Jump to content

kako provjeriti kada istjeće ugovor o zajmu?


robi123

Preporučene objave

Dobar dan, trebam pomoć oko jedne stvari. Na nekretnini od mojih roditelja ostao je ugovor o zajmu koji je podignuo moj brat. Kako on više ne želi komunicirati sa obitelji, da li postoji neka mogućnost da se sazna dokle taj ugovor o zajmu traje? Ovo su podaci koje imam i koje sam našao na vlasničkom listu stana.

Na temelju ugovora o zajmu od 25.11.1996. klasa: ................. ur. br. ................ i aneksa I ugovora o zajmu od 18.02.2004. klasa: .................. Ur. br.

.................... uknjižuje se pravo zaloga u iznosu od 353.896,20 Kn ili izraženo u DEM

po srednjem tečaju HNB u iznosu 99.375,55 DEM, za korist:

99.375,55 DEM

GRAD ZAGREB, TRG STJEPANA RADIĆA BR. 1, ZAGREB

 

Postoji li ikakva mogućnost?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan, trebam pomoć oko jedne stvari. Na nekretnini od mojih roditelja ostao je ugovor o zajmu koji je podignuo moj brat. Kako on više ne želi komunicirati sa obitelji, da li postoji neka mogućnost da se sazna dokle taj ugovor o zajmu traje?

Situaciju u vezi otplate zajma mogli biste provjeriti u računovodstvennom odjelu grada Zagreba, ako je grad upisao hipoteku.

 

Ovo su podaci koje imam i koje sam našao na vlasničkom listu stana.

Na temelju ugovora o zajmu od 25.11.1996. klasa: ................. ur. br. ................ i aneksa I ugovora o zajmu od 18.02.2004. klasa: .................. Ur. br.

.................... uknjižuje se pravo zaloga u iznosu od 353.896,20 Kn ili izraženo u DEM

po srednjem tečaju HNB u iznosu 99.375,55 DEM, za korist:

99.375,55 DEM

GRAD ZAGREB, TRG STJEPANA RADIĆA BR. 1, ZAGREB

Spominjete istek najma - ne znam što pod tim mislite.

Morate znati da za potraživanje koje je upisano u zemljišnu knjigu nema zastare , nego se teret briše kad se dug otplati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem se na odgovoru i odmah da se ispričam zbog nejasnoće. Pod istekom sam mislio da saznam kada je zadnja rata toga zajma jer se tada moji roditelji mogu upisati kao vlasnici.

Znači u računovodstvu grada Zagreba. Nadam se da će biti spremni dati odgovor jer ja nisam niti jedna od navedenih strana samo imam punomoć od roditelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija