Jump to content

Nasljeđe


Ivka9

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Zanima me što napraviti u sljedećem slučaju. Naime, baka želi meni (svojoj unuci) ostaviti stan (djed je umro). Ona ima dvije kćeri - (tetu i moju mamu), ali s tetom nije u dobrim odnosima. Zanima nas što učiniti; koji je najbolji način - oporuka, darovni ugovor ili nešto treće? Hoće li samo dio nekretnine moći ostaviti meni ili cijelu i može li se teta žaliti na to? Te kako ide sa plaćanjem poreza na naslijeđenu nekretninu? Hvala puno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naj pametnije je da vaša Baka..Vama Daruje Stan ida se vina stan upišete..a da Baka

zadrži pravo Uživanja stana.dok je živa.

Vi..kao..unuka..ne plačate porez na nasljedstvo(akose u

međuvremenu nije nešto promjenilo )

Dali če se vaša tetka ..žaliti..?

Nemože se žaliti..ali može podnjeti zahtjev za - nužni dio-..to je 1/4 ili pola od polovine.

Ali..provjerite..dali je vaša baka taj stan unijela u brak..kao svoje nasljedstvo..u tom

slučaju ..Stan je cijeli vaš.

Vaša tetka svoj nužni dio može tražiti..ali to ide u Parnicu..prevedeno.mora podnjeti

tužbu..platiti sudsku pristojbu..odvjetnika..itd..koliko če se to njoj isplatiti..?

A..možete sa ovim gore napisanim..ići u dogovor sa Tetkom..možda če se složiti

da vi nasljedite Stan..ili..u krajnjem..da se dogovorite svi troje..vi..baka i tetka..

pa da se procijeni..kolikostan vrijedi..i da tetka upiše na stan..zabilježbu Duga.,u

tom iznosu..ali..tražite veči rok za otplatu te zabilježbe..i sa u eurima..bez kamata,.

a,,ako prekoračite rok.da se ugovori godišnja kamata,,srednje vrijednosti..5 - 8 %

godišnje..to je prosjek.stambenih kredita.

Da,,rezimiram. - pokušajte sve dogovoriti..bez suda..ako je moguče.

poz. frenki

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija