Jump to content

Ovršena su sva sredstva sa zaštićenog računa bez obavijesti


dostavise

Preporučene objave

Poštovani,

 

evo i mi smo se našli u ovom ovršnom kaosu.

 

Putem zaštićenog računa u privrednoj primala se mirovina, no ovaj mjesec nije ništa uplaćeno. U banci po upitu odgovorili su da je mirovina ovršena, a ovršena je u cijelosti, nije ništa ostalo. Koliko ja znam može se ovršiti 1/3 primanja sa zaštićenog računa prema ovršnom zakonu.

 

Pokušali smo saznati kako je došlo do ovrhe na zaštićenom računu po kojem zakonu i nitko nam nije htio odgovoriti. U privrednoj kažu pitajte FINu, u FINI kažu pitajte mirovinsko, u mirovinskom kažu pitajte Privrednu.

 

Doslovno nitko ne želi dati korisnu informaciju i ograđuju se od svega a samo pokušavamo saznati po kojem to članku zakona imaju pravo ovršiti sva sredstva?

 

(bila je navodno neka najava na TVu da ljudi sa zaštićenim računima u privrednoj i hpb moraju otvoriti nove zaštićene račune, no mi nismo dobili ikakvu obavijest o tome, a ovo smo tek saznali jučer par dana nakon što smo ovršeni).

 

Koji to članak zakona omogućava da se ovrše sva sredstva sa zaštićenog računa? Da li da potražujemo novac natrag?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Morate otići u Finu na odjel reklamacija i tamo napraviti reklamaciju zaštićenih primanja .

Kad fina pošalje reklamaciju prema vjerovniku rok je 14 dana da vrate novac ili Fina od svojih sredstava uplaćuje na Vaš račun .

Tako je po zakonu ali u fini mulhaju sa datumima , ja imam isti problem i od 05 ovog mjeseca kad sam podnio reklamaciju danas tvrde da je to bilo devetog i da rok još teče .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija