Jump to content

Financijsko vještačenje


im-free

Preporučene objave

Postoji li koji pravilnik ili zakon o metodologiji kod financijskih vještačenja. Zanima me zbog jednog primjera sa suda.

 

Tužbeni zahtjev u okvirnim iznosima: 62 000 eur tuženi zahtjev pokrenut 2002 g

 

U tužbenome zahtjevi potraživanje je umanjeno za cca 10 000 eur koji je vraćeno do tužbe.

 

Godine 2011 tužitelj SAM povlači djelomično potraživanje u iznosu 49 000 eur.

 

Po meni, preostala visina duga je cca 3000 eur plus kamate i u istome srazmjeru trošak postupka.

 

Dali je moja pretpostavka ispravna? Zašto?

 

Iako je TUŽITELJ povukao navedeni iznos potraživanja , nako 9 g. parnice, TRAŽI da se bez obzira na isto i na isti iznos, preostali i povučeni, obračunaju ugovorene kamate 8 % i zatezne kamate 4 %, te da se za sve navedeno prizna i parnični trošak.

 

Mišljenja sam da je samo po sebi nelogično no pravo uvjek ima neku kvaku negdje.

 

Molio bi za mišljenja i naputke.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislio sam da će biti laka tema a kad ono :(

 

zašto si pristao na povlačenje djela tužbenog zahtjeva.

o visini zahtjeva ovisi i trošak.

 

tužitelj bi trebao platiti trošak za povučeni dio zahtjeva. ali pristao si na povlačenje?

za povučeni dio nemože tražiti kamate.

smatram da nebi bilo loše angažirati odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

BOVU, tužitelj je povukao djelomično visinu potraživanja iz tužbenog zahtjeva.

Normalno mi je da tuženi nema ništa protiv. Kvaka je u tome da tužitelj to čini nakon 9 g. parnice koja ni danas nije gotova. Sada tužitelj traži i za povučeni dio kamate, zatezne kamate i trošak- troškove. Meni je logično kao što si i napisao da na to nema ili nebi trebao imati pravo jer povučeni zahtjev je isto kao da nije nikada ni postavljen pa ostale stvari djele tu sudbinu. No nikad se nezna zato molim za savjet. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija