Jump to content

Nije priznata ozljeda na radu pomoć


perokos

Preporučene objave

Danas mi stiglo rješenje da mi nije priznata ozljeda na radu.. naime radim u firmi di nam je u opisu posla fizičke pripreme.. i meni tijekom fitičkih priprema iskocilo koljeno potrgalo prednje krizne ligamentw i smrvilo hrskavicu.. sad u rjesenju su naveli "da se nastanak ozljede ne može uzročno posljedično povezati kod prethodno zdrave osobe". A ja moram operirat koljeno.. jel ima neko savjet sto da napisem u zalbi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas mi stiglo rješenje da mi nije priznata ozljeda na radu.. naime radim u firmi di nam je u opisu posla fizičke pripreme.. i meni tijekom fitičkih priprema iskocilo koljeno potrgalo prednje krizne ligamentw i smrvilo hrskavicu.. sad u rjesenju su naveli "da se nastanak ozljede ne može uzročno posljedično povezati kod prethodno zdrave osobe". A ja moram operirat koljeno.. jel ima neko savjet sto da napisem u zalbi

 

za primanje u radni odnos trebao si odraditi liječnički pregled,. posjeduješ taj nalaz.

priloži ga uz žalbu. obzirom na mogući ishod i posljedice bilo bi poželjno da to odradi stručna osoba. dogovori se o plaćanju prema uspjehu( 10%- 25% od ostvarene naknade štete).

firma je osigurala djelatnike? šta kažu u osiguranju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Nalaz" prije zaspošljavanja ne znači ništa. Vi imate svjedodžbu o zdravstvenoj sposobnosti na kojoj piše za što ste zdravstveno sposobni, nitko Vam nigdje nije na tom pregledu "ispitivao" koljeno. I vjerojatno piše da ste zdravstveno sposobni, inače Vas ne bi ni zaposlili. I ne, nije obveza ići na pregled prije zapošljavanja, ovisi o poslu koji ćete raditi.

Tu treba puno više detalja iznijeti da bi se vidjelo da li ćete išta postići žalbom ili ne.

Ali iz onog što ste napisali, ja bi rekla da se kod Vas dogodilo nešto što se smatra "predispozicijom" za ozljedu, pa zato ozljeda nije priznata. Ili ste radili nešto što niste trebali ili ste radili na krivi način ili Vam nije u opisu posla, ili, ili...ima tu puno elemenata. A najvažnije je što je napisao inspektor u zapisniku o očevidu (ako je napravljen očevid, ima obvezu jedan primjerak dostaviti vam inspektor ili poslodavac) - ima li propusta od Vaše strane u primjeni pravila zaštite na radu? Ako je napisao da ima - onda ima. I ne može Vam biti ozljeda ni priznata. Kažem, premalo ste napisali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija