Jump to content

otvaranje taxi pizze i kupnja opreme


genessis

Preporučene objave

Postovanje svima

 

Evo da i ja postavim par glupih pitanja. Kazem glupih jer Vi vjerovatno znate kako sve to funkcionira, ali ja sam totalni numb sto se tice tih poreznih stvari, pa krenimo.

Imam svjedodbu o priprematelja bureka i pizza i radim vec 3 godine kao pica majstor.

Sad sam se odlucio tj. razmisljam jos jer mi nije jasno koja je procedura za sve to pokrenuti-kupiti. Imam prostor za piceriju, a aparatura ce me izaci oko 110 000 kuna sa PDV-om, sad ako mi netko moze objasniti kako to ide kad se kupuje oprema za firmu. Da li ja placam onda tih punih 110 000 kuna ili koliko vec.

Molim vas da mi pojasnite kao dijetetu od 2 godine jer se totalno ne snalazim u tome.

Jos me zanima da li imam pravo na poticaj za samozaposljavanje i koliko taj poticaj iznosti.

I na kraju imam potvrdu o invaliditetu u pitanju je sluh i govor pa me isto tako zanima da li bi ja kao osoba koja je sama sebe zaposlila dobivao subvenciju od drzave kao sto to sada dobiva i moj sadasnji sef na racun moga invaliditeta.

 

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav

 

Vec sam bio podstavio pitanje, ali sam dobio hrpu informacija koje su me samo jos vise zbunile. Zanima me kad bi otvorio obrt (taxi pizza) te krenuo u kupnju aparature na obrt koja je procedura da li ja placam cijenu aparature i pdv ili samo cijenu aparature. Netko mi je dao linkove ali pdf ima preko 70 stranica tako da meni kao pocetniku to samo jos vise radi problem u shvacanju kako to sve funkcionira.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija