Jump to content

Supruga


Blade76

Preporučene objave

Supruga i ja smo u postupku sporazumnog razvoda. Za djecu smo se dogovorili zajednicko skrbnistvo medjutim kad smo dosli na CZSS da donesemo plan skrbnistva ona mijenja misljenje i daje ih meni na skrbnistvo a ona ce placati za djecu alimentaciju. Znaci li to da ona odustaje od djece i brigo moja predji na drugog?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ustvari da, njoj i njezinom ljubavniku bi bili teret...zele vrijeme samo za sebe pa makar i alimentaciju placali.

 

U tom slučaju jedan dobronamjeran savjet.

 

Ovakve situacije (kad bivša ostavi djecu ocu zbog novog partnera koji ne želi djecu) u pravilu završe tako da ta veza doživi krah nakon otprilike dvije godine. Vaša bivša je vrlo vjerojatno tip osobe koja u tom novom partneru vidi princa koji će joj ostvariti svijetlu budućnost, a on u njoj vidi prolaznu vezu koja će trajati 'dok mu ne dosadi'.

Ono to je za vas bitno:

Kada veza pukne, vaša bivša će započeti ogorčenu bitku da povrati skrbništvo, tj. da djeca žive kod nje. Jer će se nakon razlaza ona suočiti sa okolinom koja će ju optuživati da je 'loša majka', da je napustila djecu zbog ljubavnika, itd. Sve ono što joj nije bilo važno dok je bila u vezi s novim partnerom.

Ta bitka obično započne raznim optužbama da ste je zlostavljali za braka, a nastavi se optužbama da zlostavljate djecu, da joj uskraćujete susrete a djecom, i na kraju ide optužba da ste pedofil.

Možda kod vas ne bude tako, ali to je obrazac ponašanja koji je gotovo pa pravilo!

 

Stoga se pripremite za to!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma djeca ce biti i kod nje po planu koji smo predali CZSS aki nista vise od toga...nema cak ni pravo odlucivanja o njima jer nije staratelj nego je samo skrbnik. Ocito nije htjela obavezu kao staratelj. Felixx Ovo ste jako dobro napisali i slazem se u cijelosti s razmisljanjem jer vec sada kad poznanici cuju da se odrekla starateljstva optuzuju je i ne mogu vjerovati. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Blade 76 i ostali.

 

Kako kaže narod " da pukneš od muke"

Nitko ne pita djecu kako se oni osječaju i kako će se razvod odraziti na njihov daljnji razvoj.

Bio sam i sam da tako kažem žrtva razvoda u dobi od 12 god. Rastali se zbog gluposti. Osjetio sam dobro kako to izgleda za daljnji razvoj. Omalovažavanje, nepoštivanje i manja vrijednost od okruženja gdje živiš itd.

Mama ogovara i daje savjete protiv tate, a tata kontra i ti sad razbiraj.

 

No dobro. Odluka je takova kakova je. Nemojte zaboraviti da vam djeca oprostiti neće. Njih također čeka danas sutra stvaranje obitelji.....ali prema sadašnjoj situaciji ne.

Prijatelji nije dobro.

 

Bez zamjerki. Moje mišljenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Blade 76 i ostali.

 

Kako kaže narod " da pukneš od muke"

Nitko ne pita djecu kako se oni osječaju i kako će se razvod odraziti na njihov daljnji razvoj.

Bio sam i sam da tako kažem žrtva razvoda u dobi od 12 god. Rastali se zbog gluposti. Osjetio sam dobro kako to izgleda za daljnji razvoj. Omalovažavanje, nepoštivanje i manja vrijednost od okruženja gdje živiš itd.

Mama ogovara i daje savjete protiv tate, a tata kontra i ti sad razbiraj.

 

No dobro. Odluka je takova kakova je. Nemojte zaboraviti da vam djeca oprostiti neće. Njih također čeka danas sutra stvaranje obitelji.....ali prema sadašnjoj situaciji ne.

Prijatelji nije dobro.

 

Bez zamjerki. Moje mišljenje.

 

To si dobro rekao. U mom slucaju su djeca na mojoj strani jer mami ne mogu oprostiti ono sto je napravila tako da sam miran. Mene samo cudi kako mama tako olako odustane od starateljstva nad djecom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma djeca ce biti i kod nje po planu koji smo predali CZSS aki nista vise od toga...nema cak ni pravo odlucivanja o njima jer nije staratelj nego je samo skrbnik.

 

Oba roditelja formalno imaju ista prava, samo u praksi onaj roditelj kod kojega dijete živi ima zapravo mnogo više prava.

Draganec je dao dobar savjet. Ogovaranje i blaćenje drugog rodtelja ne vodi ničemu. Djeca kako rastu, tako sve više shvaćaju i negativno reagiraju.

Pazite, to ne znači da morate idealizirati bivšu partnericu . Imate pravo biti ljuti i povrijeđeni. Ali ona će uvijek biti majka vašoj djeci, pa djeci treba tako i govoriti. Granicu treba postaviti tek ako majka počne teško zloupotrebljavati djecu protiv vas.

Koliko su djeca stara?

 

Ocito nije htjela obavezu kao staratelj. Felixx Ovo ste jako dobro napisali i slazem se u cijelosti s razmisljanjem jer vec sada kad poznanici cuju da se odrekla starateljstva optuzuju je i ne mogu vjerovati.

 

Mislim da ne shvaćate što je stvarni problem.

Naravno da njoj svi već sada predbacuju 'da je loša majka'. Ali ona samu sebe uvjerava da joj je ljubav važnija, zasljepljena je, ljubavna zvona zvone a leptirići u trbuhu trepere... ako razumijete što želim reći.

Kada nestane ljubavi i dođe slom (a gotovo u pravilu ovakvi scenariji tako završe) onda će ona u svojoj djeci tražiti utjehu, a pritisak okoline će joj postati nepodnošljiv.

 

No ono što najviše šokira očeve u ovakvim postupcima je odnos sustava . Onog trenutka kada vas bivša počne optuživati u pokušaju da promjeni sudsku odluku o skrbništvu, svi će u pravilu stati na njenu stranu. Nemojte se smijati - to vam je kao da su najednom svi postali zombiji ili vampiri u tim službama. Sve te drage djelatnice CZSS s kojima ste surađivali najednom će vas gledati kao nasilnika i zlostavljača djece. Niti jedna od njih neće vašoj bivšoj odlučno reći da laže, i gdje je bila s tim (lažnim) optužbama prije dvije-tri godine kada se odlučivalo. Istog trenutka kad vaša bivša zatraži djecu, ona će za sustav postati dobra majka. Istog trenutka kada vas optuži za sve i sva, vi postajete loš otac, sumnjivac koje treba nadzirati i provjeravati, možda i kriminalac kojeg treba privoditi.

To nisu priče, ljudi to doživljavaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

samo da dodam.

 

Sudskom odlukom sam pripao materi. Mene nitko ništa nije pitao na sudu, niti roditelji. Možem vam reči da nisam niti bio sasvim svjestan što se zapravo događa. Imao sam 12 god. Svojom odlukom treči dan sam preselio kod oca i nisam požalio. Bilo je uspona i padova i eto preživio.

O pojedinostima ne bi.

Imam svoju obitelj, odraslu školovanu djecu. Preselio u drugu sredinu i uklopio se u istu i tako.

Isto pitanje za Blade 76.Kolio su djeca stara?

 

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/88351-tablica-alimentacije

 

Možda ti što pomogne. LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oba roditelja formalno imaju ista prava, samo u praksi onaj roditelj kod kojega dijete živi ima zapravo mnogo više prava.

Draganec je dao dobar savjet. Ogovaranje i blaćenje drugog rodtelja ne vodi ničemu. Djeca kako rastu, tako sve više shvaćaju i negativno reagiraju.

Pazite, to ne znači da morate idealizirati bivšu partnericu . Imate pravo biti ljuti i povrijeđeni. Ali ona će uvijek biti majka vašoj djeci, pa djeci treba tako i govoriti. Granicu treba postaviti tek ako majka počne teško zloupotrebljavati djecu protiv vas.

Koliko su djeca stara?

 

 

 

Mislim da ne shvaćate što je stvarni problem.

Naravno da njoj svi već sada predbacuju 'da je loša majka'. Ali ona samu sebe uvjerava da joj je ljubav važnija, zasljepljena je, ljubavna zvona zvone a leptirići u trbuhu trepere... ako razumijete što želim reći.

Kada nestane ljubavi i dođe slom (a gotovo u pravilu ovakvi scenariji tako završe) onda će ona u svojoj djeci tražiti utjehu, a pritisak okoline će joj postati nepodnošljiv.

 

No ono što najviše šokira očeve u ovakvim postupcima je odnos sustava . Onog trenutka kada vas bivša počne optuživati u pokušaju da promjeni sudsku odluku o skrbništvu, svi će u pravilu stati na njenu stranu. Nemojte se smijati - to vam je kao da su najednom svi postali zombiji ili vampiri u tim službama. Sve te drage djelatnice CZSS s kojima ste surađivali najednom će vas gledati kao nasilnika i zlostavljača djece. Niti jedna od njih neće vašoj bivšoj odlučno reći da laže, i gdje je bila s tim (lažnim) optužbama prije dvije-tri godine kada se odlučivalo. Istog trenutka kad vaša bivša zatraži djecu, ona će za sustav postati dobra majka. Istog trenutka kada vas optuži za sve i sva, vi postajete loš otac, sumnjivac koje treba nadzirati i provjeravati, možda i kriminalac kojeg treba privoditi.

To nisu priče, ljudi to doživljavaju.

 

Djeca su 12 i 15 g.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Javljam se nakon dugo vremena. Htio sam pitati sljedeće: Supruga je mjesecima emotivno zlostavljala kćer. Pisala joj poruke i meni iza leđa je zastrašivala. Pokazao sam poruke soc. radnici i psihijatrici, na što su obje rekle da to treba prijaviti, jer se radi o emotivnom nasilju nad djetetom. Ja sam otišao u czss i razgovarao sa soc. radnicom koja je zvala suprugu na razgovor. Kao rezultat svega, supruga je samoinicijativno uzela dijete i rekla kako njih dvije idu izvan Zagreba. Ima li ona to pravo raditi ako se ja ne složim? Zapravo je iza svega toga punica koja manipulira suprugu i uvijek njih dvije rade iza leđa. Ima li tko kakav savjet?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imate presudu u kojoj je regulirano vidjanje djeteta, susreti i druzenja te nacin izvrsavanja istih!??!

 

 

ako vam to supruga onemoguci (selidbom van grada) mozete pokrenuti ovrsni postupak spram majke,

da se ista ne pridrzava sudske odluke.

(odvesti dijete van države ne smije bez vašeg pristanka ili odluke czss-a, - jer bi riskirala kaznenu prijavu)

 

Roditelj koji nakon razvoda nastavi živjeti s djecom i koji svojem bivšem partneru ne omogući kontakt s djetetom sukladno roditeljskom planu ili sudskoj odluci bit će kažnjen novčanom kaznom u iznosu do 30.000 kuna, kaznom zatvora od jednog dana do šest mjeseci, a u konačnici i promjenom odluke o tome s kim će dijete nastaviti živjeti

 

 

 

Javljam se nakon dugo vremena. Htio sam pitati sljedeće: Supruga je mjesecima emotivno zlostavljala kćer. Pisala joj poruke i meni iza leđa je zastrašivala. Pokazao sam poruke soc. radnici i psihijatrici, na što su obje rekle da to treba prijaviti, jer se radi o emotivnom nasilju nad djetetom. Ja sam otišao u czss i razgovarao sa soc. radnicom koja je zvala suprugu na razgovor. Kao rezultat svega, supruga je samoinicijativno uzela dijete i rekla kako njih dvije idu izvan Zagreba. Ima li ona to pravo raditi ako se ja ne složim? Zapravo je iza svega toga punica koja manipulira suprugu i uvijek njih dvije rade iza leđa. Ima li tko kakav savjet?
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija