Jump to content

Eos matrix obavijest o dugu poslodavcu(ovrha)


zozok555

Preporučene objave

Poštovani,

Imam otvoren zasticeni racun , poslodavac mi na njega svaki mjesec uredno isplacuje placu izuzet od ovrhe. Dug u fini mi je alimentacija, koja ima prednost naplate nad kreditom koji takoder stoji u blokadi.

Neki dan je poslodavcu stigla obavijest iz EOS MATRIXA o visini duga cca 1700 hrk i da je poslodavac duzan provest ovrhu na plaći u tom iznosu. Zanima me da li poslodovac mora postupit po tom dopisu pa isplatit njima a na zasticeni nista ili i dalje nastavljat plačati kao do sada na blokirani( alimentacija) i zasticeni racun placu.

Molim savjet i pomoc.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

Imam otvoren zasticeni racun , poslodavac mi na njega svaki mjesec uredno isplacuje placu izuzet od ovrhe. Dug u fini mi je alimentacija, koja ima prednost naplate nad kreditom koji takoder stoji u blokadi.

Neki dan je poslodavcu stigla obavijest iz EOS MATRIXA o visini duga cca 1700 hrk i da je poslodavac duzan provest ovrhu na plaći u tom iznosu. Zanima me da li poslodovac mora postupit po tom dopisu pa isplatit njima a na zasticeni nista ili i dalje nastavljat plačati kao do sada na blokirani( alimentacija) i zasticeni racun placu.

Molim savjet i pomoc.

 

Alimentacija ima prednost naplate u odnosu na ovrhe radi naplate svih drugih tražbina bez obzira kad su one nastale! To je regulirano Obiteljskim zakonom članak 527. st.3!

Eos Matrix pokušava tako preplašiti poslodavca, ponekad sa običnim dopisom i bez ovršne isprave ili sa zastarjelim i nevažećim ovršnim ispravama pod prijetnjom ovrhe tvrtke! Vaš poslodavac bi trebao vratiti poslanu dokumentaciju sa odgovorom da već uplaćuje trećinu vaše plaće kao obavezu alimentacije što po zakonu ima prednost prema navedenom članku zakona! Ne mogu vam ništa, ali pokušavaju loviti u mutnom!:propis:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija