Jump to content
Nexus

Google AdSense uplate na paušalni obrt

Preporučene objave

Pozdrav,

zanima me na koji način se moraju bilježiti AdSense uplate na paušalni obrt?

-Kolika su i kakva davanja na adsense uplate kada bi sve dolazilo na obrt te kako se racunaju?

-Dali moram otvoriti neki zasebni devizni racun pošto su uplate samo u eurima?

-Ako se mora izdavati racun za ove uplate dali racun mora biti izdan na Google, dali mora biti na HRV ili ENG jeziku (dali iznos u kunama ili eurima) i što sve racun mora sadržavati da bi bio valjan (u odnosu na klasican racun za HRV klijente, jer znam kako HRV račun mora izgledati)?

-Da bi sve bilo 100% legalno što je još potrebno napraviti?

Ako tko ima odgovore na ova pitanja bio bi jako zahvalan.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio ZekoL
      Zanima me može li direktor j.d.o.o.-a koji je ujedno i jedini zaposlenik društva registrirati paušalni obrt, te prijaviti zaposlenje u obrtu, a odjaviti zaposlenje u j.d.o.o.-u (uz nadoplatu razlike doprinosa na godišnjoj razini, naravno)? 
      Može li takav j.d.o.o. bez zaposlenika ostati u registru poslovnih subjekata i kada neće imati poslovanja neko vrijeme?
      Unaprijed zahvaljujem na savjetu i mišljenju.
    • objavio theredbedroom
      Lijep pozdrav,
      Zamolila bih informaciju u vezi otvaranja paušalnog obrta i upisa djelatnosti NKD 90.03 Umjetničko stvaralaštvo.
      Naime, moju djelatnost mogla bih izvršavati i putem NKD 74.10 Specijalizirane dizajnerske djelatnosti, međutim htjela bih upisati i gore spomenuto Umjetničko stvaralaštvo.
      Osoba na Odjelu za gospodarstvo mi je rekla da navedeno nije moguće upisati kao djelatnost paušalnog obrta (da se ta djelatnost ne može na taj način oporezivati), međutim pretragom obrta po finifo.hr vidim veliku količinu obrta koji isto imaju upisano. Također, vidjela sam i ovdje na forumu da su ljudi naveli Umjetničko stvaralaštvo, uz druge djelatnosti koje bi obavljali (dok su tražili razne savjete u vezi obrta), te da nitko u odgovoru nije spomenuo da isto nije dozvoljeno.
      Možete li mi reći da li zaista nije moguće upisati djelatnost 90.03 Umjetničko stvaralaštvo u paušalni obrt, ili mi je osoba iz Gospodarskog dala krivu infomaciju?
      Najljepša hvala unaprijed
    • objavio Nikola Novak
      Poštovani,
      klijent je jednom uplatom na žiro račun mog paušalnog obrta platio tri izdana računa. Kako tu uplatu prikazati u knjizi prometa, odnosno što točno upisati u kolonu 4 gdje inače pišem broj računa?
      Hvala!
    • objavio Shinzon
      Pitanja u vezi paušalnog obrta koji nije u sustavu PDV-a. Čitam da prilikom poslovanja s inozemstvom, iako obrt nije u sustavu PDV, potrebno je dobiti PDV broj.
      Primjer prvi:
      Preko Google AdSense-a se zaradi 1000kn i sad je to potrebno isplatiti na račun obrta koji nije u sustavu PDV-a. Je li na ovih 1000kn potrebno platiti PDV?
      Primjer drugi:
      Preko Google Ads-a se želi oglašavati i obrt ima trošak 1000kn. Je li na ovih 1000kn potrebno platiti PDV?
      Primjer treći:
      Obrt kupi preko AliExpressa artikal za 100kn koji dropship-a. Je li na ovih 100kn potrebno platiti PDV?
      Hvala na odgovorima!
    • objavio silva99
      Poštovani,
      idem u prijevremenu starosnu mirovinu,bavim se i najmom apartmana ljeti, a  uz to bih željela  bih htjela legalno raditi masaže .Ne znam kroz koju formu bih dodatno radila masaže i kako bi se to uz mirovinu i paušalno oporezivanje iznajmljivanja obračunavalo porezno?
      Molim vaš odgovor jer sam se pogubila od pretraživanja po internetu.hvala.
  • Online korisnici

• Napravi novi...