Jump to content

Otkazni rok


anonimno

Preporučene objave

Zanima me otkazni rok. Radim u firmi na neodredeno 3 mjeseca a prije toga sam radila preko tudeg studentskog ugovora, u istoj firmi, 6 mjeseci. Citala sam da je otkazni rok za rad do 1 godine kod poslodavca, dva tjedna.Da li je to istina i kakve posljedice mogu imati ako dam izvanredan otkaz (bez otkaznog roka).

 

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izvanredni otkaz se daje kada ...... zbog osobito teške povrede obveze iz radnog odnosa ili zbog druge osobitno važne činjenice, nasatavak rada nije moguć.

 

TAko da vi morate u obrazloženju izvanrednog otkaza navesti koje su to činjenice, i time se izbili mogućnost da vas netko tuži i dobije spor zadi naknade štete zbog neizvršenja ugovora. No, ne vidim razloga da ne otkažere redovno uz otkazni rok.

A također ne vidim koji bi to tužbeni zahtjev bio "naknada štete zbog neizvršenja preuzetih obveza".. to nije ugovor o djelu, pa da ima neki konkretni posao koji nije izvršio pa da znamo koja je šteta, već je ug. o radu nešto što se kontinuirano izvršava !!

 

FF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija