučaju, puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Pozdrav.

Zaustavila me policija u petak po noci dali su mi puhati i napuhao sam 0.0. Nakon toga su mi dali tzv. Lizalicu na kojoj sam ispao THC pozitivan. Policajac je bio stvsrno oke i predlozio mi je da odbijem lijecnicki jer bi mi i u krvi pokazao thc jer ssm mu priznao da sam prije otprilike 24 sata konzumirao isti. Napisao mi je u obavijesti da sam mu priznao da sam dan prije konzumirak tzv joint. Oduzeli su mi vozacku na 12 sati i sada cekam plavu kuvertu. Nisam nikad kaznjen niti bio u nikakvom prekrsaju.

Zanima me sto mogu ocekivati. 

Vrlo me strah jer ne znam sto da kazem roditeljima. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Ovdje vidim odlicne odgovore pa bih htio i sam postaviti par pitanja 

jutros su me uhvatili kako pusim "joint" krivnju sam preuzeo ja da kolega ne nastrada , oduzeli su mi joint i trazili me da dobrovoljno predam svu drogu sto imam s obecanjem da nece biti podneseno kazneno djelo , mozda glupo ali odveo sam ih do stana i predao im sve sto sam imao, mene zanima koliki je problem kolicina joint su vagali pise 0.4 grama, i u stanu sam imao 21.5 grama 

policajci su me uvjeravali da necu dobiti novcanu kaznu ali se bojim zbog kolicine da nisam te srece 

problem mi je sto imam 19 godina i studiram , zanima me :

1. dali ce kolicina utjecati na presudu 

2. kakav ce ovo utjecaj imati na moje skolovanje 

3. premda su mi roditelji u dugu a ja nisam zaposlen postoji li drukciji nacin placanja kazne 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kolike su mi sanse da prodjem bez novcane kazne s tom kolicinom ako uopce postoji , policajci su me uvjeravali da premda sam suradjivo i predao sve sam , i premda mi je prvi prekrsaj da bi trebalo proc bez novcane kazne . Dali ja mogu vjerovati tome. 

citao sam te zakonike i clanke sto su mi predlozili ali nigdje nisam nasao koliko se naplacuje za koju kolicinu pa ako se to mozda zna.

Puno hvala na informacijama 

uređeno: od NeznamZasto
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kazna nije po količini, a vrlo je mala vjerojatnost da prođeš bez novčane kazne. Jedino da ti sud odredi liječenje bez novčane kazne, ali s obzirom na proceduru, jednostavnije je dobiti novčanu kaznu.

Po iskustvu s foruma, novčane kazne su 700 do 2000 kn, a prema ovom tvojem vjerojatno oko 2000 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Pozdrav, imam jedno pitanje na ovu temu ja i cura zaustavljeni od strane krim policije rečeno nam je da predamo sve sto imamo od droga ili slicnog predali smo im 12.5grama marihuane dobrovoljno bez pretresa mene nisu htjeli provjeravat na tkz.lizalicu nego su pisali na nju sve posto joj je prvi put da ima veze sa zakonom nikad nista slicno kakve bi bile procjene za kaznu na prekršajnom sudu stoga da su olakotbe okolnosti losa financijska situacija,priznanje krivice predaja bez pretresa prvi put, ima bolest štitnjače hasimoto dali to može isto utjecat na sudu vezano za smanjenje kazne ili eventualnog propisivanja lijecenja stoga da ce prilikom suda donjet test urina da vise nije pozitivna te kako vise nece konzumirat. Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Ovako  ,prije jedno 6 godina policija me uhvatila sa 1 gram marihuane .

Platia san sve i tako to .

Vrijeme prolazi ja se promjenio međutim evo neki dan na izlazu iz trajekta stoje dva policajca koje valjda nasumicno zaustavljaju pješake "sumljive" i eto ja ispao valjda sumljiv pa su me zaustavili .

Dajem mu osbnu on zove da provjeri pa nakon toga mi kaze da izvadin sve iz đepova itd uglavnom pretres . Ja pitam zasto on da stojim u evidenciji !

Sad mene zanima da li je moguce poslat zahtev da me izbrišu iz evidencije ?Posto je proslo dosta godina od mog zadnjeg prekršaja i dosta mi je tih neugodnosti svaki put kad mi provjere osobnu !

Unaprid Hvala na odgovoru

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav,imam jedno pitanje 

Bitno je naglasiti da imam hr dokumente ali mi je prebivaliste u hercegovini,dok se ovo događalo imao sam privremeni boravak u hr

Prije 7 godina su mi prilikom pretresa našli 0.3 marihuane Priveli su me i morao sam platiti cca 3000 kuna kaznu odmah ili idem odmah ujutro kod sudca(jer nisam imao prebivaliste u hr a novac sam imao pa je plaćeno odmah i tjt)

E sad prije 4 ipo godine na granici su me zaustavili i u mjenjača su mi našli isto nešto sitno 0.2-0.3 to nije bilo zapakovano niti išta,uopce nije tu s namjerom završilo nego nesreća 

E sad opet isti slučaj da mi kažu 3000kn odmah ili sudac a bio je petak večer znači bio bi u zatvoru vikend,međutim uvjerio sam policiju da je očigledno da to nije pokušaj krijumčarenja i da nisam znao da je to tu ni koliko je to staro vec(što je jest istina) i dali su mi potvrdu o oduzimanju s kaznom od 5000kn...

Međutim nisam to nikada platio i nikakve papire nisam naknadno dobivao,zanima me je li to otišlo u zastaru poslje toliko vremena jer ću uskoro morat uzet prebivaliste u hr i sve dokumente pa da me ne iznenade nekom cifrom kad to budem vadio

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Pozdrav, trebam informacije 

naime "pao" sam sa jointom, odveli su me u stanicu, izvagali su 1.4 grama u tom dointu, naletio sam na super decke cak smo lijepo i popricali rekli su mi da je kazna 5000 kuna (663 €), dali su mi prekrsajni nalog da potpisem potpisao sam i dali su mi jos da potpisem ono o preuzimanju tog jointa plus uplatnice. Receno mi je a i na papiru pise da imam 8 dana za platit 2/3 tog iznosa, 8 dana je proslo a ja nisam platilo jel sad neko zna kakva je procedura dalje i hoce li mi doci plava koverta na vrata? Kada? Hocu li morat ic na sud posto mi je po papirima vec izrecena kazna? Prvi mi je prekrsaj nisam se zalio jer sam mislio platit te 2/3 da se rjesim toga al nazalost u zadnji trenutak nisam imao novca 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sad samo možeš platit cijelu kaznu.Ako ne platiš nakon nekog vremena će provjeriti da nalog nije plačeš pa će MUP putem porezne i FINE pokrenut ovrhu.A postoji opcija da po onoj uplatnici plaćaš na rate (brojevi su uvijek isti samo se iznos mjenja) dok se ovi ne probude i provjere da nije plaćeno.

Nema suda za tebe.Mogao si se žalit pa kad sud smanji onda platit opet 2/3 od dosuđenog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav ljudi trebala bi mi pomoc,jucer su me zatekli sa 5g marihuane,zanima me mogu li otići na sud i pokupiti to pismo da mi ne dolazi na kuću,krim policajac mi je na kraju rekao da bi kazna mogla biti do 10 tisuća kuna,a načelnik policije mi je rekao da napišu najmanju oko 150 eur ne znam šta da radim izgubljen sam skroz molim za pomoć,hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policija mora napisati minimalno propisanu, a ona je 5000 kn. Sud ju u postupku obično smanji na trećinu.

Da, moguće je preuzeti svu poštu na sudu da ti ne dolazi doma. Trebaš zvati sud i vidjeti kod kojeg je suca predmet (ako je policija poslala) i onda kontaktirati suca/sutkinju radi preuzimanja pismena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav, zanima me par informacija, sinoc sam u izlasku uhvacen od strane civilne policije sa 1g marihuane (cannabisa), tek sam napunio 18, učenik sam, nemam primanja i ovo mi je prvi prekrsaj. O ovome roditelji ne smiju saznati jer imam uzasno stroge roditelje. To sam rekao i njima te su me tražili broj mobitela kako bi me sutra nazvali i uručili kaznu ili što već negdje u gradu, bez da roditelji vide. Zatim treba čekati tu plavu kovertu koja dolazi iz pošte na kućnu adresu, to su mi preporučili da nabavim broj telefona poštara i dogovorim se sa njim da mi ju uruči u ruke negdje drugdje a ne kod kuće. Zanima me

 

1. Hoću li baš morat ići na sud ili cu samo platiti kaznu koju sud odluči? Ako moram ići na sud, a u mom gradu čuo sam da sud više ne radi i da svi idu u drugi grad na sud (45km udaljen), pa hoću li i ja onda morati? (A to ne mogu sakriti od roditelja...)

 

2. Kolika bi mogla biti kazna za to? Ponavljam, tek sam napunio 18, prvi prekršaj ikad i učenik sam te nemam primanja.

 

3. Hoću li morati na nekakva odvikavanja, razgovore i sl.?

 

4. Na koje sve načine to roditelji mogu saznati? Čega se moram paziti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Jesse. je napisao:

Pozdrav, zanima me par informacija, sinoc sam u izlasku uhvacen od strane civilne policije sa 1g marihuane (cannabisa), tek sam napunio 18, učenik sam, nemam primanja i ovo mi je prvi prekrsaj. O ovome roditelji ne smiju saznati jer imam uzasno stroge roditelje. To sam rekao i njima te su me tražili broj mobitela kako bi me sutra nazvali i uručili kaznu ili što već negdje u gradu, bez da roditelji vide. Zatim treba čekati tu plavu kovertu koja dolazi iz pošte na kućnu adresu, to su mi preporučili da nabavim broj telefona poštara i dogovorim se sa njim da mi ju uruči u ruke negdje drugdje a ne kod kuće. Zanima me

 

1. Hoću li baš morat ići na sud ili cu samo platiti kaznu koju sud odluči? Ako moram ići na sud, a u mom gradu čuo sam da sud više ne radi i da svi idu u drugi grad na sud (45km udaljen), pa hoću li i ja onda morati? (A to ne mogu sakriti od roditelja...)

 

2. Kolika bi mogla biti kazna za to? Ponavljam, tek sam napunio 18, prvi prekršaj ikad i učenik sam te nemam primanja.

 

3. Hoću li morati na nekakva odvikavanja, razgovore i sl.?

 

4. Na koje sve načine to roditelji mogu saznati? Čega se moram paziti

5. Sutra kao sto sam rekao ce me nazvati da mi uruce tu kaznu ili sto vec a da nije kod kuce, pa me zanima trebam li to odma platiti njima i imati novac spreman jer valjda ce me izaci manje ako platim na licu mjesta ili imam kratak period da platim istu cifru? Ne znam koliko ce me kazna jos izaci te koliko onda da imam kod sebe novaca.

 

6. A ta plava koverta, trebam li to zvati svog postara ili sud, da preuzmem i potpisem to u posti ili negdje drugdje, bez da dolazi kuci. 

Nadam se brzom odgovoru, hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Pozdrav svima, saznao sam dosta korisnih stvari ali evo i moje situacije: jucer sam sa kolegom isao zapalit joint i zatekla nas je policija. Sva "oprema" je bila od kolege no ja sam u trenutku kada je dosla policija imao nezapaljen joint u ruci koji sam refleksivno bacio (neznam dal to utjece na ista) Potpisao sam potvrdu o privrenenom oduzimanju predneta gdje je naveden jedan joint od 0.85 i obavezni prekršajni nalog sa 663e kazne koju mogu platiti u sljedecih 8 dana za 2/3 iznosa. Zanima me ako sam potpisao u postaji sve imam li pravo ici na sud posto nisam kaznjavan prije te studiram i imam ogranicena primanja pa bih po mogucnosti htio smanjiti kaznu. Hvala unaprijed na pomoći.

uređeno: od chybru
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Prekrsajni postupak sa marihuanom
prije 5 sati , drot13 je napisao:

Imaš pravo pisati prigovor, potpisao si samo da si preuzeo te papire.

Hvala na odgovoru. Koje su šanse da mi smanje kaznu ako mi je prvo kažnjavanje/prekršaj, koliko sam shvatio kod drugih u vecini slucajeva smanje kaznu, ali da li to ovisi i do sudca? I ako pošaljem prigovor te mi ne daju opciju da mi smanje kaznu, hoću li morati platiti veću kaznu na kraju ili samo ove 2/3 koje mogu platiti u sljedecih 8 dana? Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija