Jump to content

useljenje u kuću


halden77

Preporučene objave

pitanje koje me zanima! moji roditelji su bili vlasnici obiteljske kuće koju su darovnim ugovorom darivali mojoj djeci i sada bivšoj ženi (svatko od njih ima 1/3, ali nije provedeno etažiranje) no niti jedno od njih sada ne živi u kući osim mojih roditelja. s obzirom da su sada stari i trebaju brigu, pozvali su me da se brinem o njima, no ja u kući nemam dijela niti sam vlasnik ali se želim brinuti o njima. Sa svojom djecom sam dogovorio da dođem u kuću i da se brinem o njihovim djedu i baku, mojim roditeljima, no zanima me dali mi bivša supruga može raditi probleme pošto nismo u dobrim odnosima. ja bih se doselio i koristio sa jednom sobom (imao bih svoj namještaj) i garažom za vozilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bivša supruga i djeca bi mogli eventualno praviti problem vama i roditeljima,obzirom da su vlasnici/suvlasnici nekretnine,no osobno ja im nebi preporučio da prave problem iz razloga što mi pomenuto darovanje ima moguće obilježje ništavosti u vidu ""predaje posjeda"",izuzev ako je darovni ugovor sklopljen u formi javnobilježničkog akta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bivša supruga i djeca bi mogli eventualno praviti problem vama i roditeljima,obzirom da su vlasnici/suvlasnici nekretnine,no osobno ja im nebi preporučio da prave problem iz razloga što mi pomenuto darovanje ima moguće obilježje ništavosti u vidu ""predaje posjeda"",izuzev ako je darovni ugovor sklopljen u formi javnobilježničkog akta.

 

Hipotetski, ako bi suvlasnici pravili probleme u pogledu korištenja nekretnine u svrhu njege bolesnih darovatelja, moglo bi se postaviti pitanje opoziva dara.

Dar se može opozvati iz posebnih razloga koji vrijede samo za darovne ugovore (nezahvalnost daroprimca, osiromašenje darovatelja i sl.)a svi su predviđeni u ZOO.

Već sama nespremnost obdarenika da pomažu u njezi i skrbi potrebitih starih i bolesnih darovatelja je pokazatelj nezahvalnosti.

A uskraćivanje pomoći osporavanjem pristupa i korištenja suvlasničkog djela darovane nekretnine u svrhu skrbi o darovateljima uistinu bi se mogla okarakterizirati kao maliciozna nezahvalnost, i mogla bi biti valjan osnov za opoziv dara.

 

Čisto kao argument koji bi se mogao 'staviti na stol' ako bi bivša supruga pravila probleme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam sa djecom u odličnim odnosima i oni ne prave nikakve probleme te su mi i predložili s obzirom da rade u austriji da se uselim u kuću i pomažem djedu i baki tj. mojim roditeljima. djeca nisu u dobrim odnosima sa majkom tj mojom bivšom suprugom. no mene zanima dali mi ona može stvarati probleme ili na bilo koji način priječiti boravak u kući s obzirom da nije prodeveno etažiranje a djeca su vlasnici 2/3 a ona 1/3 kuće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija