Jump to content

Neregistriranim autom preko granice


MagistarGluposti

Preporučene objave

Napravio sam jednu glupost prešao sam granicu iz hr u bih s autom kojemu je istekla registracija na granici me nisu tražili prometnu niti zeleni karton niti su pitali za auto međutim kad sam u trgovini autodjelova trgovcu dao prometnu pita me on "Kako si ti prešo granicu" ja reko normalno zašto on kaže pa tebi je istekla registracija. Ostavio sam auto u bih i vratio se sa prijateljem u hr e sad kako da ja taj auto vratim nazad iz bih u hr bez da platim kaznu ? Znam da može na rizik pa ako prođe prođe, ima li neki legalan način ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napravio sam jednu glupost prešao sam granicu iz hr u bih s autom kojemu je istekla registracija na granici me nisu tražili prometnu niti zeleni karton niti su pitali za auto međutim kad sam u trgovini autodjelova trgovcu dao prometnu pita me on "Kako si ti prešo granicu" ja reko normalno zašto on kaže pa tebi je istekla registracija. Ostavio sam auto u bih i vratio se sa prijateljem u hr e sad kako da ja taj auto vratim nazad iz bih u hr bez da platim kaznu ? Znam da može na rizik pa ako prođe prođe, ima li neki legalan način ?

 

Šlep služba.

 

Inače ako imaju kamere na graničnom prijelazu koje detektiraju vozilo po reg oznaki ( sekniranjem iste ), nema šanse da prođeš jer u slučaju da je bilo kakva nepravilnost vezano za isto vozilo ili vlasnika, odmah alarmiraju.

 

Dok si prelazio možda su iste kamere ( ako ih ima ) bile van funkcije iz nekog razloga ( tehnički kvar ili slično - zna se dogoditi ).

 

Uglavnom stvarno zanimljivo kako si prošao granicu s takvim vozilom ( bez obzira na tehničku opreljenost istog graničnog prijelaza ). To samo dokazuje kako rade nadležne službe koje čuvaju sigurnost naših granica.

 

U ovom slučaju dajem "disk lajk" našim službama zasluženim za sigurnost nadzora državne granice.

 

A tebi savjet da zoveš neku od šlep službi, stajat će te sigurno jeftinije od moguće kazne ako te ulove s takvim vozilom na cesti. Puuuno jeftinije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedino što mi je palo na pamet je da čovjek praktički svaki drugi dan ide "prek", pa ga već svi znaju na granici, pa kad ga vide kažu : ajde, "Magistre", piči...

 

Al ak nije to, onda netko ne radi svoj posao.

 

I ako je to "TO" , opet se posao ne odradi profesionalno.

To je državna granica, nije to odlazak u lokalnu pekaru po kiflu, pa ako slučajno nema kunu ili dvije bude sutra dao jer ga prodavači poznaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Živim u pograničnom područiju i 2-3 puta tjedno idem u kupovinu u bih povezem često i susjede pa podjelimo trošak za gorivo u glavnom nisam ni gledao do kojeg datuma mi vrjedi registracija pa sam sam sebi napravio problem danas sam pitao šlep službu i traže mi 200 eura za šlepanje ali bolje to nego platiti kaznu ali nije to ništa "čudno" bilo je situacija da mi uopće ne traže dokumente nego samo mahnu rukom da prođem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napravio sam jednu glupost prešao sam granicu iz hr u bih s autom kojemu je istekla registracija

da se to desilo "bosancu" da je prešao kod nas,pa istekla registracija...oni ne bi imali problema...jednostavno bi tamo otišao i registrirao auto i obavio tehnički...pa došao ovdje i lijepo se odvezao u bosnu s registriranim autom ....šalim se...a opet tko zna :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Živim u pograničnom područiju i 2-3 puta tjedno idem u kupovinu u bih povezem često i susjede pa podjelimo trošak za gorivo u glavnom nisam ni gledao do kojeg datuma mi vrjedi registracija pa sam sam sebi napravio problem danas sam pitao šlep službu i traže mi 200 eura za šlepanje ali bolje to nego platiti kaznu ali nije to ništa "čudno" bilo je situacija da mi uopće ne traže dokumente nego samo mahnu rukom da prođem

 

To, takvo ponašanje djelatnika policije i carinika bi ajmo reći bilo u redu da ideš u Sloveniju ali nikako nije u redu da se tako ponašaju službe zadužene za zaštitu državne granice kada se radi o BiH ili Srbiji. BiH i Srbija nisu u EU.

 

Tu bi kontrola vozila, vozača i stvari trebala biti puno veća od samog mahanja rukom, bez obzira na to da li ista osoba prelazi granicu i 20 puta dnevno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To, takvo ponašanje djelatnika policije i carinika bi ajmo reći bilo u redu da ideš u Sloveniju ali nikako nije u redu da se tako ponašaju službe zadužene za zaštitu državne granice kada se radi o BiH ili Srbiji. BiH i Srbija nisu u EU.

Donekle točno,nije bitno odakle državljan EU-a dolazi.Po schengenskom zakoniku drugačija je kontrola državljana EU-a nego trećih zemalja.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam na tu temu pričao sa jednim kolegom, inače je šef smjene pogranične policije, iznenadio se, jer, kako je naveo i Kompa, sve je pokriveno kamerama, a ako je kamera u kvaru, rampa se ne može podići, tako da je jednostavno, nemoguće neopaženo proći, ali ako je to već učinjeno, jednostavno, kako to i Kompa u svom postu navodi, šlep služba je najidealnije rješenje, ali nije nimalo jeftina, i kako kaže, riješen problem...:palac:

Neznam koliko je točno samo citiram riječi navedenog šefa smjene pogranične policije..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam na tu temu pričao sa jednim kolegom, inače je šef smjene pogranične policije, iznenadio se, jer, kako je naveo i Kompa, sve je pokriveno kamerama, a ako je kamera u kvaru, rampa se ne može podići, tako da je jednostavno, nemoguće neopaženo proći, ali ako je to već učinjeno, jednostavno, kako to i Kompa u svom postu navodi, šlep služba je najidealnije rješenje, ali nije nimalo jeftina, i kako kaže, riješen problem...:palac:

Neznam koliko je točno samo citiram riječi navedenog šefa smjene pogranične policije..

Sve što sam napisao, napisao sam iz neposrednog saznanja o načinu rada i postupanja nadležnih institucija kao što je mup.

 

Jedino u životu što sam radio je u mup-u gdje i danas imam jako puno kolega po svim sektorima tako da mi je ta problematika vezano za ovakve i slične stvari poznata kako bi se trebala odrađivati.

Zato me je i zainteresirala ova objava jer je neposredno vezana za posao koji sam radio ali ovakvo postupanje odgovornih za nadzor državne granice na GP na kojem je ova osoba sa neregistriranim vozilom prešla granicu, je najblaže rečeno veliki propust istih.

 

I da je to samo to, da nema većih propusta od ovoga, bilo bi dobro. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam na tu temu pričao sa jednim kolegom, inače je šef smjene pogranične policije, iznenadio se, jer, kako je naveo i Kompa, sve je pokriveno kamerama, a ako je kamera u kvaru, ..

Neznam koliko je točno samo citiram riječi navedenog šefa smjene pogranične policije..

To imaju samo veliki prijelazi a ne ovaj na kojem je pokretač teme bio.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To imaju samo veliki prijelazi a ne ovaj na kojem je pokretač teme bio.

 

Tehnika zna i zatajiti ALI ljudstvo ne smije zatajiti ! I točka. Bez obzira bio to GP Bregana ili Kozja rupa.

 

Iz ovog primjera nažalost smo vidjeli da netko nije odradio svoj posao kako treba.

Nije ovo izolirani slučaj, u to sam 100 % siguran ( nažalost ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sivkić, neznam, navedeni mi rekao da imaju svi, ali ok, stvarno sam samo prenio njegove riječi, sve šest, za pet neznamo...
Slabo on šeta po prijelazima ove države.

 

Tehnika zna i zatajiti ALI ljudstvo ne smije zatajiti ! I točka. Bez obzira bio to GP Bregana ili Kozja rupa.

 

Iz ovog primjera nažalost smo vidjeli da netko nije odradio svoj posao kako treba.

Nije ovo izolirani slučaj, u to sam 100 % siguran ( nažalost ).

Ništa strašno,bilo i bit će pogotovo kod ljudi koji svaki dan ili jako često prokaze.A uostalom veći je propust onoga koji je sam napustio prijelaz bez da je nad njim izvršena kontrola.Da mu je netko mahnuo druga stvar.Bit je da se ne dozvoli neregistriranim da uđu u RH.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija